Vyhľadávanie zájazdu

Počet termínov vyhovujúcich kritériám

Toskánsko - To najkrajšie z ToskánskaTermíny a ceny

Toskánsko - To najkrajšie z Toskánska

Rýchly popis:

Ubytovanie: 2 x v hoteli

Stravovanie: 2 x kontinentálne raňajky


Lucca - Pisa - Volterra - Siena - San Gimignano - FlorenciaDoprava:
autobusová

Program:

1. deň – odchod zo Slovenska popoludní, tranzit cez Rakúsko do Talianska.

2. deň – ráno príchod do historického toskánského mesta Lucca – mesta románských kostolov a skrytých palácových záhrad, prehliadka: Dóm, Piazza Napoleone, Piazza San Michele s kostolom San Michele in Foro. Transfer do Pisy, známej predovšetkým vďaka šikmej 58 metrov vysokej románskej veži Torre Pendente, ktorá je jedným zo symbolov celého Talianska. Pešia prehliadka mesta: Námestie zázrakov, ktoré je srdcom Pisy s katedrálou a Baptistériom – krstiteľnica sv. Jána, ktorá je svojou výškou viac ako 50 m najväčšou krstiteľnicou v Taliansku. Camposanto – monumentálny starý citnorín s múzeom, pozostatky rímskych kúpeľov. Vo večerných hodinách ubytovanie.

3. deň – raňajky, návšteva mestečka Volterra, ktoré bolo kedysi centrom etruskej civilizácie a známym sa stalo aj vďaka ťažbe a spracovaniu alabastra. Prehliadka námestia so stredovekými palácmi a Dómu Santa Maria Assunta. Transfer do historickej Sieny – jedného z najpoetickejších talianskych miest, prehliadka mesta: Palazzo Publico, veža Torre del Mangia, námestie Piazza del Campo. Po prehliadke Sieny transfer do prekrásneho stredovekého mestečka San Gimignano, ktoré je postavené na kopci na mieste bývalého etruského osídlenia. Prehliadka centra mesta s Bazilikou di Santa Maria Assunta, Dóm, Palazzo del Popolo, námestie Piazza della Cisterna. K Toskánsku neodmysliteľne patrí aj ochutnávka lahodného toskánskeho vína. Vo večerných hodinách ubytovanie v blízkosti Florencie.  

4. deň – raňajky, návšteva Florencie – prechádzka mestom zahrnujú- ca Michelangelovo námestie, Piazza Signoria s palácom Palazzo Vecchio, Dómske námestie s katedrálou Duomo, ktorá je 4. najväčšou katedrálou na svete, Galeriu Uffizi s bohatými zbierkami Botticelliho, Leonarda da Vinci, Michelangela, Raffaela a ďalších, kostol Santa Croce so známymi kostolnými freskami, katedrálu Santa Maria del Fiore, Most Ponte Vecchio – najstarší a najužší most ponad rieku Arno a ďalšie pamätihodnosti. Odchod z Florencie vo večerných hodinách.

5. deň – príchod na Slovensko v dopoludňajších hodinách.V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 2 x ubytovanie v hoteli s kontinentálnymi raňajkami, ochutnávka vína, sprievodca CK, prehliad- ky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,30 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 70,- EUR/2 noci, miestenka 7,- EUR, príplatok za dvojsedadlo 105,- EUR. Nástupné miesta: NR, TT, BA bez príplatkov, NZ, KN, TO, PN, PE - 8,- EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 10,- EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 12,- EUR, KE, PO, PP, LM, RK - 16,- EUR.

Typ stravy:
raňajky

Dni:
5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD    


 Page created in 0.316152 seconds.