Vyhľadávanie zájazdu

Argentína - Uruguaj - ChileTermíny a ceny

Argentína - Uruguaj - Chile

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE): Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Buenos Aires.

deň 2 - BUENOS AIRES: Prílet do Buenos Aires, transfer z letiska do hotela, ubytovanie. Čarovným mestom s nenapodobiteľnou atmosférou je svetová metropola tanga, dvanásťmiliónové Buenos Aires, hlavné mesto Argentíny. Prehliadka Buenos Aires (Casa Rosada, Plaza de Mayo, Pirámide de Mayo, Catedral Metropolitana, Avenida de Mayo, Avenida 9 de Julio, Obelisco, Plaza Congreso, Congreso Nacional, Basílica Nuestra Seňora del Pilar, Cementerio de la Recoleta). Nocľah v Buenos Aires.

deň 3 - BUENOS AIRES – PAMPA – BUENOS AIRES : Raňajky. Celodenný výlet do pampy, návšteva typickej poľnohospodárskej usadlosti - estancie, zoznámenie sa so životom honcov dobytka - gaučov - a ich folklórom. Obed s grilovaním v estancii. Návrat do Buenos Aires, večer možnosť návštevy opery či koncertu v známom divadle Colón. Nocľah v Buenos Aires.

deň 4 - BUENOS AIRES – COLONIA DEL SACRAMENTO – MONTEVIDEO: Raňajky. Transfer z hotela do prístavu v Buenos Aires. Plavba loďou z Buenos Aires do uruguajského mesta Colonia del Sacramento, ktoré sa pýši zápisom v zozname UNESCO vďaka svojej prekrásnej historickej štvrti, ktorú si prezriete. V meste je množstvo dláždených ulíc, starobylých námestí, lucerien, automobilových veteránov, atď. Uruguajci sú na toto mesto veľmi hrdí. Transfer do Montevideo. Nocľah v Montevideo.

deň 5 - PUNTA DEL ESTE - MONTEVIDEO: Raňajky. Celodenný výlet do najznámejšieho uruguajského letoviska Punta del Este, ktoré leží v juhovýchodnej časti Uruguaja. Punta del Este je synonymom pre dobrý vkus, honorácie a bohémsky život. Návrat do Montevideo.

deň 6 - MONTEVIDEO: Raňajky. Prehliadka Montevideo (Plaza Independencia, Mausoleo Jose Artigas, Palacio Salvo, Puerta de la Ciudadela, Avenida 18 de Julio, Plaza de Cagancha, Iglesia Nuestra Seňora del Carmen, Palacio Legislativo, Estadio Centenario). Nocľah v Montevideo.

deň 7 - MONTEVIDEO - BUENOS AIRES - MENDOZA: Raňajky. Transfer z hotela do prístavu v Montevideo. Plavba loďou z Montevideo do Buenos Aires. Transfer na letisko, prelet do Mendoza. Transfer do hotela. Nocľah v Mendoza.

deň 8 - ANDY - ACONCAGUA - PUENTE DEL INCA - MENDOZA: Raňajky. Celodenný výlet do Ánd, kde pôjdete v nadmorskej výške od 2.500 metrov do 3.500 metrov pozdĺž rieky Mendoza, okolo andských vrcholov. Najzaujímavejším momentom výletu pre Vás určite bude pohľad na majestátnu Aconcaguu (6.962 m n.m.), najvyššiu horu Južnej Ameriky. Okrem nej ešte uvidíte napríklad Tupungato (6.800 m n.m.), Cerro El Plata (6.080 m n.m.) a mnoho ďalších veľhôr. Na spiatočnej ceste si pozriete preslávený most Inkov (Puente del Inca). Počas tohto dňa Vás čakajú nezabudnuteľné zážitky, budete úplne unesení prírodnými scenériami.Návrat do Mendoza. Vyskúšajte miestne bifteky, najchutnejšie mäso na svete majú skutočne v Argentíne. Nocľah v Mendoza.

deň 9 - MENDOZA: Raňajky. Prehliadka Mendoza (Cerro de la Gloria, Parque San Martin, Plaza Independencia, Plaza Espaňa). Návšteva troch argentínskych vínnych pivníc (bodegas) v okolí Mendoza spojená s ochutnávkami vína. Domáci nazývajú Mendoza a okolie krajom vína. Nocľah v Mendoza.

deň 10 - MENDOZA - SANTIAGO DE CHILE – VIŇA DEL MAR: Raňajky. Odchod z Mendoza do mesta Santiago de Chile (Andskou cestou z Argentíny do Chile). Transfer zo Santiago de Chile do Viňa del Mar, ubytovanie. Nocľah vo Viňa del Mar.

deň 11 - VALPARAÍSO - VIŇA DEL MAR: Raňajky. Prehliadka Valparaíso a Viňa del Mar. Valparaíso je starobylo pôsobiace mesto s veľkým prístavom. Po meste chodí mnoho námorníkov, je tu možné vidieť i obrovské lode. Valparaíso sa rozkladá prevažne na kopcoch. Je tu celkom 16 lanoviek, čo je najväčší počet lanoviek v jednom meste na svete. Mesto Viňa del Mar sa nazýva mestom záhrad. Nocľah vo Viňa del Mar.

deň 12 - VIŇA DEL MAR - SANTIAGO DE CHILE: Raňajky. Transfer z Viňa del Mar do Santiago de Chile. Návšteva dvoch čilských vínnych pivníc (bodegas) v údolí rieky Maipo spojená s ochutnávkami vína. Nocľah v Santiago de Chile.

deň 13 - SANTIAGO DE CHILE: Raňajky. Prehliadka Santiago de Chile (Iglesia San Francisco, Cerro Santa Lucia, Alameda, Palacio de la Moneda, Plaza de la Constitución, Ex Congreso Nacional, Plaza de Armas, Catedral de Santiago, Cerro San Cristobal). Z vrcholu Cerro San Cristobal je vidieť Santiago de Chile ako na dlani, v pozadí sú andské veľhory (v blízkosti Santiago dosahujú štíty nadmorskej výšky 5.000 - 5.800 metrov). Nocľah v Santiago de Chile.

deň 14 - SANTIAGO DE CHILE: Raňajky. Transfer z hotela na letisko, odlet zo Santiago de Chile.

deň 15 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE):Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -