Vyhľadávanie zájazdu

5-dňový autobusový zájazd do LondýnaTermíny a ceny

5-dňový autobusový zájazd do Londýna

Popis -

Skvelý 5-dňový zájazd do Londýna, pre 1 osobu vrátane ubytovania v hoteli s vlastným sociálnym zariadením, raňajkami, profesionálnym sprievodcom a zákonným poistením CK.

Program zájazdu:

1. deň:
Odchod zo Slovenska, tranzit cez Nemecko a Francúzsko do Anglicka cez Eurotunel.

2. deň:
Po príjazde sa presuniete do centra Londýna. Prejdete okolo parlamentu s hodinovou vežou Big Ben k Westminister Abbey, ktoré je miestom korunovácií. Pokračovať budete cez Park sv. Jakuba smerom ku kráľovskej rezidenci - Buckinghamskému palácu. Neskôr budete pokračovať ulicou The Mall až na Trafalgarské námestie, kde sa týči socha generála Nelsona. Môžete využiť možnosť bezplatnej návštevy Národnej galérie, alebo sa prejsť cez štvrť Whitehall, kde sa nachádza známa Downing street, ktorá je sídlom britských premiérov. Nakoniec si mesto budete môcť vychutnať z vtáčej perspektívy Londýnskeho oka.

3. deň:
Po raňajkách sa presuniete do kráľovského mestečka Windsor, kde uvidíte druhý najväčší hradný areál na svete. Budete mať možnosť návštevy hradu, prípadne prechádzky po mestečku, zámockom parku, či po malej tržnici. Následne presun na hotel.

4. deň:
Po raňajkách začnete prehliadku mesta v Toweri, ktorý slúžil ako kráľovský palác, väzenie aj klenotnica. Následne prejdeme cez most Tower Bridge, ktorý sa v súčasnosti otvára len výnimočne, ak pláve nadrozmerná loď. Nasledovať bude návšteva mestských častí Southwark a City, prejdete okolo Shakespearovho divadla Globe, dostanete sa k Millenium Bridge, mostu postavenému v roku 2000, až ku katedrále St. Paul. V podvečerných hodinách odchod z Londýna smerom na Slovensko.

5. deň:
Príchod na Slovensko v obedných hodinách.

Buckinghamský palác

Budova bola postavená v 17. st. pre vojvodu z Buckinghamu, no neskôr ho predali kráľovskej rodine, za vlády Jána IV. Pre verejnosť je prístupné len západne krídlo, aj to len v niektorých mesiacoch. K videniu je tu izba pre stráž, ako i obrazáreň a mnohé iné sály. Veľkou zaujímavosťou je výmena stráže, ktorá prebieha každý deň od mája až do augusta a každý druhý deň od septembra do apríla okolo pol dvanástej.

Tower Bridge
Krásny most je výnimočný aj svojím zdvíhacím mechanizmom nad Temžou. Vybudovaný bol v druhej polovici 19.st. Z oboch strán sú veže, v ktorých je možné sa vyviesť až hore výťahom, alebo vyjsť po schodoch. Vnútro odhalí výstavu histórie mosta, alebo je možné navštíviť parnú strojovňu, ktorá už síce nefunguje, ale slúžila až do roku 1976.

Big Ben 
Nachádza sa pri budove parlamentu v blízkosti rieky Temže. Bežne po názvom Big Ben chápu ľudia zvonicu, ale pritom sa tak volá len ťažký zvon umiestnený vo výške 96 metrov, ktorý je známy po celom svete. Odbíja každú celú hodinu a bol tam umiestnený v roku 1858.

Londýnske oko
Vyhliadkové oko vysoké 135 metrov nad Temžou. Pre verejnosť bolo sprístupnené v roku 2000. Tvorí ho 32 kabín pre maximálne 25 ľudí. Jedno kolo trvá približne pol hodinu a čakajú sa dlhé fronty.

Možné výdavky na vstupy (ceny sú orientačné a môžu sa meniť, hradia sa na mieste):
• London Eye: dospelý / £45, dieťa 5 -15 r. / £39
• Madame Tussauds: dospelý / £42, dieťa 5 - 15 r. / £38
• hrad Windsor: dospelý / £33, dieťa 5 - 17 r. / £16,50
• Tower of London: dospelý / £35, dieťa 5 - 15 r. / £17,80, senior 65+ /£28
Ceny vstupného sa počas roka pravidelne mení, sprievodca na mieste vybaví výhodnejšie skupinové vstupné.

Pre tento zájazd je potrebné mať cestovný pas s platnosťou minimálne 6 mesiacov po termíne príletu.


Príplatky za nástupné miesta:
• Bratislava - bez príplatku
• Nitra - 7,00 €
• Banská Bystrica - 15,00 €
• Poprad - 21,00 €
• Prešov - 25,00 €
• Bardejov - 33,00 €Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -