Vyhľadávanie zájazdu

Antické Grécko a Rhodos all inclusive s deťmiTermíny a ceny

Antické Grécko a Rhodos all inclusive s deťmi

UNESCO pamiatky a zážitky sú mottom celého zájazdu. Táto fantastická cesta končí potom relaxom all inclusive. Cesta na svetoznáme miesta ale aj unikátne špeciality, ktoré iní neponúkajú. Za týždeň budete mať Grécko v malíčku a potom už len legendárny Rhodos. Pán všetkých gréckych ostrovov. Zoberte so sebou na túto unikátnu cestu celú rodinu. Ukážte vašim deťom svet, raz sa vám za to poďakujú.

deň 1 - 1 -

Odletíme z Viedne do Grécka. Lietadlo smeruje na sever do známeho Solúnu, ktorý pozná svet aj ako Thessaloniki. Krátky dvojhodinový let a začíname loviť zážitky v krajine, ktorá dala svetu demokraciu, filozofiu, kalokagatiu a antiku. Práve do Grécka smeroval aj náš prvý zájazd v časoch, kedy sa CK iba rozbiehalo na svoju dráhu a chceme, aby tradícia pokračovala ďalej. Prechádzka Solúnom cez jeho lákavú promenádu s Bielou vežou a sochou Alexandra Veľkého. S jeho postavou sa na tejto ceste ešte stretneme a o jeho živote sa dozviete viac! Solún je metropolou severného Grécka a budete cítiť ako krásne toto mesto pulzuje. Rímske aj byzantské stopy sa miešajú s trhoviskami, kaviarničkami, vôňou grilovaných souvlaki a hneď v prvých momentoch Grécku podľahnete. Vedeli ste, že nielen Istanbul má svoju Haghiu Sofiu? Prečo si práve tu rímsky cisár Galérius postavil svoju rezidenciu? Prvá noc v Grécku

deň 2 - 2 -

Deň nabitý nielen starovekými zážitkami. Opustíme Solún s jeho príjemnou polohou a po raňajkách sa vydáme po stopách starovekej Macedónie, na mieste, kde sa zrodila legenda menom Alexander Veľký. Jeho postava nás fascinuje, stopujeme ju od Grécka až po Pamír a teraz sa ocitneme v starovekej Pelle. Práve tu sa v 4.storočí pr.Kr. Alexander Veľký narodil a vy sa prejdete týmito miestami. Ideme ku koreňom vecí a príbehov!  Po prehliadke sa presunieme do Vergíny, hlavného mesta starovekých Macedóncov, kde prišiel o život Alexandrov otec Filip II. Počuli ste o jeho okázalej hrobke plnej zlata? Jej nález by sa dal prirovnať k objaveniu Tutanchamóna! Práve tu v starovekej Vergine (UNESCO) mal byť pochovaný aj Alexander Veľký, ale nikdy k tomu nedošlo. Unikátne príbehy na unikátnych miestach a pokračujeme ďalej k slávnym kláštorom v Meteore. Meteora je symbolom severného Grécka a my hneď v prvých momentoch pochopíme prečo je to tak. Nestojí tu len jeden kláštor, ale za stáročia tu vyrástlo až 24 dokonalých kláštorov. Kedysi sa tu na pláňach starej Tesálie preháňali kentaury a dnes tu vládne ticho a pokoj. Prvé kláštory vznikli na skalách už v 11.storočí a odvtedy ľudí fascinujú. Ako vznikli? Kto ich vôbec postaval? Pozrieme si tie najkrajšie a spravíme tu fotografie na ktoré budete ešte doma dlho spomínať.

deň 3 - 3 -

Po zdolaní najkrajších gréckych kláštorov sa vydáme na juh. Opustíme starobylú krajinu Tesálie a smerujeme na najposvätnejšie miesto Grékov, do tajomných Delf. Thermopyly sa stali symbolom grécko-perzských vojen a udatnosti Sparťanov bojujúcich proti Xerxésovi. Poznáte niekoho kto toto miesto videl na vlastné oči? My sa ním prejdeme a rozpovieme si príbehy legendárnych vojen. Táto cesta je cestou po najslávnejších starovekých miestach Grécka. Pokračujeme do krásnej dedinky Arachova. Dramatická poloha na vrchole kopca z nej robí jednu z najzaujímavejších panorám a presne takto si Arachovu vychutnáme. Ak ste o nej ešte nikdy nepočuli, budete veľmi prekvapení. Dáte si dnes na obed mousaku, gemistu alebo uprednostníte stifado? Pohárik ouza snáď neodmietnete. Poznáte nápoj Rakomelo? Staroveké Delfy sa vynoria z kopcovitej krajiny Fokáie a krásnu kulisu nám dotvorí pohorie Parnasos. Veštiareň v Delfách fascinuje generácie ľudí dodnes, no v staroveku sa nič dôležité a významné bez nej nezaobišlo. Prečo tak starovekí ľudia verili na veštby a prečo boli práve Delfy tak dôležité? Prejdeme fotogenický Tholos, Apolónov chrám, ktorý preslávila Pýthia, ruiny pokladníc a pohľadáme slávny Omfalos. Napadlo by vás, že „pupok starovekého sveta“ ležal práve tu? V starovekom divadle si spravíme krásnu panorámu a napokon preskúmame aj antický štadión na ktorom pretekal aj slávny Delfský vozataj. Po prehliadke Delf sa vyberieme na Peloponéz, kam sa dostaneme takmer 3-kilometrovým mostom, ktorý otvorili deň pred začatím Olympijských hier v Aténach v roku 2004. Noc v Patrase.

deň 4 - 4 -

Ráno sa vydáme na jedno z najznámejších miest starovekého sveta. Legendárna Olympia a príbeh prvých Olympijských hier. Môžete ich sledovať v televízii, ale až toto miesto do vás vdýchne dušu Olympiády. Tá prvá sa tu konala v 776 pr.Kr., no jej legenda tu poletuje stále. Vydáme sa s odborníkom objavovať ruiny unikátneho miesta. Ukážeme si, kde stála dielňa sochára Feidia a kde vytvoril svoj div starovekého sveta. Vedeli ste, že ním bola chryselefantínová socha Dia Olympského? Obrovský Diov chrám, pokladnice pod pahorkom Kronos a olympijský štadión. Ulovíme zážitok a prebehneme si jednu dĺžku tak ako bežci stáročia pred nami. Na toto budete spomínať! Cestou do byzantskej Mystry sa na chvíľku zastavíme v ruinách starovekej Mesénie, kde budeme obdivovať okázalý štadión aj odeon. Po skvelom obede v gréckej taverne na nás čaká fantastická Mystra. Nepočuli ste ešte o tomto mieste? O to viac budete prekvapení aké poklady Peloponéz skrýva. Mystra v sebe nesie odkaz zabudnutej Byzancie a po páde Konštantínopolu v 15.storočí dokonca na chvíľku bola hlavným mestom celej ríše. Keď uvidíte ten kopec posiaty kláštormi, palácmi či ruinami budete si pripadať ako v nejakej hre a nie v realite. Dlhé roky si toto miesto ľudia zamieňali s bájnou Spartou, ale to len preto, že nechápali akoby mohla byť Mystra tak unikátna. Vyberieme sa za najkrajšími byzantskými kláštormi a budeme medzi nimi takmer úplne sami. Najkrajšie fresky, pevnosť s výhľadom na starobylú krajinu Lakónie posiatu horami Taygetos a neskutočný pokoj.

deň 5 - 5 -

Dnešný deň sa bude niesť v znamení najznámejších starovekých miest Grécka. Legendárna Sparta s ktorej príbehom sme sa stretli už pri Termopylách. Konečne sa prejdeme jej ruinami a posedíme si s výhľadom na divadlo a mohutný Taygetos. Prečo majú Atény tak veľa starovekých pamiatok a Sparta sa takmer stratila z máp? Prečo nemala Sparta žiadne hradby a ako to v meste vyzeralo počas jej najväčšej slávy? Toto je lepšie, než dejepis v škole, pretože tu sa tých miest môžete dotknúť! Po Sparte nás čaká severný Peloponéz a najdokonalejšie antické divadlo krajiny. Epidauros! Vitajte v meste, rodisku boha Asklépia, ktoré poznalo najznámejšie grécke tragédie či komédie. Za liečbou sem prichádzali ľudia z celého starovekého sveta. Vysvetlíme si prečo. Viete ako sa volala Asklepiova dcéra? Hygieia. Počas moru v Aténach orákulum z Delf povýšilo Hygieiu na bohyňu. Bola zodpovedná za čistotu, zdravé prostredie a teda vlastne za hygienu. Dnes sa bohyňa istotne teší keďže celý svet volá po hygiene, slovo ktoré pochádza z jej mena. Odporúčame kúpiť si krásne alabastrové hlavy Asklepia aj Hygiei. Budú sa pekne vynímať vo vašej obývačke. Epidauros preslávili chrámy a divadlo. Naozaj počujete spadnúť špendlík, ak sedíte na najvrchnejších sedadlách divadla? Argolida v sebe skrýva aj ďalšie prekvapenia a tak pokračujeme smer Mykény. Všetky miesta sú od seba vzdialené len krátke presuny mikrobusom, no budeme lietať medzi stáročiami. Takýto deň ste si nevedeli ani predstaviť. Bájne Mykény a zlatá maska kráľa Agamemnóna. Kam sa podela? To, že Heinrich Schliemann vykopal Tróju ste vedeli, ale viete, že svoju stopu zanechal aj tu? Prejdeme sa mestom kráľa Agamemnóna, ktorý sa stal nesmrteľným v Trójskej vojne. Levia brána, Atreova pokladnica aj slávne šachtové hroby. Je čas vybrať sa do Atén, no na to, aby sme sa do nich dostali musíme prejsť Korintom. Zastavíme sa pri Apolónovom chráme, no rovnako nás nadchne aj unikátny Korintský prieplav, ktorý si vychutnáme z vyhliadky. Budeme mať šťastie na trajekt, ktorý sa pomaličky plaví úzkym prieplavom? To budú fotografie! Pred tým ako splynieme s Aténami zastavíme pri byzantskom kláštore Daphni, ktorý sa dostal aj na zoznam UNESCO. Bude to už naša 9.UNESCO pamiatka na celej ceste a to máme pred sebou ešte aténsku Akropolu! Ubytujeme sa v Aténach a prvá prechádzka týmto zaujímavým mestom. Večera v gréckej taverne, ťahavé melódie gréckej hudby, ouzo a aténska atmosféra.

Ak chcete zažiť ešte viac vyberte si náš elitný hotel Grande Bretagne v Aténach. Nádherná historická budova priamo oproti parlamentu s najlepšou polohou v meste. Elizabeth Taylor, Sean Connery, Greta Garbo, Jay-Z, Maria Callas či Winston Churchil. Zoznam osobností je nekonečný a rovnako exkluzívna je hotelová história.

deň 6 - 6 -

Po aténskych raňajkách vyrazíme na výbežok pod Aténami, aby sme objavili unikátne miesto zvané Mys Sunion. Scénická cesta okolo miest, kam chodia Aténčania za oddychom zo svojho mesta. Sunion zdobí Poseidónov chrám, spomienka na zlatý vek starovekých Atén. Aténa a Poseidon kedysi súperili o to, kto bude chrániť Atény a dozvieme sa ako to s ich súbojom bolo. Chrám očaril aj Lorda Byrona, ktorý do jeho kameňov vyryl svoje meno. Krásne panorámy, výhľad na ostrovček Patrokles a po unikátnom mieste sa vraciame do Atén. Prejdeme sa štvrťou Monastiraki, večne živou, rušnou časťou Atén, kde sa naobedujeme v staručkej taverne Bairaktaris z roku 1879. Dnes drží podnik šiesta generácia a vedia tu pripraviť skutočne vynikajúce grécke jedlá. Nielen gyros, ale aj soutzoukakia, mousaka či pastitsio! Prejdeme sa byzantským kostolom Kapnikarea, známym blším trhom, nazrieme na rímsku Agoru s Vežou vetrov a zablúdime aj na Kerameikos. Grécka Agora so svojim Theseionom, ruinami a múzeom v miestach, kadiaľ sa prechádzali stoickí filozofi.  Krásne zachovaný chrám zasvätený Hefaistosovi, kde dodnes máte pocit, že antika neskončila, antika trvá. Pred západom slnka vyjdeme na pahorok Filoppapos hľadať zážitky. Práve tu na vás čaká najkrajší výhľad na Akropolu. Večer v lákavých uličkách Plaky a voľno v azda najmalebnejšej štvrti celých Atén. Posedíte si tu na gréckom víne a premietnete si zážitky z predošlých dní?

deň 7 - 7 -

Ráno zasvätíme Aténam a začneme hneď na najznámejšom mieste celého Grécka. Slávna Akropola! Kto ju postaval a prečo je tak dôležitá? Vyšliapeme nahor cez mramorové Propylae a ocitneme sa na posvätnom mieste, kde vyrástol chrám bohyne Athény, známy Parthenón. Z Erechteionu sa na nás budú pozerať zvodné Karyatidy a očarí nás aj divadlo Heroda Attika či panoramatické výhľady na Aténe. Vidíte v diaľke aj známy prístav Pireus? Užijeme si super moderné múzeum pod Akropolou a ocitneme sa aj v tieni Olympeionu a jeho impozantných ruín. Kráčame miestami, ktoré poznal Perikles, Sokrates, aj Platón. Cítite to?

Rozhodnete sa pozrieť si poklady v Národnom archeologickom múzeu alebo sa radšej odveziete zubačkou na pahorok Lykavittos a dáte si kávu s výhľadom na Atény? Možností je veľa a radi vás zorientujeme tak, aby ste si svoje posledné popoludnie vychutnali presne podľa vašej chuti. Posledné dúšky ouza a posledná noc v meste, ktoré dalo svetu demokraciu.

deň 8 - 8 -

Poznávaciu časť máme za sebou, ale s Gréckom ešte určite nekončíme. Aká by to bola cesta bez poriadneho oddychu na najkrajších gréckych plážach? Grécko nám ponúka na výber obrovské množstvo ostrovov a možností. Táto cesta smeruje na Rhodos. Ten má v rámci gréckych ostrovov špeciálne postavenie. Nájdete tu aj krásne pláže, historické pamiatky a zároveň ostrov nie je extrémne veľký ako trebárs Kréta. Aj preto je Rhodos perfektným kompromisom medzi relaxom na pláži a poznávaním. Tí čo chcú oddychovať nájdu komfort v 5* rezorte a tí čo nie majú možnosť vyraziť do starého Rhodosu, nádherného Lindosu čo hornatého centra ostrova. Prílet, transfer do hotela a zaslúžený relax na pláži.

deň 9 - 9 -

Oddych na pláži pri nádhernom mori alebo si prenajmete auto a vydáte sa na výlet do Lindosu? Nádherné bielo modré mesto s akropolou, ktoré je priamo pod ochranou bohyne Atény.  Cestou sa zastavte v údolí motýľov Petaloudes. Takýto výlet zvládnete aj za 5-6 hodín a zvyšok dňa môžete oddychovať.

deň 10 - 10 -

Všetky najkrajšie pamiatky Grécka a ešte viac sme už videli a tak dnešný deň možno zasvätíte relaxu. No večer sa vyberte trebárs do mesta Rhodos a prejdite sa jeho starými uličkami. Jeho dokonale zachované staré mesto je dokonca aj súčasťou svetového dedičstva UNESCO a práve tu stál legendárny rodoský kolos, jeden zo starovekých divov sveta a najvyššia socha starého sveta. Bola vysoká približne ako Socha Slobody a zobrazovala Heliosa boha slnka. Rodos patril vždy medzi najdôležitejšie ostrovy Grécka a zostalo to tak aj dodnes.

deň 11 - 11 -

Dnes už nič nerobte. Všetko ste videli. Ponorte sa do vody a plávajte, užívajte si more, ktorému starí Gréci po stáročia dominovali. Teda presnejšie, Atény. All inclusive, dobrý drink a posledný grécky západ slnka.

deň 12 - 12 -

Alexander, Hygeia, Apolón, Zeus, Perikles, Stavros Niarchos tých všetkých a mnohé ďalšie osobnosti či bohov sme na našej ceste spoznali. Plná chuť kalamatských olív nám ostala v ústach a možno si ešte jedno balenie kúpite na modernom a čistom aténskom letisku. Opálení sadneme do lietadla a ponad miesta  po ktorých sme ešte pred pár dňami chodili odletíme domov. Pozerajte sa z okienka na ľavej strane lietadla či neuvidíte bájny Olymp. Prílet a zdieľanie zážitkov s rodinou a priateľmi.


Cena zahŕňa

ubytovanie v 3*-5* hoteloch v izbách pre dve osoby Viac o ubytovaní - tu.

7 x raňajky

4 x all inclusive ( Rhodos) Ixian grand je len pre klientov 16+ a pre rodiny hotel Lydia Maris

privátnu klimatizovanú VIP dopravu počas celého pobytu

všetky letiskové transfery

prelet Atény - Rhodos

všetky cestné poplatky a lokálne dane

sprievodcu

asistenčné služby

najlepšie poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa

letiskové poplatky, ostatnú stravu, vstupné do pamiatok a atrakcií, miestne mestské dane / taxes hradené priamo v hoteli pri check ine, batožinu do podpalubia lietadla


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -