Vyhľadávanie zájazdu

Bangkok, KrabiTermíny a ceny

Bangkok, Krabi

Najprístupnejšia exotika v bezpečnom Thajsku s krásnym morom, výborným jedlom a usmievavými ľuďmi. Ruch hlavného mesta vystrieda pokoj pláží Andamanského mora. Výborná kombinácia pod dohľadom skúseného sprievodcu.

deň 1 - 1 -

Odlet z Viedne a dlhý let do Ázie.

deň 2 - 2 -

BANGKOK Vás ohúri ihneď. Ubytujeme sa v hoteli so skvelou polohou, ktorý nám ušetrí presuny po Bangkoku trpiacom dopravnými zápchami. Po ubytovaní vyrazíme na obhliadku okolia. Kaviarničky, bary, zmenárne a obchodíky na najživšej bangkockej uličke Khao San. Vyskúšate v niektorom zo stovák stánkov s pouličným jedlom vášho prvého škorpióna, krokodíla, múčneho červa, alebo dáte prednosť exotickému ovociu všetkých chutí? Nasajte atmosféru a chute. Aklimatizácia šokom!

deň 3 - 3 -

Raňajky v hoteli a vyrážame klimatizovaným autobusom k plávajúcim trhom. Poplávame po kanáloch na rýchlych motorových člnoch. Predavači priamo z lodiek nám ponúknu vyprážané banány, kokosy, mango a rambutany, ale aj sušené exotické korenia. Zažijete jedinečnú atmosféru tradičného trhoviska. Ukážka spracovania kôry papierovníka čínskeho a rezbárskych prác z tíkového dreva. Známy most cez rieku Kwai a rozprávanie o útrapách počas vojny. Najvyššia budhistická stavba sveta Nakhon Pathom, kde si za vyzváňania budhistických zvončekov vysvetlíme, o čom budhizmus vlastne je. Návrat do Bangkoku. Záujemcom rezervujeme stôl v špičkovej reštaurácii na streche jedného z bangkockých mrakodrapov.

deň 4 - 4 -

Pre záujemcov fakultatívny celodenný výlet do mesta AYUTTHAYA, ktoré malo Thajsko 400 rokov za hlavné mesto. Čaká nás tu silný zážitok z prechádzok medzi ruinami starých chrámov a pagod, ktoré stavali v čase, keď bol Bangkok len malou dedinkou. Odporúčame! Ostatní si zatiaľ pozrú moderný Bangkok, čínsku štvrť alebo zelené pľúca mesta park Lumpini. Vyskúšate niektoré z najmodernejších obchodných centier Ázie?

deň 5 - 5 -

Dnešný deň je venovaný historickým pamiatkam Bangkoku. Chrám Wat Pho s najväčším ležiacim zlatým Budhom v Thajsku a preslávenými školami masáže, je len začiatkom. Navštívime aj Wat Arun, ktorý stojí na mieste, kde vznikla nová ríša po páde Ayutthaye. Najdôležitejšia je návšteva Kráľovského
paláca. Tento palác je drahokamom medzi obdobnými pamiatkami. Rozprávková výzdoba a architektúra vo Vás zanechá silný zážitok. V najkrajšie vyzdobenom chráme Wat Phra Kaew je umiestnený symbol Thajska - Smaragdový Buddha. Malá soška, ktorá vďaka svojmu príbehu znamená tak veľa pre celé dnešné Thajsko. Odchod nočným komfortným
autobusom do Krabi alebo transfer na letisko a odlet na juh. Pre tých, ktorí zvolia pohodlnejší letecký presun (odporúčame!), už prvá noc pri Andamanskom mori.

deň 6 - 6 -

KRABI je právom považované za miesto s najkrajšími plážami Thajska. Thajsko svojimi plážami láka. Kokosovníkové palmy sa skláňajú nad belostnými plážami a z tyrkysového mora trčia ostrovčeky v podobe dračích zubov. Ubytovanie 2 minúty od pláže.

deň 7 - 7 -

Malými lodičkami domorodcov na okolité ostrovy, ktoré budú iba naše. Šnorchlovanie (húfy rýb Vám budú jesť banán priamo z ruky) a romantický oddych.

Prečítajte si, ako vyzerajú najkrajšie ostrovy Andamanského mora

deň 8 - 8 -

Pre záujemcov výlet na kajakoch do mangrových lesov. Inak sladké leňošenie na nádherných plážach Thajska.

deň 9 - 9 -

Pre záujemcov zariadime potápanie či výlet na magicky krásny ostrov Phi Phi. Gurmánske špeciality – grilované barakudy, mečúne, homáre, krevety, polievky podávané priamo v kokosovom orechu...

deň 10 - 10 -

Dnešný deň je určený na oddych. Ak máte chut na niečo aktívnejšie, možností máte veľa. Dáte si ušiť hodvábny oblek či kostým na mieru?

deň 11 - 11 -

Rozlúčka s nádhernými plážami a odlet domov.

deň 12 - 12 -

Prílet domov.


Cena zahŕňa

ubytovanie v 3* hoteli v Bangkoku a v rodinnom apartmáne pri Andamanskom mori v izbách pre dve osoby Viac o ubytovaní - tu.

3 x raňajky

prenajatú dopravu

-sprievodcu a miestnych sprievodcov podľa potreby

množstvo prehliadok a výletov

celodenný výlet na ostrovy v Andamanskom mori

celodenný výlet do okolia Bangkoku

prehliadku štvrti Rattanakosin a vstupy do kráľovského palácu, Wat Pho a Wat Arun

najlepšie poistenie proti insolventnosti

asistenčné služby

Cena nezahŕňa

letiskové poplatky, fakultatívne aktivity, stravu (okrem uvedenej), poistné.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -