Vyhľadávanie zájazdu

Bangladéš - absolútna exotikaTermíny a ceny

Bangladéš - absolútna exotika

Absolútna a zároveň bezpečná exotika, akých je na svete veľmi málo. Poďte s nami do bývalého Východného Pakistanu za obradom obetovania býkov v starej Dháke! Fascinujúca expedícia do ústia obrovskej rieky Brahmaputra, za bengálskymi tigrami v Sundarbane. Uvidíme horské kmene východného Bangladéša na hraniciach s Barmou.

deň 1 - 1 -

Odlet z Viedne.

deň 2 - 2 -

Prílet do KALKATY. Okamžite viete, že ste vstúpili do iného sveta. A toto je len začiatok. Mesto, ktoré bolo až do roku 1911 oficiálne hlavným mestom britskej Indie a ktorého krásu budeme obdivovať v koloniálnej štvrti, či pri pamätníku Victoria Memorial. Uvidíme však viac. Najrušnejší most našej planéty Howrah Bridge. Po stopách Matky Terezy, ktorej pamiatke sa pokloníme priamo pri jej hrobe. Atmosféra starej Kalkaty Vás šokuje. Jazda na rikšiach, ktoré ťahajú peší bežci (jediné mesto v Indii), ale aj moderným metrom (prvé v Indii). Kalighat, chrám krvilačnej bohyne, ktorej tu stále každé ráno obetujú kozu. Aj tak je to posledný dotyk s civilizáciou. Naša expedícia sa začína.

deň 3 - 3 -

Presun k exotickým indicko-bangladéšskym hraniciam. Vstupujeme do niekdajšieho Východného Pakistanu. Sme tu! Popoludní po prvý raz prekročíme mohutnú Brahmaputru a vchádzame do hlavného mesta.

deň 4 - 4 -

DHAKA – nefalšovaná exotika a davy ľudí, aké ste ešte nevideli. Garantujeme Vám neopakovateľné. Prehliadka mesta majestátny Ružový palác (Ahsan Manjil), pevnosť Lalbag, ktorú už mughalský princ nedokončil, keď ho Aurangzeb zavolal do Indie. Pripomenie Vám Taj Mahal? Uvidíte tu najkrajšie ženy Bangladéša? Hinduistický chrám Dhakeshweri Mandir. Arménsky kostol ako európsky odkaz v moslimskom svete. Hviezdna mešita ako pamiatka mughalskej vlády. Večer spamätávanie sa z dňa na streche najluxusnejšieho hotela a zároveň najvyššej budovy v Bangladéši.

deň 5 - 5 -

Dokončenie prehliadky Dhaky. Moderná Národná mešita. Neskutočná budova bangladéšskeho parlamentu, dielo estónskeho židovského architekta Louisa Kahna. Čakali by ste takúto budovu v Bangladéši? Transfer do prístavu, ubytovanie v kajutách parníka, aký ste doteraz poznali len zo starých filmov o Indii, a vyrážame. Pivko na palube lode a noc v kabínach.

deň 6 - 6 -

Nezabudnuteľný zážitok, akých vo svete každým rokom ubúda. Celodenná pomalá plavba devätnástym storočím. Popoludní príchod do Mongly. Ubytovanie na brehu rieky. Príprava na zajtrajší deň.

deň 7 - 7 -

Výlet prenajatou loďou do najväčších mangrových lesov sveta v Sundarbane. Krokodíly a najviac bengálskych tigrov na svete. Dedina prostitútok, ktorá Vám vyrazí dych. Miestni rybári čakajú na úlovok, my sa vraciame do Mongly.

deň 8 - 8 -

Odchod do Bagerhatu (UNESCO) – mesto mešít z 15. storočia. Zaspieva mezuín len pre nás? Mešita sto pilierov patrí k najkrajším moslimským stavbám na indickom subkontinente. Obetujeme tu krokodílovi sliepku pre úspešné pokračovanie našej cesty? Návrat do Dháky.

deň 9 - 9 -

Smerujeme na juhovýchod. Okolo tisícdvestoročných budhistických vykopávok do Chittagongu, kde dodnes polovicu obyvateľstva tvoria budhisti. Dotyk s barmskou atmosférou. Stretávanie kultúr. Horské kmene. Absolútna exotika.

deň 10 - 10 -

Celodenná plavba po jazere Kaptai, ktoré Vám svojou krásou vyrazí dych. Zažili ste Kašmír? Toto je lepšie. Stretnutia s ľuďmi, ktorých ešte turisti neskazili. Kvôli tomuto človek cestuje. Stretneme aj členov kráľovskej rodiny? Chodia sem dovolenkovať.

deň 11 - 11 -

Návrat do Dháky pozdĺž hraníc medzi Bangladéšom a Tripurou. Kde to je? Možnosť preletieť späť do hlavného mesta. Sme tu už ako starí známi. Posledná bangladéšska večera a triedenie dojmov. Stálo to zato! Transfer na letisko a odlet domov.

deň 12 - 12 - Prílet do Európy.


Cena zahŕňa

plnú penziu v Bangladéši

dopravu Kalkata-Dhaka

ubytovanie v hoteloch (s výnimkou Dhaky a Kalkaty najlepšie možné ubytovanie) v izbách pre dve osoby Viac o ubytovaní - tu.

prehliadky miest

povolenia na vstupy do národných parkov

lístok 1. triedy na parník

celodenný výlet v Sundarbane

vstupné

-sprievodcu

miestneho sprievodcu

dopravu klimatizovaným mikrobusom

najlepšie poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa

Letiskové poplatky, víza.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -