Vyhľadávanie zájazdu

Avra Palm Hotel *** Grécko, Kréta, KoutsounariTermíny a ceny

Avra Palm Hotel *** Grécko, Kréta, Koutsounari

Rýchly popis:
Príjemný rodinný hotel ležiaci v kľudnom prostredí malého strediska Koutsounari, ďaleko od turistického ruchu. Je ideálny na oddych pri mori či pri bazéne uprostred palmovej záhrady s dobrou knihou a nápojom v ruke.
PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY


Poloha:
60 m od piesočnatej pláže, asi 500 m od najbližších nákupných možnosti a 10 km od vačšieho centra Lerapetry. Vzdialenosť od letiska v Heraklione je 100 km.

Hotel:
recepcia, spoločenská miestnosť, lobby bar, á la carte reštaurácia, bazén s oddelenou detskou časťou, záhrada s ležadlami a slnečníkmi, detské ihrisko. Wi-Fi internetové pripojenie vo verejných priestoroch za poplatok. Pre hostí sú za poplatok k dispozícii služby práčovne, maséra a požičovňa áut.

Izby:
priestranné dvojlôžkové izby s možnosťou až 2 prísteliek. Všetky izby majú vlastné sociálne zariadenie (WC, sprcha alebo vaňa), sušič na vlasy, klimatizáciu (za poplatok), minichladničku, SAT TV, telefón, trezor (za poplatok) a balkón s posedením. Izby disponujú výhľadom do záhrady alebo výhľadom na more.

Stravovanie:
raňajky formou bufetových stolov alebo polpenzia so servírovanými večerami v hotelovej á la carte taverne, kde podávajú tradičné grécke jedlá, grilované špeciality či najčerstvejšie morské plody. Možnosť bezlepkovej, vegetariánskej či inej diétnej stravy.

Pláž:
súkromná štrkovo-piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom. Ležadlá a slnečníky na pláži zdarma, vodné športy sú za poplatok u miestnych poskytovateľov služieb.

Doprava:
letecká

V cene je zahrnuté:
7, 10 resp. 11x ubytovanie s raňajkami alebo polpenziou, letecká doprava Bratislava - Heraklion - Bratislava alebo Košice - Heraklion - Košice, služby delegáta partnerskej CK (slovensky alebo česky hovoriaci)

V cene nie je zahrnuté:

Povinné príplatky: servisné poplatky pre osoby od 2 rokov 199 EUR, pre osoby do 2 rokov 60 EUR, emisný a environmentálny príplatok 25 EUR/osoba, pobytová taxa od 1,50 EUR do 10 EUR/izba/noc (platba na mieste podľa kategórie hotela). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie  KOMFORT alebo PLUS.Typ stravy:
raňajky/polpenzia

Informácie o krajine a stredisku:
Kréta
je piaty najväčší zo všetkých ostrovov v Stredozemnom mori, už dlhodobo patrí k najnavštevovanejším v Európe vďaka širokým piesočnatým a slnečným plážam s azúrovo čistým morom. Hlavné mesto je Iraklio alebo Heraklion, ďalšie veľké mestá ako Chania, Rethymno, Agios Nikolaos, či Sitia. Ostrov je známy aj krétskym vínom, olivovým olejom, keramikou, piesňami (rýmované piesne mantinades z čias benátskej doby), tancom (známy je krétsky tanec pentozalis), či rôznymi zvykmi (počas svadobných hostín strieľajú z pušiek do vzduchu). Letecké zájazdy sú realizované z Bratislavy a z Košíc na letisko Heraklion. Let trvá približne 2 hod. 30 min

Fakultatívne výlety:
Elafonissi - ružová pláž na juhozápade ostrova, pripomínajúca Karibik, spojené s ochutnávkou miestnych produktov: cena 47 Euro
Balos - plavba loďou do modrej lagúny na severozápade ostrova, zastávka na pirátskom ostrove Gramvoussa : cena 53 Euro
Samaria - horský priesmyk, ktorý má 15 km a je najdlhší v Europe: cena 49 Euro (vstupné a prevoz loďou sa platia zvlášť)
Knossos - najznámejšia krétska pamiatka z obdobia minojskej civilizácie, palác Knossos, prehliadka archeologického múzea v Heraklione: cena 51 Eur (vstupné nie v cene)
Prevelli - palmová pláž na juhu ostrova, návšteva starobylého kláštora a benátskych fontán: cena 46 Eur (vstupné na loď nie je v cene) Ceny sú uvádzané z minulého roka, sú orientačné a závisia tiež od oblasti, kde sa klienti nachádzajú.  


 

V cene je zahrnuté: ubytovanie s príslušnými službami, letecká doprava, transfer letisko – hotel – letisko, služby delegáta. Povinné príplatky: servisné poplatky pre osoby od 2 rokov 199 EUR, pre osoby do 2 rokov 60 EUR, emisný a environmentálny príplatok 25 EUR. pobytová taxa od 1,50 EUR do 10 EUR/izba/noc (platba na mieste, podľa kategórie hotela). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 3,90 EUR/deň/os. alebo poistenie PLUS 5 EUR/deň/os.

 


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -