Vyhľadávanie zájazdu

Barma dobrodružstvo v krajine zlataTermíny a ceny

Barma dobrodružstvo v krajine zlata

Úvod - 13-dňový letecký zájazd

Ubytovanie - 3* hotely, resp. 4* hotel počas plážového pobytu.

Stravovanie - Raňajky.

Poznámka - Maximálna veľkosť skupiny 16 osôb.

Doprava - Letecká.

1. deň - 1. - 2. deň: Transfer na letisko a nočný let do bývalého hlavného mesta Barmy. Po prílete do Rangúnu a ubytovaní sa vydáme na prvú zoznamovaciu prechádzku mestom, pričom nás už z diaľky upúta impozantná dominanta, Shwedagon Pagoda. Týčiaca sa do výšky, bez mála sto metrov je táto zlatá pagoda, ktorú zdobí až 7000 diamantov, rubínov, zafírov a topazov jedinečným symbolom nie len Rangúnu, ale celej krajiny. Podľa niektorých údajov ide dokonca o najstaršiu pagodu na svete a malo by sa v nej ukrývať presne osem vlasov Buddhu.

2. deň -


3. deň - Dnes navštívime ďalšiu krásnu pagodu, Sule, poprechádzame sa jedinečným parkom Mahabandoola a prehliadneme si aj  budovu radnice. Uličky mesta ponúkajú množstvo nádherných koloniálnych stavieb, ktorých má práve Barma viac, než akýkoľvek iný štát juhovýchodnej Ázie. Prehliadka známeho Strand Hotela bude krásnou ukážkou pozostatkov Britskej éry. Navštívime aj chrám Chaukhtatgyi, kde nás čaká dych berúca 66 metrová socha ležiaceho Buddhu. Následný presun na letisko a miestny prelet do oblasti horského jazera Inle.

4. deň - 4. - 5. deň: Čaká nás celodenná súkromná plavba na tomto unikátnom jazere, ktoré sa rozprestiera vo výške vyše 800 metrov nad morom. Celá oblasť je známa obzvlášť vďaka miestnym ľudom Intha a ich výrobe ľodí, cigár, tkaniu hodvábu a veslovaniu na člnoch jednou nohou, ktoré prestavuje skutočnú svetovú raritu. Určite nás určite očaria aj plávajúce záhrady, jedinečné domy na koloch, či celková kultúra, ktorá predstavuje skutočný unikát. Navštívime aj známu pagodu Phaung Daw Oo a čarovnú dedinku Indein. Miestnym preletom sa presunieme do mesta Mandalay.

5. deň -


 

6. deň - Vydáme sa na cestu do mesta nesmrteľnosti, Amarapura, následne sa po krásnom, takmer dvestoročnom drevenom moste U-Bein prejdeme ponad jazero Taungtaman a v absolútnej tichosti budeme sledovať stovky mníchov ako už pred obedom prijímajú svoje posledné jedlo dňa. Pokračovať budeme na horu Sagaing, ktorá je počas meditácií domovom až pre tri tisíc mníchov. Prehliadneme si nádherné chrámy Soon Oo Pon Nya Shin a U Min Thoe Sae a vrátime sa naspäť do mesta. Tu navštívime krásny Kráľovský Palác, pagodu Kuthodaw, ktorá je vďaka svojim 729 kamenným doskám prezývaná aj „najväčšia kniha sveta“, či jedinečný kláštor Shwenandaw.  

7. deň - Lodný presun do jedinečnej dedinky Mingun, ktorá leží na západnom brehu rieky Iravadi. Bola útočiskom korunného princa Bodawpaya, ktorý z dedinky spravil skutočne unikátne miesto. Pozostatkom je napríklad nedokončený chrám Mantalagyi, ktorý mal byť najväčší na svete, či 90 tonový zvon Mingun, ktorý bol ešte donedávna najväčší zvoniaci zvon na svete. Jeho syn pokračoval v nádherných stavbách o čom sa presvedčíme pri prehliadke nádhernej pagody Hsinphyumae na hore Meru. Následne sa presunieme späť do Mandalayu a miestnym preletom do jedinečného Baganu.

8. deň - 8. - 9. deň: Vznik Baganu sa datuje takmer na začiatok vzniku kresťanstva. Najväčší rozkvet však zažil v 11. až 13. storočí, kedy sa stal hlavným mestom prvého barmského kráľovstva. Do dnešnej doby sa tu dochovalo až 2 217 skutočne unikátnych chrámov, ktoré sa rozprestierajú na ploche približne 42 km štvorcových. Oblasť je skutočne jedinečná a počas prehliadky navštívime aj farebný trh v Nyaung-U, tradičné osady, kde nahliadneme do života miestnych, či dych berúce chrámy ako Thatbyinnyu, Dhammangyi, Gadawpalin a množstvo ďalších. Podvečerným preletom sa presunieme do Ngapali.

10. deň - 10. - 11. deň: Počas týchto dní nás čaká dokonalý oddych v 4* hoteli priamo na jednej z najkrajších pláží v celej Ázii. Svetoznáma Ngapali beach je raj na zemi, kde si doprajeme ideálny relax po poznávacom programe. Dni si budete môcť spríjemniť sviežimi miešanými nápojmi, wellnesom, chytaním bronzu na pláži či oddychom pri hotelovom bazéne.

12. deň - 12. - 13. deň: Po raňajkách nás čaká prelet do Rangúnu a nákupná horúčka v najrušnejšom trhovisku mesta, Scott‘s Market a poobedný oddych. Pred polnocou sa presunieme na letisko, odkiaľ nás bude čakať spiatočný let do Viedne.


Celková cena zahŕňa -

Leteckú dopravu s prestupom. Servisné poplatky. Transfer Ba – letisko – BA. Všetky miestne transfery. Miestne prelety na trase Rangún – Inle, Inle – Mandalay, Mandalay – Bagan, Bagan – Ngapali, Ngapali – Rangún. 10 x ubytovanie s raňajkami v 3* hoteloch. 3 x ubytovanie s raňajkami v 4* rezorte na Ngapali beach. Všetky výlety a vstupy do pamiatok podľa programu. Pitný režim – fľaša vody na osobu/ deň. Služby miestneho a slovensky hovoriaceho sprievodcu CK SATUR.

 

Celková cena nezahŕňa -

Príplatok za jednolôžkovú izbu 440 EUR. Stravu a nápoje nad rámec uvedený v programe. Prepitné. Fakultatívne výlety a aktivity. Príplatok za 8 x večeru 99 EUR. Komplexné cestovné poistenie.

Povinné doplatky:

Vstupné vízum 55 EUR.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -