Vyhľadávanie zájazdu

Barcelona - FC Barcelona alebo GaudíTermíny a ceny

Barcelona - FC Barcelona alebo Gaudí

Úvod - 4-dňový letecký zájazd

Perex - Spoznajte jedno z najpopulárnejších miest Európy - starobylú, živú a rozmanitú Barcelonu s plejádou originálnych architektonických stavieb A. Gaudího, unikátnymi gotickými pamiatkami, múzeami s výzanmými dielami Picassa a Miróa, a známou Ramblou – ulicou, ktorá je malým mestom v meste s typickou atmosférou.

Ubytovanie - 3 x v hoteli 4*.

Stravovanie - 3 x raňajky.

Doprava - Letecká.

1. deň - Odlet z Viedne do Barcelony,. Autobusová prehliadka mesta: Olympijský štadión, Palau Sant Jordi, návšteva Parku Guëll, záhradného komplexu plného nekonvenčných stavieb od geniálneho katalánskeho architekta Antoni Gaudího, ktorého meno je neodmysliteľne späté s týmto kozmopolitným mestom. Transfer do hotela, ubytovanie. Popoludní si pozrieme ďalšie významné diela od Gaudího ako Casa Batlló, rozprávkovo koncipovaný dom so strechou pripomínajúcou chrbát obrovského  jaštera a stĺpy dole nohy slona, či Casa Milá, prezývaná la Pedrera (kameňolom). V podvečer individuálne voľno.

2. deň - Raňajky, pokračovanie v prehliadke mesta: námestie Plaça de Catalunya, známa promenáda La Rambla, tržnica, Plaça Reial – Kráľovské námestie obkolesené palmami, Plaça Sant Jaume s radnicou a sídlom katalánskej vlády Palau de la Generalitat, Palau Gűell –  jedna z prvých stavieb na objednávku Gaudího, gotická Katedrála sv. Eulálie a komplex budov Palác Reial Major – bývalej rezidencie barcelónskych grófov a neskôr kráľov Aragonskej koruny, bazilika Santa Maria del Mar, Olympijská štvrť, rybárska štvrť Barceloneta, pláž, starý prístav, Moll d´Espanya – nový prístavný komplex, Plaça Portal de la Pau so sochou Krištofa Kolumba. Návrat do hotela. Fakultatívne večera tapas.

3. deň - Raňajky, dokončenie prehliadky: návšteva Sagrady Famílie – novogotického chrámu Svätej rodiny, ktorý sa stal symbolom Barcelony, pokračovanie k Hospital de Sant Pau (prekrásny príklad secesnej architektúry uvedený aj v UNESCO 1997), býčia aréna La Monumental, námestie Plaça d´Espanya, býčia aréna Las Arenas, Popoludní možnosť prehliadky futbalového štadióna Camp Nou, ktorý je domovom pre svetový tím FC Barcelona.

4. deň - Raňajky, podľa časových možností individuálne voľno. Transfer na letisko, prílet do Viedne a následný transfer do Bratislavy.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu Viedeň – Barcelona – Viedeň, transfer Bratislava – Schwechat – Bratislava, transfer – hotel – letisko - hotel vrátane prehliadky mesta, 3 x ubytovanie v hoteli 4* s raňajkami, sprievodcu CK. Servisné poplatky.  

Celková cena nezahŕňa - Doplatky: za 1/1 izbu 208 EUR, za 1 večeru (španielske tapas) 31 EUR, za vstup do Sagrady Familie vrátane prehliadky s miestnym sprievodcom 30 EUR, za vstup do Parc Güell 12 EUR (odporúčame objednať pri kúpe zájazdu), prepravu počas pobytu v Barcelone okrem uvedenej, vstupy, pobytovú taxu, cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -