Vyhľadávanie zájazdu

Bangkok, Koh SamuiTermíny a ceny

Bangkok, Koh Samui

Multikultúrny Bangkok na úvod si Vás získa a zoznámite sa s Thajskom aj prostredníctvom kráľovského veľkomesta. Po správnej dávke kultúry a histórie si môžete vychutnávať zaslúžený oddych na ostrove Koh Samui.

deň 1 - 1 - Odlet z Viedne.

deň 2 - 2 -

BANGKOK vás ohúri ihneď. Ubytujeme sa v hoteli so skvelou polohou, ktorý nám ušetrí presuny po Bangkoku trpiacom dopravnými zápchami. Po ubytovaní vyrazíme na obhliadku okolia. Kaviarničky, bary, zmenárne a obchodíky na najživšej bangkokskej uličke Khao San. Vyskúšate v niektorom zo stovák stánkov s pouličným jedlom vášho prvého škorpióna, krokodíla, múčneho červa, alebo dáte prednosť exotickému ovociu všetkých chutí? Nasajte atmosféru a chute. Aklimatizácia šokom!.

deň 3 - 3 - K plávajúcim trhom sa poplavíme uzučkými klongami, uličkami dediniek na vode. Exotické ovocie nám tu predajú priamo z loďky. Viete, čo je rambutan a mangosteen? Pri moste cez rieku Kwai, len pár kilometrov od barmských hraníc si budeme rozprávať o železnici smrti, ale aj krajine, kde muži nosia sukne. Nakhon Pathom je najvyššou budhistickou stavbou sveta. Tu si objasníme budhistickú terminológiu, históriu a rozdiely v jednotlivých vetvách budhizmu: hinajána, mahajána a tibetský budhizmus.

deň 4 - 4 -

Pre záujemcov je pripravený celodenný fakultatívny výlet do mesta AYUTTHAYA, ktoré bolo 400 rokov hlavným mestom Thajska. Čaká nás tu silný zážitok z prechádzok medzi ruinami starých chrámov a pagod. Odporúčame! Ostatní si zatiaľ pozrú moderný Bangkok, čínsku štvrť, alebo zelené pľúca mesta park Lumpini. Večer vám radi rezervujeme stôl v reštaurácii na streche mrakodrapu s výhľadom na celý Bangkok. Večer individuálny program alebo nezabudnuteľná plavba po rieke Chao Phraya so živou hudbou a vynikajúcou večerou.

deň 5 - 5 -

Dnešný deň je venovaný historickým pamiatkam Bangkoku. Chrám Wat Pho s najväčším ležiacim zlatým Buddhom v Thajsku a preslávenými školami masáže (ktorú si, samozrejme, môžeme v Thajsku vyskúšať), je len začiatkom. Navštívime aj Wat Arun, ktorý stojí na mieste, kde vznikla nová ríša po páde Ayutthaye. Najdôležitejšia je návšteva Kráľovského paláca. Tento palác je drahokamom medzi obdobnými pamiatkami. Rozprávková výzdoba a architektúra vo Vás zanechá silný zážitok. V najkrajšie vyzdobenom chráme Wat Phra Kaew je umiestnený symbol Thajska - Smaragdový Buddha. Malá soška, ktorá vďaka svojmu príbehu znamená tak veľa pre celé dnešné Thajsko. Neskorý poobedňajší odlet na Koh Samui a noc na exotickej pláži.

deň 6 - 6 -

Prvé kúpanie sa v krásnom Thajsku.

deň 7 - 7 -

Oddych, o akom ste snívali. Možnosť výberu z fakultatívnych výletov (odporúčame jazdu na džípoch cez hory ostrova).

deň 8 - 8 - Krásne more, výborné jedlá, oddych.

deň 9 - 9 - Thajské masáže a možno čas navštíviť vodopád, kde si zaspomínate na slovenského futbalistu Petra Dubovského.

deň 10 - 10 - Ešte jeden deň dokonalého thajského oddychu. Čas na kúpu posledných suvenírov.

deň 11 - 11 - Transfer na letisko a odlet domov s prestupom v Bangkoku.

deň 12 - 12 - Prílet do Európy.


Cena zahŕňa

ubytovanie v 3* a 4* hoteloch Viac o ubytovaní - tu.

9x raňajky (3x v Bangkoku a 6x na Koh Samui)

prenajatú dopravu

bohatý program v Bangkoku 

prehliadka štvrti Rattanakosin a vstupy do kráľovského palácu, Wat Pho a Wat Arun

sprievodcu v Bangkoku

celodenný výlet do okolia Bangkoku

najlepšie poistenie proti insolventnosti

vládny poplatok za poistenie v Bangkoku

asistenčné služby

Cena nezahŕňa

letiskové poplatky, 2x miestny prelet (Bangkok - Koh Samui a späť), stravu (okrem uvedenej), poistné. Pobyt v letovisku Koh Samui je bez sprievodcu.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -