Vyhľadávanie zájazdu

Počet termínov vyhovujúcich kritériám

Veľký okruh KubouTermíny a ceny


deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE): Zraz skupiny na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet na Kubu. Prílet do Havany, privítanie a transfer do hotela v Havane. Nocľah.

deň 2 - VIŇALES, PIŇAR DEL RIO: Raňajky. Celodenný výlet autobusom do oblasti tabakových plantáží Viňales. Odchod z Havany do mesta Piňar del Rio. Pokračovanie do údolia Viňales, kde budete môcť pozorovať prácu miestnych robotníkov na tabakových plantážach. Potom návšteva jaskyne Indian Cave s plavbou podzemnou riekou. Po prehliadke Múru prehistórie (Mural de la Prehistoria) nasleduje obed v typickej miestnej reštaurácii. Popoludní návrat späť do Havany. Nocľah.

deň 3 - HAVANA – SANTIAGO DE CUBA: Raňajky. Prehliadka Havany. Prejdete sa po pobrežnej triede Malecón, zastavíte sa na námestí Revolúcie, havanskej pevnosti či Capitolu. Návšteva múzea rumu alebo Paláce de la Artesania a továrne na výrobu cigár s možnosťou zakúpenia originálnych kubánskych cigár. Po obede v miestnej reštaurácii navštívite dom Hemingwaya v San Francisco de Paula a pevnosť Castillo se Morro. Prelet do Santiaga de Cuba, ubytovanie, večera, nocľah.

deň 4 - SANTIAGO DE CUBA: Raňajky. Prehliadka Santiaga de Cuba, najživšieho a najtemperamentnejšieho kubánskeho mesta s mnohými starobylými uličkami, parkami a kostolmi. Prehliadka centra mesta, ktoré bolo v rokoch 1524 až 1534 hlavným mestom Kuby, so zastávkami v parku Cespedes s radnicou, kde Fidel Castro vyhlásil víťazstvo revolúcie, v rezidencii Casa de Velásquez, pri miestnej katedrále, parku Bocanao, Calle Padre Pico, obed pri pevnosti Castillo del Morro. Popoludní prehliadka ďalších pamätihodností mesta. Večera a nocľah v Santiagu de Cuba (večer fakultatívna návšteva známeho kabaretu Santiago Tropicana Show – za príplatok).

deň 5 - SANTIAGO DE CUBA - CAMAGUEY: Raňajky. Návšteva dedinky Virgen de la Caridad del Cobre, vzdialenej asi 20 km od Santiaga. Presun cez Bayamo, správne centrum provincie Granma, kde je zabezpečený obed v miestnej reštaurácii, do mestečka Camaguey, večera a nocľah v Camaguey.

deň 6 - CAMAGUEY - ESCAMBRAY‘S: Raňajky. Prehliadka mestečka Camaguey so zastávkou v centrálnom parku. Pokračovanie do Topes de Collantes, cestou obed v rekreačnom centre El Oasis. Príjazd do Topes de Collantes v centre horskej oblasti Escambray´s, ubytovanie, večera a nocľah v Topes de Collantes.

deň 7 - ESCAMBRAY‘S - TRINIDAD – CIENFUEGOS: Raňajky. Výlet do Guanayary na korbe ruského vojenského terénneho vozu ZIL s pozorovaním rozmanitých horských údolí. Pešia prechádzka pozdĺž rieky Guanayara k vodopádom El Rocia. Možnosť kúpania v jazere Poceta del Venador. Obed v reštaurácii La Gallega. Po obede presun do Trinidadu, malebného mestečka, ktoré bolo v roku 1988 vyhlásené za svetové kultúrne dedičstvo. Mesto, založené už v 16. storočí, sa pýši množstvom múzeí a umeleckých galérií. Prehliadka mesta, potom pokračovanie do Cienfuegos, ktoré bolo založené francúzskymi usadlíkmi už v roku 1819 a dodnes si zachovalo francúzsku neoklasicistickú atmosféru. Ubytovanie, večera v Cienfuegos.

deň 8 - CIENFUEGOS – VARADERO: Raňajky. Prehliadka mesta Cienfuegos – uvidíte akadémiu San Lorenzo a miestnu katedrálu Conceptión, budete mať možnosť prechádzky po hlavnom námestí mesta. Odjazd do národného parku Montemar v Cienaga de Zapata, zastávka na krokodílej farme, spojená s výletom loďou po lagúne a návštevou indiánskej dediny Guama. Po obede v miestnej reštaurácii odjazd do najznámejšieho letoviska Kuby, do Varadera. Ubytovanie v hoteli Mar del Sur. Odporúčame ubytovanie v hoteli Iberostar Laguna Azul, priamo pri pláži s jemným bielym pieskom a blankytne modrým morom Atlantického oceánu. Pobyt v hoteli s programom All Inclusive (raňajky, obed aj večera formou bufetu, neobmedzená konzumácia nealkoholických aj alkoholických nápojov miestnej výroby, široká ponuka športových aktivít aj nemotorizovaných vodných športov).

deň 9 - VARADERO: Pobyt vo vybranom hoteli. Základná cena zahŕňa ubytovanie v hoteli Mar del Sur s All Inclusive, za príplatok je možný akýkoľvek iný hotel v oblasti Varadero alebo Cayo Santa Maria s programom All Inclusive.

deň 11 (12) - ODLET DO PRAHY (VIEDNE): 11. (12.) deň ODLET DO PRAHY (VIEDNE)

deň 11 (12) - Raňajky. Transfer na letisko v Havane a odlet späť do Prahy (Viedne).

deň 12 (13) - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE): 12. (13.) deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

deň 12 (13) -


CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

leteckú dopravu Praha – Paríž – Havana a späť (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok), 2 x nocľah s raňajkami v Havane, 2 x nocľah s polpenziou v Santiago de Cuba, 1 x nocľah s polpenziou v Camaguey, 1 x nocľah s polpenziou v Topes de Collantes, 1 x nocľah s polpenziou v Cienfuegos, následný pobyt 4 noci v hoteli Mar del Sur ** (Varadero) s All inclusive, 6 x obed, program vrátane všetkých vstupov a transferov, česky hovoriaci sprievodca (pri minimálnom počte 10 osôb),

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

letiskové taxy 399,- EUR, vstupné vízum (vybavíme za poplatok 36,- EUR), fakultatívne výlety nad rámec programu, prepitné počas okruhu, cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň,

Poznámka: odporúčame následný pobyt po okruhu v hoteli Iberostar Laguna Azul s All Inclusive.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -