Vyhľadávanie zájazdu

Aloha Havaj!Termíny a ceny


Zelená džungľa, 4000 m vysoké sopky, pláže snov a surfisti. Zavedieme Vás do najkrajšej prírody, na najkrajšie pláže, do TOP reštaurácií a odporučíme najlepší shopping – to je Havaj. Káva z Kona, korytnačky, kulisy Ko’olau. Užite si Havaj v malej privátnej skupinke. Aloha! Zájazd pre ľudí, ktorí chcú aktívne spoznať tieto nádherné ostrovy uprostred Tichého oceánu.

deň 1 - 1 -

Odlet, prelet okolo zemegule presne na opačnú stranu až na ostrovy v prostriedku Tichého oceánu. Aloha, vitajte! Víta nás príjemné letné počasie. Prilietame vo večerných hodinách, transfer na známu pláž Waikiki a ubytovanie sa na hoteli. Oddych/adaptácia na zmenu časového pásma.

deň 2 - 2 -

OAHU. Začíname prehliadkou celého ostrova Oahu. Okrem krásnych azúrových pláži, vás Havaj očarí tropickou prírodou a lávovým pôvodom. Začíname hneď ráno s výhľadom na celé mesto Honolulu. Pokračujeme okolo Diamond Head okružnou jazdou na najjužnejší bod ostrova a zastavujeme na tých najkrajších miestach, ktoré máme po ceste. Obedujeme lokálne, tam kde aj domáci. Havajskú pohodu cítite odvšadiaľ. Po obede nás čaká návšteva chrámu Byodo-in Temple spätý s japonskou migráciou na havajské ostrovy.

Neodmysliteľnou súčasťou je svetové ananásové kráľovstvo plantáž Dole, do ktorého nám trvá cesta necelú hodinu. Celosvetová firma začínala práve tu a kedysi pokrývala väčšinu ananásovej produkcie vo svete.  Nádherné čerstvé ananásy a čas na cestu vláčikom po plantážach Pineapple Express alebo na prechádzku botanickou záhradou.

Individuálny program na večer v srdci Waikiki. Vyskúšate kúpanie v noci, zájdete na príjemnú večeru alebo sa prejdete rušným bulvárom a dáte si havajskú zmrzlinu Shaved Ice?

deň 3 - 3 -

BIG ISLAND:  Ranný odlet na najväčší a najjužnejší ostrov havajského súostrovia. Na stále geotermálne aktívnom ostrove sa ocitnete uprostred skutočného Havaja. Jedna z najlepších a najexkluzívnejších káv na svete sa pestuje práve na vulkanickej pôde tohto ostrova. Prejdeme sa medzi avokádovými stromami a prezrieme si najstaršiu fungujúcu kávovú plantáž oblasti a zistíme ako prebieha celý proces spravocania kávových bobúľ. Zavŕšime to samozrejme ochutnávkou miestnej kávy. 100% Kona káva je tiež výborný darček pre známych a rodinu.

Na obed môžete v lokálnej reštaurácii ochutnať tradičné havajské POKE alebo si dať čerstvý úlovok dňa. Jedno z najposvätnejších miest na ostrove - Pu’uhonua o honaunau - je tiež jedno z najkrajších. Priblížime si históriu Havaja na mieste, kde boli pochovávní náčelníci a vysvetlíme si zákon Kapu.

Prenajatými autami sa pokúsime dostať do navštevníckeho centra najvyššieho vrchu našej Zeme. Od úpätia, ktoré je 5 km pod morskou hladinou až po vrchol Mauna Kea (4205m) je vyšší než Mt. Everest. Príroda sa mení, zeleň ubúda a my sa z úrovne mora pokúsime dostať až do výšky 3000 metrov. Tu uvidíte jeden z najkrajších západov slnka vo svojom živote. Na samotný vrch Mauna Kea vás vedia od navštevníckeho centra odviesť jeepy s pohonom na všetky štyri kolesá (fakultatívne). Na tomto vrchu sú svetové observatóriá, nakoľko toto miesto je ideálne na pozorovanie nočnej oblohy. Na jej vrchu je veľká šanca, že sa budete môcť gulovať. Ak plánujete pokračovať na absolútny vrch pribaľte si zimnú čiapku a rukavice.

Vyskúšate let vrtuľníkom nad kráterom sopky? Alebo si chcete vyskúšať plávanie s delfínmi v oceáne? Váš sprievodca všetko zariadi.

deň 4 - 4 -

Vyrážame za spoznávaním. Zastavíme sa v obchode, kúpime si obed na cestu a smerujeme na juh ostrova. Začínajú sa objavovať lávové polia a krajina sa mení. Obydlí ubúda a my zastavujeme na pláži s čiernym pieskom, kde sa pri piknikových stoloch naobedujeme. Toto je tiež miesto, kde najčastejšie vidíme na brehu aj vo vode ohrozené karety obrovské.

Po príjemnom obede v prírode pokračujeme do vulkanického národného parku. Volcano National Park je jediné miesto, ktoré je na Havaji pod patronátom UNESCO. Krátka prechádzka sulfurovými poliami, kde je všade cítiť prítomnosť aktívnej sopky pod nohami. Prechádzame krajinou plnou orchideí až prídeme k výhľadu na kráter sopky. Sopka Kilauea je nepretržite aktívna už od 1983 a v roku 2018 vystrašila celý svet.

deň 5 - 5 -

Odlietame na ďalší ostrov MAUI pokladaný za luxusný ostrov s najdostupnejšími a najkrajšími plážami. Transfer krížom cez ostrov do kedysi  hlavného mesta Havajského kráľovstava - Lahaina. Okrem zachovaných historických budov a kedysi významného prístavu sa pôjdeme pozrieť na symbol mesta - strom banyan.

Nad našimi hlavami zelená sopka Haleakala, ktorá je najväčšou spiacou sopkou sveta. Priamo z hotela máme prístup na piesočnatú pláž v neďalekom letovisku Kaanapali. Najviac ľudí na pláži je pri západe slnka, väčšiu romantiku si nemôžete želať. Dáte si na večeru jeden z najlepších steakov v USA?

deň 6 - 6 -

Ak chcete objavovať ďalej, skoro ráno vyrážame na cestu nazývanú Road to Hana. Cesta dažďovým pralesom s viac ako 600 zákrutami a 42 mostami je celodenné dobrodružstvo, pri ktorom platí, že cesta je cieľ. Zastavujeme pri tých najkrajších miestach, kotré cesta ponúka. Nezabudnite is plavky, môžete skúsiť kúpanie v jazierkach pod vodopádmi alebo na čiernej lávovej pláži. Z jednej strany prales, z druhej oceán. Cestou si pochutíte na čerstvej kokosovej vode alebo na práve dopečenom havajskom banánovom chlebíku.

Dúhové eukalypty lemujúce cestu a prechádzku lávovým tunelom zažijete len na málo miestach.  Cestu zakončíme prechádzkou k Seven sacred pools, kde ucítite silu havajskej prírody. Čaká nás cesta naspäť na hotel. Prešli sme spolu takmer celý ostrov.

Chcete dnes namiesto toho radšej iba oddychovať na pláži s koktailom v ruke a kvietkom za uchom? Hotelový komplex sa postará o havajskú pohodu. Alebo sa pôjdete šnorchlovať k podkovovitému ostrovčeku Molokini?  Organizované výlety odchádzajú každý deň a na výber máte niekoľko typov výletov. Kráter Molokini patrí k najlepším šnorchlovacím a potápačským miestam sveta s viditeľnosťou vyše 30m a to väčšinu dní v roku.

deň 7 - 7 -

Raňajšia pohoda na hoteli. Na obed odlietame naspäť na OAHU. Doobedňajšia prehliadka Pearl Harbour. Japonské torpédo pilotované samovražedným kamikadze. Ponorka, areál kde sa to všetko v roku 1941 udialo a Battleship Missouri, na ktorej bol podpísný koniec druhej svetovej vojny. Prichádzame do nových hotelov podľa preferencií na posledné 3 noci. Havajský západ slnka, ktorý si môžete pozrieť z hotelového baru alebo lagúny. Chcete dokončiť havajské nákupy na luxusnej obchodnej ulici Kalakaua avenue cez celé Waikiki alebo sa objednať na lávovú masáž? Teraz je na to vhodný čas. 

deň 8 - 8 -

Oddych na Waikiki. Vyskúšate kurz surfovania priamo v jeho rodisku? Zariadime pre Vás inštruktora aj požičanie surfu. Najväčšie nákupné centrum pod otvoreným nebom je len na skok. Dobrá správa, jedna z najnižších spotrebných daní v USA je práve na Havaji. Čerstvé krevety, čapované pivo, sushi alebo rezance udon, aj takto sa viete rozlúčiť s Havajom.

deň 9 - 9 -

Možnosť celodennej fakultatívnej návštevy Polynézskeho kultúrneho centra, kde sa predstavia okrem Havaja aj kmene Tahiti, Tonga, Fiji, Samoa a iné. Ich tance, remeslá, jedlá aj kultúra na jednom mieste.

Oddychovanie po všetkých zážitkoch na bielych plážach v úžasnej zátoke. Máme zopár dobrých tipov.

deň 10 - 10 -

Odlet domov. Alebo individuálne predĺženie v hoteli na Waikiki. V mnohých sme spali, máme osobnú skúsenosť a radi poradíme.

deň 11 - 11 - Prílet domov a zdieľanie zážitkov s rodinou a priateľmi.


Cena zahŕňa

prelety Oahu-Big Island-Maui-Oahu

9 x ubytovanie v izbách pre dve osoby vo vybraných hoteloch strednej triedy Viac o ubytovaní - tu.

letiskové transfery na Havaji

privátnu dopravu

vstupné do národných parkov

sprievodcu počas poznávacej časti deň 1-7

asistenčné služby

najlepšie poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa

Letiskové poplatky, stravu, osobné výdaje, ESTU do USA, poplatky za batožinu na letoch v rámci USA, resort fee v hoteloch (poplatky za wifi, telefonáty, posilňovňu atď. cca 25-95 usd / izba / noc)


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -