Vyhľadávanie zájazdu

ApúliaTermíny a ceny


Rýchly popis:

Zažite Taliansko ako ho nepoznáte - v regióne Apúlia. Lákadlom nie sú len stredoveké pamiatky, jedinečná architektúra, ale aj prímorské letoviská a taliansky "koniec sveta".


Ubytovanie: 6x v hoteli

Stravovanie: 6x raňajky


Bari - Castellana Grotte - Castel del Monte - Altamura -  Matera - Alberobello - Ostuni - Otranto - Leuca - Gallipoli - Porto Cesareo - Lecce


PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINYDoprava:
letecká

Program:

1. deň - odlet z Viedne do prístavného mesta Bari, prehliadka mesta: ikonická Bazilika sv. Mikuláša, v ktorej sú uložené ostatky svätca, divadlo Margherita a Petruzzelli, či park Pizza Umberto. Presun do malebnej dedinky Castellana Grotte, kde sa nachádza jaskynný súbor s impozantnou kvapľovou výzdobou. Ubytovanie v hoteli.

2. deň - raňajky, prehliadka jedinečného hradu Castel del Monte, ktorý zaujme najmä svojím atypickým tvarom. Presun do mesta Altamura, známom v celom Taliansku pre svoj vynikajúci chlieb s chráneným označením pôvodu. Prehliadka historického centra, v ktorom sa nachádza románska katedrála Cattedrale di Santa Maria Assunta, postavená v roku 1232. Možnosť prehliadky miestneho múzea vína - La Cantina Frrud neďaleko katedrály. Presun do unikátneho starobylého mesta Matera, ktoré ponúka návštevníkom rozmanitú zbierku kostolov, či kláštorov. V Matere sa nachádza aj významná stará časť mesta - Sassi di Matera, kde je lokalizovaná aj séria očarujúcich jaskýň, ktoré sú súčasťou kultúrneho dedičstva UNESCO. Návrat do hotela.

3. deň - raňajky, pokračovanie programu v mestečku Alberobello, v ktorom sa zachovalo ucelené historické jadro, tvorené nezvyčajnými domami typu „trulli“ - v roku 1996 zapísané do zoznamu UNESCO. Transfer do šarmantného mestečka Martina Franca na krátku prehliadku: námestie Piazza Roma s Palácom Ducale, námestie Piazza Plebiscito s jedinečnou Bazilikou di San Martino. Ďalšou zastávkou je mesto Ostuni, prezývané aj „Biele mesto“, ktorému dominuje gotická katedrála, biskupský palác, či centrum mestského života - námestie Piazza della Libertà. Transfer do hotela, nocľah.

4. deň - raňajky, transfer do najvýchodnejšieho mesta Talianska - Otranta, ktoré sa pýši katedrálou s obrovskou mozaikovou podlahou, najväčšou v celej Európe. Nachádza sa tu aj jediný kompletne zachovaný chrám z čias Byzantskej ríše v Taliansku - kostol sv. Petra. Presun na tzv. „koniec sveta“ - do mesta Leuca, pretkaného jaskyňami, s výhľadom na šíre more z už spomínaného konca sveta - Mysu Santa Maria di Leuca. Pýchou mesta je aj kostol Panny Márie, postavený na mieste chrámu rímskej bohyne múdrosti a remesiel Minervy. Návrat do hotela.

5. deň - raňajky, presun do mesta Gallipoli, v ktorom vyniká hrad Castello Angioino, Bazilika sv. Agáty, či stará časť mesta, pretkaná historickými uličkami. Transfer do mesta Porto Cesareo, prehliadka mesta. Presun do mesta známeho svojou výraznou barokovou architektúrou - Lecce. Mesto zaujme rímskym amfiteátrom, katedrálou na námestí Piazza del Duomo, barokovou Bazilikou Santa Croce alebo hradom Karola V. Ubytovanie v hoteli na pobreží.

6. deň - raňajky, individuálne voľno na oddych či kúpanie, v prípade záujmu návšteva mestečka Polignano a Mare alebo mesta Bari. Nocľah.

7. deň - raňajky, odlet z mesta Bari do Viedne.V cene je zahrnuté:
6x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, letecká doprava Viedeň - Bari - Viedeň, 1x podpalubná batožina 20 kg/os., transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, autokarová doprava počas okruhu, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky 220 EUR/os., pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/ os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 3,90 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 5,- EUR/os./deň, orientačná cena vstupov 50 EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 215 EUR/6 nocí. Batožinové limity: v prípade zmeny leteckej spoločnosti si CK vyhradzuje právo na ich zmenu.

Typ stravy:
raňajky

Dni:

7 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZDPamiatky v programe pre leták:
Ostuni | Martina Franca | Alberobello | Otranto


 

V cene je zahrnuté: autobusová alebo letecká doprava, ubytovanie v hoteli na uvedený počet nocí s uvedeným rozsahom stravovania, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov. V cene nie je zahrnuté: pobytová taxa, vstupy do jednotlivých pamiatok, pri leteckých zájazdoch servisné poplatky, pri autobusových zájazdoch miestenka a príplatky za nástupné miesta. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 3,90 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 5 EUR/os./deň. Poznámka: presný rozsah služieb ako aj cena povinných a nepovinných príplatkov sú definované cenníkom ku konkrétnemu zájazdu.

 


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -