Vyhľadávanie zájazdu

Bangkok, KrabiTermíny a ceny

Bangkok, Krabi

Najprístupnejšia exotika v bezpečnom Thajsku s krásnym morom, výborným jedlom a usmievavými ľuďmi. Ruch hlavného mesta vystrieda pokoj pláží Andamanského mora. Výborná kombinácia pod dohľadom skúseného sprievodcu.

deň 1 - 1 -

Odlet z Viedne a dlhý let do Ázie.

deň 2 - 2 -

BANGKOK vás ohúri ihneď. Ubytujeme sa v hoteli so skvelou polohou, ktorý nám ušetrí presuny po Bangkoku trpiacom dopravnými zápchami. Po ubytovaní vyrazíme na obhliadku okolia. Kaviarničky, bary, zmenárne a obchodíky na najživšej bangkokskej uličke Khao San. Vyskúšate v niektorom zo stovák stánkov s pouličným jedlom vášho prvého škorpióna, krokodíla, múčneho červa, alebo dáte prednosť exotickému ovociu všetkých chutí? Nasajte atmosféru a chute. Aklimatizácia šokom!

deň 3 - 3 -

Klimatizovaným autobusom sa vydáme k plávajúcim trhom Damnoen Saduak, vzdialeným od Bangkoku sto kilometrov. Tu sa budeme po vodných kanáloch plaviť na rýchlych motorových člnoch.
Predavači priamo z lodiek vám ponúknu vyprážané banány, kokosy, mango a rambutany, ale aj sušené exotické korenia. Zažijete jedinečnú atmosféru tradičného trhoviska. Damnoen Saduak patria k posledným zachovaným plávajúcim trhom. Oblasť Ratchaburi je preslávená rezbármi a umelcami,
ktorí z tíkového dreva tvoria neuveriteľné umelecké diela. Známy most cez rieku Kwai v Kanchanaburi vychutnáme počas plavby po rieke. Najvyššia budhistická stavba sveta Nakhon Pathom, kde si za vyzváňania budhistických zvončekov vysvetlíme, o čom budhizmus vlastne je. Návrat do Bangkoku. Večer individuálny program.

deň 4 - 4 -

Pre záujemcov je pripravený celodenný výlet do bývalého hlavného mesta Thajska AYUTTHAYA. Mesto, asi sedemdesiat kilometrov severne od Bangkoku, bolo centrom krajiny celých tristo rokov, kým ho nevyplienili
Barmčania. Bangkok vznikol až neskôr. Chrámy Ayutthaye dnes predčí snáď len barmský Bagan. Okrem zvyškov kráľovského paláca s troma zachovanými stúpami uvidíte hlavnú stúpu a chrám, ktorý bol akýmsi Vatikánom Ayutthajskej ríše. Samozrejme, nevynecháme ani chrámový komplex Wat Maha That, kde je asi najslávnejšia podobizeň Buddhu, zarastená do koreňov stromu. Kto sa nepridá, môže preskúmať individuálne čínsku štvrť, oddýchnuť si v parku Lumpini, pozrieť si modernú tepnu Silom Road. Moderná štvrť ponúka možnosti nákupov alebo vyhliadku z jedného z najvyšších hotelov sveta - Baiyoke Sky. Máte na výber z viacerých možností: od 76. poschodia s barom, 81. poschodia s luxusnou reštauráciou po 83. poschodie s hudobným barom. Alebo pôjdete na luxusnú večeru na streche The Dome at Lebua, kde vás osloví viacero reštaurácií.

deň 5 - 5 -

Dnešný deň je venovaný historickým pamiatkam Bangkoku. Chrám Wat Pho s najväčším ležiacim zlatým Buddhom v Thajsku a preslávenými školami masáže (ktorú si, samozrejme, môžeme v Thajsku vyskúšať), je
len začiatkom. Navštívime aj Wat Arun, ktorý stojí na mieste, kde vznikla nová ríša po páde Ayutthaye. Najdôležitejšia je návšteva Kráľovského paláca. Tento palác je drahokamom medzi obdobnými pamiatkami. Rozprávková výzdoba a
architektúra vo Vás zanechá silný zážitok. V najkrajšie vyzdobenom chráme Wat Phra Kaew je umiestnený symbol Thajska - Smaragdový Buddha. Malá soška, ktorá vďaka svojmu príbehu znamená tak veľa pre celé dnešné Thajsko. Odchod nočným komfortným autobusom do Krabi alebo transfer na letisko a odlet na juh. Pre tých, ktorí zvolia pohodlnejší letecký presun (odporúčame!), už prvá noc pri Andamanskom mori.

deň 6 - 6 -

KRABI: je právom považované za miesto s najkrajšími plážami juhovýchodnej Ázie. Thajsko svojimi plážami láka. Kokosovníkové palmy sa skláňajú nad belostnými plážami a z tyrkysového mora trčia ostrovčeky v podobe dračích zubov. Základné ubytovanie a 4⭑ hotel za doplatok sú dve minúty od pláže. Gurmánske špeciality – grilované barakudy, mečúne, homáre, krevety, polievky podávané priamo v kokosovom orechu. Dáte si ušiť hodvábny oblek či kostým na mieru? Nasledujúce dni sú oddychové, pre aktívnejších máme pripravený program. Program jednotlivých dní sa môže zmeniť podľa aktuálnej situácie. Už dnes sa môžete vybrať za slonmi, a toho svojho si okúpať v jazierku. Pre bezpečnosť sú po celý čas prítomní opatrovatelia, ktorí sa o slony starajú. Ak sa na výlet nevyberiete, môžete buď oddychovať na plážach Andamanského mora, alebo sa vybrať na iný výlet. Váš sprievodca vám poradí.

deň 7 - 7 -

Výlet loďou na okolité pláže a ostrovy v cene. Postupne navštívime pláž Phra Nang s jedinečnou jaskyňou a ostrov Poda s nádhernou plážou a úchvatnou krištáľovo priezračnou vodou. Ostrovy Chicken a Tup sú za odlivu spojené piesočným chrbtom a za prílivu sú to samostatné ostrovy. Príjemný oddych na najkrajších ostrovoch a plážach Andamanského mora. 

Prečítajte si, ako vyzerajú najkrajšie ostrovy Andamanského mora

deň 8 - 8 -

Ak máte radi prírodu a vodu, určite sa nechajte zlákať výletom na kajakoch svetom mangrových lesov. Na kajakoch sa pokojným tempom poplavíte okrajom zátoky do jedinečného lesa. Mangrovy sú stromy, ktoré sú schopné rásť aj v brakickej, aj v slanej vode. Ich koreňový systém je nepreniknuteľný a jediná možnosť sú práve kajaky. Dokonalý deň v unikátnom prostredí býva
najobľúbenejšou aktivitou na Krabi.

deň 9 - 9 -

Pre záujemcov je pripravený výlet na magicky krásne súostrovie Phi Phi. Na Koh Phi Phi Leh sa pozrieme na takzvanú jaskyňu Vikingov, kde žili morskí cigáni, za odlivu sa okúpeme uprostred skalnatej lagúny a vstúpime na preslávenú pláž Maya. Na Koh Phi Phi Don si dáme obed a podľa záujmu sa okúpeme, ochutnáme rolovanú zmrzlinu alebo nakúpime suveníry. Krásny Bambusový ostrov bude možno najkrajšou plážou, na akej ste sa kedy kúpali.

Prečítajte si, ako vyzerajú exotické ostrovy Phi Phi

deň 10 - 10 -

Voľný deň, ktorý môžete venovať buď oddychu, alebo niektorej z ponúkaných aktivít. Môžete ísť na celodenný výlet na ostrovy Koh Hong, na rafting, liezť po skalách a feratách, potápať sa, alebo absolvovať kurz varenia thajských špecialít. Možností je viac ako dosť a sprievodca vám pomôže si vybrať.

deň 11 - 11 -

Rozlúčka s nádhernými plážami a odlet domov.

deň 12 - 12 -

Prílet domov.


Cena zahŕňa

ubytovanie v 3* hoteli v Bangkoku a v rodinnom apartmáne pri Andamanskom mori v izbách pre dve osoby Viac o ubytovaní - tu.

3 x raňajky

prenajatú dopravu

-sprievodcu a miestnych sprievodcov podľa potreby

množstvo prehliadok a výletov

celodenný výlet na ostrovy v Andamanskom mori

celodenný výlet do okolia Bangkoku

prehliadku štvrti Rattanakosin a vstupy do kráľovského palácu, Wat Pho a Wat Arun

najlepšie poistenie proti insolventnosti

asistenčné služby

vládny poplatok za poistenie v Bangkoku

Cena nezahŕňa

letiskové poplatky, fakultatívne aktivity, stravu (okrem uvedenej), poistné.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -