Vyhľadávanie zájazdu

Andalúzia, Gibraltar, MarokoTermíny a ceny

Andalúzia, Gibraltar, Maroko

Úvod - 8-dňový letecký zájazd

Perex - Temperamentná Andalúzia s azúrovým morom sa trbliece v plnej kráse na juhu Španielska, pričom ju chráni pohorie Sierra ale i Gibraltár, odkiaľ sa cez more ocitnete v marockom Tangeri. Od úsvitu do mrku si naplno môžete užiť Malagu i Grenadu cez históriu, kaviarne, jedlo a rušnú mestskú atmosféru. Rozžiarené prímorské letovisko Marbella, či romantické mesto Ronda sú dušou juhu, maurským divom je zas Alhambra, ktorej výzdoba je ako jemná čipka a vás tá nádhera iste očarí.  

Ubytovanie - 7 x v hoteli 4*.

Stravovanie - 7 x polpenzia.

Doprava - Letecká, autobus, resp. mikrobus počas pobytu.

1. deň - Odlet z Viedne do Malagy, transfer do hotela na pobreží Costa del Sol.

2. deň - Raňajky. Andalúzia – divoká a nehostinná Sierra, zelené údolia, nekonečné olivové háje, zasnežené vrcholky hôr, modré Stredozemné more, oslnivo biele dedinky roztrúsené na vŕškoch, nádych maurskej minulosti a nespútaná španielska krv plná flamenca. To všetko nás čaká v nasledujúcich dňoch na cestách za kultúrou, zvykmi a chuťamiAndalúzie. Začneme ju na najjužnejšom cípe Španielska, v Gibraltáre, ktorý kedysi Španieli predali Britom. Pre starých Grékov a Rimanov to bol jeden z Herkulových stĺpov, vyznačujúcich okraj vtedajšieho známeho sveta. Budeme mať možnosť uvidieť jedinú voľne žijúcu kolóniu opíc v Európe a prezrieť si prieplav, ktorý oddeľuje dva kultúrne tak odlišné kontinenty ako je Európa a Afrika. Návrat na ubytovanie, slnko, more, pláž a dobré vychladené víno. Večera.

3. deň - Raňajky, výlet do Tangeru (Maroko), mystického mesta opradeného mnohými legendami. Rýchloloďou sa preplavíme gibraltarskou úžinou a v rámci autobusovej prehliadky si pozrieme modernú časť Tangeru. Nasleduje pešia prehliadka najexotickejších častí historického centra – úchvatného starého mesta Medina, rušného námestia Zoco s nezameniteľnou atmosférou, unikátneho Kasbahu s bývalou Sultánskou rezidenciou (najvyšší bod Tangeru s nádherným výhľadom na Gibraltarskú úžinu a južné Španielsko). Zostane čas navštíviť obchodíky s typickými miestnymi výrobkami tradičných remesiel, koženým tovarom a umeleckými výrobkami. Návrat na ubytovanie, večera.

4. deň - Raňajky. Prvou zastávkou bude mondénne prímorské letovisko Marbella, pokračovanie do Rondy – jedného z najkrajších a najromantickejších miest Andalúzie, o ktorom Španieli hovoria, že je dušou ich krajiny. Určite by s tým súhlasili aj mnohí slávni spisovatelia, najmä Ernest Hemingway a Orson Welles, ktorí v tomto mestečku prežili kus života. Ronda sa vyznačuje unikátnou polohou - leží v hornatej oblasti asi 750 metrov nad morom a pretína ho kaňon „El Tajo“, ktorý oddeľuje historické centrum od novej štvrte. Niektoré z domov v „starom meste“ ležia tesme nad priepasťou a vytvárajú fantastické scenérie. Dominantou je mohutný kamenný most, ktorý spája mesto ponad hlbokú roklinu vo výške takmer 100 metrov. Návrat na ubytovanie, večera.

5. deň - Raňajky, odchod do Malagy, mesta voňajúceho vínom a rodiska slávneho maliara Pabla Picassa. Malaga, založená Feničanmi, je jedným z najstarších stredomorských prístavov a bohatá história sa odráža v architektúre historického centra, kde možno nájsť unikátne budovy z rôznych období. Pre mesto je je typická predovšetkým takzvaná “jednoruká” katedrála ,,La Manquita“, ďaľšou zaujímavou stavbou je pevnosť Alcazaba, postavená v 8. až 11. storočí. Okrem historických pamiatok vás očarí aj stará mestská tržnica, kde nájdete všetko: čerstvé ryby a morské plody, zeleninu, ovocie, čerstvý chlieb, zákusky. Malaga priniesla svetu ešte jeden unikát - Pabla Picassa a v meste preto nemôže chýbať jeho múzeum, ktoré je unikátnou prehliadkou umelcovej práce od jeho prvotín až po diela zrelého maliara svetového mena. Po prehliadke mesta zostane čas aj na príjemné posedenie v niektorom z miestnych barov a na nákupy. Deň zakončíme ochutnávkou vína v Bodegas Quintapenas. Návrat do hotela na Costa del Sol. Večera.

6. deň - Raňajky, výlet do poslednej bašty arabského panstva na Pyrenejskom polostrove – Granady. Pochopíme, prečo mesto tak často ospevovali, a prečo o ňom nadšene písali mnohí cestovatelia. Katedrála, uličky Albaicínu a vykúkajúce vrcholky Sierry Nevady (najmladší národný park Španielska), ktoré sú väčšinu roka pokryté snehovou prikrývkou. Čaká nás aj perla maurskej architektúry – Alhambra, palácový a pevnostný komplex s úžasnými záhradami Generalife, ktorý bol sídlom maurských vládcov Granady (prehliadka). Vďaka svojej nádhere a historickej hodnote sa prepracoval aj medzi finalistov nových sedem divov sveta. Návrat na ubytovanie, večera.

7. deň - Raňajky, voľný deň na pobyt pri mori alebo nákupy, večera.

8. deň - Raňajky, hlboký nádych, aby v nás čo najdlhšie zostala andalúzska vôňa, transfer na letisko, prílet do Viedne.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu vrátane letiskových a servisných poplatkov. Miestne transfery. 7 x ubytovanie v hoteli 4* s polpenziou. Slúchadlá s vysielačkou počas prehliadok. Sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa - Doplatok za jednolôžkovú izbu. Doplatok za prehliadku Alhambry s miestnym sprievodcom (odporúčame objednať pri kúpe zájazdu). Vstupy. Cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -