Vyhľadávanie zájazdu

Argentína - Uruguaj - ChileTermíny a ceny

Argentína - Uruguaj - Chile

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE): Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Buenos Aires.

deň 2 - BUENOS AIRES: Prílet do Buenos Aires, transfer z letiska do hotela, ubytovanie. Čarovným mestom s nenapodobiteľnou atmosférou je svetová metropola tanga, dvanásťmiliónové Buenos Aires, hlavné mesto Argentíny. Prehliadka Buenos Aires (Casa Rosada, Plaza de Mayo, Pirámide de Mayo, Catedral Metropolitana, Avenida de Mayo, Avenida 9 de Julio, Obelisco, Plaza Congreso, Congreso Nacional, Basílica Nuestra Seňora del Pilar, Cementerio de la Recoleta). Nocľah v Buenos Aires.

deň 3 - PAMPA: Celodenný výlet do pampy, návšteva typickej poľnohospodárskej usadlosti - estancie, zoznámenie sa so životom honcov dobytka - gaučov - a ich folklórom. obed s grilovaním v estancii. Návrat do Buenos Aires. Večer začnete ochutnávkou vín pod dohľadom skúseného someliéra a zakončíte vyhlásenou Tango Show s večerou.

deň 4 - BUENOS AIRES – COLONIA DEL SACRAMENTO – MONTEVIDEO: Raňajky. Transfer z hotela do prístavu v Buenos Aires. Plavba loďou z Buenos Aires do uruguajského mesta Colonia del Sacramento, ktoré sa pýši zápisom v zozname UNESCO vďaka svojej prekrásnej historickej štvrti, ktorú si prezriete. V meste je množstvo dláždených ulíc, starobylých námestí, lucerien, automobilových veteránov, atď. Uruguajci sú na toto mesto veľmi hrdí. Transfer do Montevideo. Nocľah v Montevideo.

deň 5 - PUNTA DEL ESTE - MONTEVIDEO: Raňajky. Celodenný výlet do najznámejšieho uruguajského letoviska Punta del Este, ktoré leží v juhovýchodnej časti Uruguaja. Punta del Este je synonymom pre dobrý vkus, honorácie a bohémsky život. Návrat do Montevideo.

deň 6 - MONTEVIDEO: Raňajky. Prehliadka Montevideo (Plaza Independencia, Mausoleo Jose Artigas, Palacio Salvo, Puerta de la Ciudadela, Avenida 18 de Julio, Plaza de Cagancha, Iglesia Nuestra Seňora del Carmen, Palacio Legislativo, Estadio Centenario). Nocľah v Montevideo.

deň 7 - MONTEVIDEO - BUENOS AIRES - MENDOZA: Raňajky. Transfer z hotela do prístavu v Montevideo. Plavba loďou z Montevideo do Buenos Aires. Transfer na letisko, prelet do Mendoza. Transfer do hotela. Nocľah v Mendoza.

deň 8 - ANDY - ACONCAGUA - PUENTE DEL INCA - MENDOZA: Raňajky. Celodenný výlet do Ánd, kde pôjdete v nadmorskej výške od 2.500 metrov do 3.500 metrov pozdĺž rieky Mendoza, okolo andských vrcholov. Najzaujímavejším momentom výletu pre Vás určite bude pohľad na majestátnu Aconcaguu (6.962 m n.m.), najvyššiu horu Južnej Ameriky. Okrem nej ešte uvidíte napríklad Tupungato (6.800 m n.m.), Cerro El Plata (6.080 m n.m.) a mnoho ďalších veľhôr. Na spiatočnej ceste si pozriete preslávený most Inkov (Puente del Inca). Počas tohto dňa Vás čakajú nezabudnuteľné zážitky, budete úplne unesení prírodnými scenériami.Návrat do Mendoza. Vyskúšajte miestne bifteky, najchutnejšie mäso na svete majú skutočne v Argentíne. Nocľah v Mendoza.

deň 9 - MENDOZA: Raňajky. Prehliadka Mendoza (Cerro de la Gloria, Parque San Martin, Plaza Independencia, Plaza Espaňa). Návšteva troch argentínskych vínnych pivníc (bodegas) v okolí Mendoza spojená s ochutnávkami vína. Domáci nazývajú Mendoza a okolie krajom vína. Nocľah v Mendoza.

deň 10 - CACHEUTA: Necelých 40 kilometrov od Mendozy je oáza kľudu a pohody - termálne kúpele Cacheuta, ktoré využívajú horúce pramene rieky Mendoza. Kúpele ležia na starej ceste vedúcej z mesta Mendoza k priesmyku Uspallata. Vychutnajte si celodennú relaxáciu v bazénoch s rôznou teplotou vody pod šírym nebom, nechajte sa hýčkať masážami alebo sa natrite liečivým bahnom a nechajte odpočinúť telo i myseľ. Chuťové poháriky uspokojíte v reštaurácii, kde varia z miestnych ingrediencií vynikajúce jedlá. Návrat do Mendozy.

deň 11 - MENDOZA – SANTIAGO DE CHILE: Celodenný prejazd do hlavného mesta Čile tzv. "Andskou cestou". Môžete sa kochať nádhernou malebnou krajinou s drsným pôvabom andských hôr. Cestou bude niekoľko zastávok na fotenie a občerstvenie. Príchod do Santiago de Chile, ubytovanie v hoteli, nocľah.

deň 12 - VALPARAÍSO – VIŇA DEL MAR – CASABLANCA VALLEY: Dnešný "vinársky" deň začnete najskôr prehliadkou mesta Valparaíso, ktoré je najväčším čilským prístavom. Farebné domčeky rozosiate po kopcoch, príkre krivolaké uličky a lanovky, ktoré patria na listinu UNESCO, tvoria nezabudnuteľnú atmosféru mesta. Nasleduje návšteva vinárstva Veramonte v malebnom údolí Casablanca a výlet ukončíte v mestečku Viňa del Mar. Návrat do Santiago de Chile.

deň 13 - SANTIAGO DE CHILE – MAIPO VALLEY: Dopoludnia prehliadka Santiago de Chile. Na námestí Plaza de Armas sa snúbi moderná architektúra s koloniálnymi stavbami a všetkému dominuje katedrála z 19. storočia. Vyjdete na kopec Cerro Santa Lucia, odkiaľ je nádherný výhľad na mesto obklopené andskými vrcholkami. Popoludní prejazd do údolia Maipo, návšteva vinárstva Perez Cruz spojená s ochutnávkou vína. Návrat do Santiago de Chile, nocľah.

deň 14 - SANTIAGO DE CHILE: Raňajky. Transfer z hotela na letisko, odlet zo Santiago de Chile.

deň 15 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE):Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -