Vyhľadávanie zájazdu

Barcelona letecky s kúpanímTermíny a ceny

Barcelona letecky s kúpaním

Názor CK

Vydajte sa s nami do pulzujúcej metropoly Katalánska, pokladnice umenia a architektúry všetkých rôznych štýlov, dejisko slávnych olympijských hier v roku 1992 - dvojmiliónovej Barcelony Nechajte sa unášať rytmom prístavného mesta za zvukov španielskych gitár, vychutnajte si kávu v kaviarničkách starého mesta alebo sa vyberte na nákupy po elegantných mestských bulvároch.

Rámcový program zájazdu

1. deň: Odlet z Prahy ,Viedne alebo Bratislavy . Prílet do Barcelony alebo Girony, transfer do hotela. Pre záujemcov spoločná večerná prechádzka. Nocľah. 2. deň: Po raňajkách začneme poznávanie katalánskej metropoly na Plaça de Colón ,s pomníkom Krištofa Kolumba. Odtiaľ vedú ulice La Ramblas , naprieč starým mestom, zvaným Barri Gotic ,s najstaršími pamiatkami - gotická katedrála, radnica s gotickou fasádou, mestské múzeum a palác Real Mayor, kde Izabela I. a Ferdinand Aragónsky prijali moreplavca Krištofa Kolumba po jeho prvom návrate z Ameriky. Popoludní časť mesta Montjuic, ktorá strmo stúpa od prístavu. V citadele je dnes vojenské múzeum, za návštevu stojí aj Múzeum katalánskeho umenia v Národnom paláci. Návrat na ubytovanie, nocľah. 3. deň: Po raňajkách možnosť výletu do neďalekého kláštora Montserrat, jedného z najvýznamnejších pútnických miest v krajine. Podľa legendy bol založený okolo roku 880, kedy tu bol pastiermi znovu objavený obraz Panny Márie, prinesený do Barcelony sv. Petrom a ukrytý počas maurskej invázie. Popoludní návrat do Barcelony - park Güell od Antonia Gaudího. Večer individuálne voľno. 4. deň: Po raňajkách fakultatívny výlet prímestským vlakom (45 min, cca 8 € tam aj späť) do obľúbeného letoviska Sitges ,s krásnymi piesočnými plážami, živými reštauráciami a pekným historickým centrom. Návrat do Barcelony. 5. deň: Po raňajkách prehliadka najoriginálnejšej stavby mesta - chrámu La Sagrada Familia, nedokončeného diela Antonia Gaudího. Pre futbalových nadšencov možnosť prehliadky štadióna slávneho klubu FC Barcelona a múzeum klubu. Transfer na letisko a odlet do Prahy , Viedne alebo Bratislavy.

Základná cena zahŕňa

letecká doprava z Prahy , Viedne alebo Bratislavy do Barcelony tam a späť, letiskové taxy, príručná batožina do 8 kg, transfer autobusom do hotela a späť, 4 x ubytovanie v hoteli, 4 x raňajky , služby sprievodcu.

Základná cena nezahŕňa

príplatok za jednolôžkovú izbu 128,-€, vstupy do pamiatok, komplexné cestovné poistenie, poldenný výlet autobusom na Montserrat 30,-€(min.10 záujemcov), príplatok za batožinu do 20 kg 52,-eur/osoba, transfer do/z letiska vo Viedni/Prahe alebo Bratislavy.

Poznámky a informácie


CK si vyhradzuje právo zmeny programu.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -