Vyhľadávanie zájazdu

Alpská päťkaTermíny a ceny

Alpská päťka

Cesta pre milovníkov Álp, kvalitných služieb a krásnej prírody. Eiger, Jungfrau, Matterhorn, Monte Rosa a Mont Blanc. Najstrmšia lanovka, najväčší vodopád. Klee, Chaplin, Chagall, Lenin, dadaizmus. Poézia v Hallstatte, Cukráreň v Zürichu, slávny most v Luzerne, najkrajšia dedinka Francúzska, Benátky Álp. Ako bonus Orlie hniezdo v nemeckom Berchtesgadene. Veľa poznania, veľa zážitkov.

deň 1 - 1 -

Odchod z Bratislavy v ranných hodinách a rýchly presun po kvalitných rakúskych diaľniciach na západ. Opustíme ich, aby sme v regióne najkrajších rakúskych jazier nahliadli najprv do mestečka BAD ISCHL, ktoré miloval František Jozef aj Sissi. Práve tu sa manifestom Mojim národom začala písať história prvej svetovej vojny. Za tónov hudby Franza Lehára pokračujeme do úžasného Hallstattu. Je taký dokonalý, že Číňania si doma postavili jeho kópiu. Splnený sen. Potom už vstupujeme do Nemecka. Metropola Bavorska - Mníchov. Príťažlivé staré mesto, pivárne, rozprávanie o dvadsiatych rokoch, o Oktoberfeste a najslávnejšom futbalovom klube Nemecka.

deň 2 - 2 -

Dokončenie prehliadky Mníchova, prekročíme Rýn tesne pred jeho ústím do jazera Bodensee a vstúpime do Švajčiarska. Príchod do romantického mestečka Stein Am Rhein s krásne zachovaným stredovekým centrom.

deň 3 - 3 -

Hneď ráno nás čaká RHEINFALL, najväčší vodopád európskeho kontinentu priamo na Rýne. Krátky presun do najväčšieho švajčiarskeho mesta. ZÜRICH: v kaviarni Sprüngli, výkladnej skrini najznámejšieho výrobcu cukroviniek, ochutnáme špecialitu Luxemburgerli. Prejdeme sa po luxusnej Bahnhofstrasse až k Zürišskému jazeru. Ukážeme si, kde býval Lenin, kde vznikol dadaizmus, ale neobídeme ani kostol s nádhernými oknami od Marca Chagalla. Večer už LUZERN a jeho nádherný Kaplnkový most, najstarší krytý drevený most na svete.

deň 4 - 4 -

Vstupujeme do najkrajšej časti Álp. GRINDELWALD s výhľadom na legendárne trio Mönch (4107 m), Jungfrau (4158 m) a Eiger (3970 m), kde sa na severnej stene písala história európskeho horolezectva. Neuveriteľný zážitok. Popri krásnych švajčiarskych jazerách do hlavného mesta. BERN (UNESCO) vás príjemné prekvapí. Rodisko Toblerone s najvyššou kostolnou vežou, dodnes funkčným orlojom zo 16. storočia a najväčším zvonom krajiny, no najmä s kilometrami arkád. Ukážeme si dom, kde Albert Einstein vypracoval svoju teóriu relativity a záujemcov čaká aj vynikajúca galéria ďalšieho bernského rodáka Paula Klee.

Krátky príbeh zo zájazdu z mesta Bern

deň 5 - 5 -

Veľa filmu, veľa literatúry, veľa hudby v stredomorskej dovolenkovej atmosfére Ženevského jazera. Vo VEVEY strávil dlhé roky v exile Charlie Chaplin, Dostojevskij tu písal svojho Idiota. V Montreux sa koná slávny jazzový festival, Vladimir Nabokov tu v hoteli strávil posledné roky svojho života, na koncerte Franka Zappu zhorelo kasíno a Deep Purple o tom následne naspievali svoj najväčší hit Smoke on the Water. Socha Freddieho Mercuryho vás už neprekvapí. Aj ten tu trávil svoje posledné roky. Vstupujeme do Francúzska. ÉVIAN-LES-BAINS a jeho svetoznáma voda, vycipkaná YVOIRE plná kvetov s ocenením najkrajšej dedinky Francúzska a príchod do ANNECY. Dáme si na večeru raclette a budeme sa nadchýnať utešeným výhľadom na Palais d'Isle v Benátkach Álp.

deň 6 - 6 -

Čaká nás slávne CHAMONIX. Fakultatívne najstrmšou lanovkou na svete na AIGUILLE DU MIDI (z 1035 m na 3842 m). Bližšie sa už k najvyššej európskej hore MONT BLANC dostanú len horolezci. Neuveriteľný výhľad. Po stopách Petra Sagana a Tour de France sa vraciame cez alpské sedlo do Švajčiarska. Dej zo známej knihy Paola Cognettiho - Osem hôr sa odohráva na Troch Laveredských štítoch. Užívame si rozprávku. Čaká nás ZERMATT.

deň 7 - 7 -

Jedinečná vyhliadka (fakultatívne), ktorú za dobrého počasia nemôžete obísť. Prvá elektrická zubačka na svete vás za 33 minút vyvezie z horskej dedinky na miesto, odkiaľ sa vám naskytne výhľad na neuveriteľných 29 švajčiarskych štvortisícoviek. Najvyšší vrch Švajčiarska DUFOURSPITZE (Monte Rosa, 4634 m) aj druhý najväčší alpský ľadovec máte ako na dlani. Priamo pred vami sa v celej svojej kráse týči jedinečný MATTERHORN. Dajte si varenú čokoládu v najvyššom hoteli Európy a vychutnajte si výhľad, na aký sa nezabúda. Odporúčame zísť peši z vrcholovej stanice na stanicu Riffelberg a prejsť si tak kúsok švajčiarskej prírody po vlastných.

deň 8 - 8 -

Posledné jazerá, južné Švajčiarsko, kde sa hovorí a žije po taliansky, posledné syry a cez Rýn vstupujeme do Lichtenštajnska. VADUZ - hlavné mesto šiesteho najmenšieho štátu na svete. Vedeli ste, že v roku 2011 ste si mohli celú krajinu prenajať za 70000 dolárov na noc? Že ženy tu dostali volebné právo až v roku 1984 a aj to len najtesnejšou väčšinou v referende? Že Lichtenštajnsko uznalo Slovensko ako nezávislý štát až v roku 2009? Veľa ďalších príbehov počas prechádzky mestom. Vstupujeme do Tirolska a cez najdlhší rakúsky cestný tunel (14 km) prichádzame do Innsbrucku so skokanskými mostíkmi od Zahy Hadid a symbolom mesta, Zlatou strechou zo 16. storočia.

deň 9 - 9 -

Nahliadneme aj do ďalšej alpskej krajiny. Nemecké Bavorsko, BERCHTESGADEN a jeho chýrne Orlie hniezdo, sídlo postavené pre Adolfa Hitlera počas jeho hrôzovlády. Krb od Mussoliniho, originálny výťah vytesaný do skaly. Človeka pri spomienkach mrazí, príroda je však neskutočná. Rozlúčka so svetom Álp a rýchly návrat domov.


Cena zahŕňa

sprievodca 

ubytovanie v 3* a 4* hoteloch v izbách pre dve osoby Viac o ubytovaní - tu.

raňajky (vždy po noci strávenej v hoteli)

všetky drahé cestné poplatky a mýta

najlepšie poistenie proti insolventnosti

asistenčné služby

Cena nezahŕňa

fakultatívne výlety a lanovky, inú stravu


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -