Vyhľadávanie zájazdu

Barcelona s pobytom pri moriTermíny a ceny

Barcelona s pobytom pri mori

Úvod - 8-dňový letecký zájazd

Perex -

Barcelona s jedinečnou architektúrou nesúcou neopakovateľný rukopis geniálnych architektov, je katalánskym klenotom, v ktorom je stále čo obdivovať. Či už je to monumentálna trieda Passeig de Gracia, Gaudího nekonvenčný záhradný komplex Parc Guell, neogotický chrám Sagrada Familia, známa promenáda La Rambla, gotická štvrť s čarovnými uličkami, obrovské akvárium, slávny štadión Nou Camp, alebo množstvo reštaurácií, kaviarní a obchodov ako aj lákavých pláží a promenád. 


Ubytovanie - 7 x v hoteli kat. 4*.

Stravovanie - 7 x polpenzia.

Poznámka - V rámci voľných dní je možné zabezpečiť fakultatívne výlety do horského kláštora Montserrat a Girony. 

Doprava - Letecká, autobusová počas výletov.

1. deň - Transfer na letisko do Viedne, odlet do Barcelony. Transfer z letiska do hotela na pobreží Costa Brava/Maresme, ubytovanie, informačné stretnutie s miestnym delegátom, voľný program, možnosť kúpania, večera. 

2. deň - Raňajky, odchod do Barcelony, prehliadka najvýznamnejších ukážok modernistickej architektúry mesta staviteľov, z ktorých najznámejší je geniálny katalánsky architekt Antoni Gaudí: Parc Gűell, záhradný komplex plný nekonvenčných stavieb (prehliadka nespoplatnenej časti areálu), Palau de la Musica Catalana, Casa Amatller v neogotickom štýle od Gaudího súčasníkov Piga a Cadafalcha, jedinečná architektúra štvrte Example a monumentálnej triedy Passeig de Gracia. Casa Batlló, rozprávkovo koncipovaný dom so strechou pripomínajúcou chrbát obrovského jaštera a stĺpy dole nohy slona či Casa Milá, prezývaná la Pedrera (kameňolom), návrat do hotela, večera.

3. deň - Raňajky, pobytpri mori, individuálne voľno, možnosť fakultatívneho výletu, večera.

4. deň - Raňajky, pobyt pri mori, individuálne voľno, možnosť fakultatívneho výletu, večera.

5. deň - Raňajky, odchod do Barcelony. Individuálny program v Barcelone na návštevu múzeí a pamiatok – múzeum Pabla Picassa, Námorné múzeum, múzeum Katalánskeho umenia, galéria Joan Miró, nákupy, prechádzky. Možnosť individuálnej návštevy/prehliadky: Parc Gűell (spoplatnená časť areálu), chrám Sagrada Familia (interéry), gotické mesto so známou promenádou La Rambla, tržnica, Plaça Reial – Kráľovské námestie obkolesené palmami, Plaça Sant Jaume s radnicou a sídlom katalánskej vlády Palau de la Generalitat, Palau Gűell – jedna z prvých stavieb na objednávku Gaudího, gotická Katedrála sv. Eulálie a komplex budov Palác Reial Major – bývalej rezidencie barcelónskych grófov a neskôr kráľov Aragonskej koruny, bazilika Santa Maria del Mar. Návrat do hotela, večera.

6. deň - Raňajky, voľný program, obed. Odchod na panoramatickú prehliadku Barcelony: najznámejšia Gaudího stavba – novogotický chrám Svätej rodiny Sagrada Família (len exteriéry), ktorý sa stal symbolom Barcelony, štadióna Nou Camp (sídlo FC Barcelona) – fakultatívna návšteva s prednostným vstupom. Plaza Espanya s barcelonským secesným výstaviskom, vrch Montjuic, Olympijský štadión, starý prístav, Moll d´Espanya – nový prístavný komplex. Možnosť návštevy (fakultatívne so zabezpečeným prednostným vstupom) L’Aquari – barcelonského akvária, ktoré patrí medzi najväčšie v Európe - leží pri mori na malom polostrove medzi Torre Jaume a Barcelonetou a dá sa k nemu dostať moderným mostom pre peších Rambla de Mar, inšpirovanom morskými vlnami. Najväčšou atrakciou je 80 metrov dlhý podvodný tunel s pohyblivým chodníkom, z ktorého možno pozorovať 11 000 morských živočíchov v šiestich milónoch litrov vody. Ďalej sa tu nachádza 22 obrovských a nespočetné množstvo malých akvárií. Na záver si pozrieme večerné predstavenie pod holým nebom Barcelona Fuentes (Barcelonské fontány), ktoré je jedinečnou hrou hudby farebných svetiel a vody. Návrat do hotela v neskorých večerných hodinách.

7. deň - Raňajky, pobyt pri mori, individuálne voľno, večera.

8. deň - Raňajky, uvoľnenie izieb, voľný program. Odchod na letisko, odlet do Viedne a transfer do Bratislavy.


Celková cena zahŕňa - Leteckúdopravu Viedeň – Barcelona - Viedeň, transfer Bratislava – Viedeň – Bratislava, servisné poplatky, transfer letisko – hotel – letisko, miestnu dopravu počas výletov,  7 x ubytovanie s polpenziouv hoteli kat 4*, služby miestneho delegáta a sprievodcu počas výletov.   

Celková cena nezahŕňa - Doplatok za 1/1 izbu, vstupy,pobytovú taxu, cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -