Vyhľadávanie zájazdu

Arménsko - Gruzínsko - AzerbajdžanTermíny a ceny

Arménsko - Gruzínsko - Azerbajdžan

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE): Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Jerevanu.

deň 2 - Ráno prílet, transfer do hotela, ubytovanie. Po raňajkách prehliadka mesta, návšteva katedrály v Echmiadzin, centrum cirkvi a najstaršieho kresťanského chrámu v Arménsku. Návšteva ruín katedrály Zvartnots, zničenej zemetrasením. Potom prehliadka Matenadaran, depozitára stredovekých iluminovaných rukopisov. Cesta do Garni, návšteva citadely s antickým chrámom, torza kráľovskej rezidencie a kúpeľov. Prejazd k jaskynnému kláštoru Geghard. Návrat a večera s tradičnou kuchyňou a živou hudbou.

deň 3 - JEREVAN - ARENI - DILIJAN: Prehliadka kláštora Khor Virap v Araratskom údolí. Je spojený so svätým Gregorom, ktorý tu bol 12 rokov väznený. Pokračujeme do kláštora Noravank so zastávkou v Areni s vinárstvom, kde ochutnáme víno z rovnomennej odrody viniča. Kláštor je v neprístupnej krajine, obklopený úžasnou prírodou. Návšteva karavanseráju v Selimskom priesmyku. Príjazd k jazeru Sevan, kde navštívime pole khačkarov v dedine Noratus a kláštor Sevanavank. Prejazd do Dilijan, ubytovanie, nocľah.

deň 4 - DILIJAN - TBILISI: Prehliadka kláštorov Sanahin a Haghpat UNESCO. Architektonické komplexy Sanahin a Haghpat patria medzi vynikajúce diela stredovekej arménskej architektúry a boli dôležitými literárnymi a vzdelávacími centrami. Pokračujeme k hraniciam a do Gruzínska. Transfer do Tbilisi, ubytovanie, nocľah.

deň 5 - TBILISI - GORI - KUTAISI: Odchod z Tbilisi do mesta Gori, kde sa narodil Stalin. Navštívime múzeum, ktoré mapuje jeho život. V areáli múzea sa nachádza tiež Stalinov rodný dom a jeho osobný obytný vagón. Blízko mesta navštívime unikátne jaskynné mesto Uplistsikhe, ktorého výstavba začala už v 1. tisícročí pred naším letopočtom. Celé mesto je komplex kamenných ulíc, domov, kostolov, tunelov, vodných nádrží a trhov. Nachádza sa tu aj najstaršie dochované divadlo v Gruzínsku. Pokračujeme do Kutaisi, kde navštívime chrám Bagrati, ktorý bol postavený v 11. storočí za panovania kráľa Bagrata III. Ubytovanie, nocľah.

deň 6 - KUTAISI - GUDAURI: V dopoludňajších hodinách uvidíme kláštor Gelati, ktorý bol založený kráľom Davidom Aghmashenebelim v roku 1106. Komplex sa skladá z dvoch kostolov, katedrály a obranného valu. Návšteva jaskyne Prometheus. Cesta do Gudauri, ubytovanie, nocľah.

deň 7 - JVARI - KAZBEGI: Odchod cez priesmyk Jvari (2.379 m) so skvelým výhľadom na pohorie Mkinvari. Príchod do mestečka Stepantsminda, odkiaľ pokračujeme terénnymi autami ku kostolu Tsminda Sameba, klenotu v horách Kaukazu. Za dobrého počasia býva úžasný výhľad na majestátny masív Kazbegi (5.033 m) alebo Shani (4.451 m). Popoludní návšteva kaňonu Darial, kadiaľ preteká riečka Terki do Ruska. Možná prechádzka k vodopádom Gveleti. Návrat do Gudauri, ubytovanie, nocľah.

deň 8 - ANANURI - TBILISI: Pokračujeme do Ananuri s pevnosťou zo 16. storočia, postavenej rodom vojvodov z Aragvi. Potom cesta do Mccheta (UNESCO). Návšteva niekoľkých miest vrátane katedrály Svetitskhoveli a kláštoru Samtavro. Prejazd ku kostolu Jvari, nad sútokom riek Kury a Aragvit. Príjazd do Tbilisi, ubytovanie a nocľah.

deň 9 - TBILISI: Prehliadka mesta s viac ako 1500 ročnou tradíciou. Návšteva katedrály Tsminda Sameba, uvidíme kostol Metekhi pri rieke Mtkvari a etnografické múzeum. Popoludní vyjdeme k pevnosti Narikala, odkiaľ sa pešo vydáme do historického centra, kúpeľnej štvrti a navštívime katedrálu Sioni. Nocľah v Tbilisi.

deň 10 - KAKHETI - SIGNAGI: Dnes sa vydáme do Kakheti, ktoré sa preslávilo pestovaním vinnej révy. Pred príchodom zastávka pri Gremi - bývalej citadely a metropoly Kakheti (16. storočie). Pokračujeme ku katedrále Alaverdi. Navštívime zámok Tsinandali s anglickým parkom plným ruží a exotických rastlín. Neskorý obed v lokálnej domácnosti s tradičnou gruzínskou kuchyňou a vínom. Príchod do Signagi, ubytovanie, nocľah.

deň 11 - SIGNAGI - QABALA: Dopoludnia navštívime miestny kláštor Bodbe, založený pri hrobe Svätej Nino. Krátka prehliadka kráľovského mesta Signagi. Jeho centrum nechal postaviť kráľ Heraclius II. Prejazd do Sheki s prehliadkou, pri ktorej okrem iného uvidíme Chánov palác. Odchod do Qabala, ubytovanie, nocľah.

deň 12 - QABALA - BAKU: Odchod do Baku. Pri Shamakhi, predtým metropola Šírvánského chanátu, sa pozrieme na hrobky posledných chánov Shamachy. Návšteva mauzólea súfíského svätca Diri Baba, zastavíme sa tiež pri bahenných sopkách a pozrieme sa ešte do Gobustan s viac ako 6.000 petroglyfmi z doby kamennej. Príchod do Baku ubytovanie, nocľah.

deň 13 - BAKU: Prehliadka Baku nazývaného Paríž Kaukazu (UNESCO). Prehliadku začneme návštevou Aleje Mučeníkov. Uvidíme symbol mesta - Veža Panien, prejdeme sa starým mestom, navštívime Chánov Palác, uvidíme výstavbu z doby ropného boomu a navštívime múzeum kobercov. Popoludní prehliadka ohňového chrámu Ateshgah. Návrat do Baku, transfer na letisko, odlet.

deň 14 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE):


CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

leteckú dopravu Praha - Jerevan, Baku – Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok), 12x ubytovanie v hoteloch kategórie 3*- 4*, 12x raňajky, 1x večeru, transfery klimatizovaným autobusom, vstupy do pamiatok, asistenciu partnerskej CK, služby sprievodcu ESO travel počas okruhu,

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

letiskové taxy 349,- EUR, fakultatívne výlety, vízum do Azerbajdžanu (možnosť o vízum požiadať prostredníctvom CK - za poplatok 30,- EUR/osoba) , bakšišné, cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň,

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 14 osôb.

Zmena programu vyhradená.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -