Vyhľadávanie zájazdu

Bavorské zámkyTermíny a ceny


Úvod - 4-dňový autokarový zájazd.

Perex - Rakúske jazero Wolfangsee a Salzburg, mesto Mozarta, bavorské more – jazero Chiemsee s možnosťou návštevy zámku Ľudovíta II. Hereenchiemsee a okúzľujúceho ostrovčeka Fraueninsel a ďalších 2 zámkov Ľudovíta II. – Hohenschwangau a romantického Neuschwanstein. Pri návrate prehliadka romantického zámku Linderhof inšpirovaného francúzskou architektúrou.

Ubytovanie - 3x v hoteli/penzióne 3* .

Stravovanie - 3x raňajky.

Poznámka - Mirabellgarten-Schloss-Mirabell-Salzburg_Tourismus-Salzburg-GmbH_Guenter-Breitegger

Zmena programu vyhradená.

Doprava - Autokar.

1. deň - Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy o 7:00 h), tranzit cez Rakúsko, zastávka pri jazere Salzburskej soľnej komory Wolfgangsee v údolí lemovanom vrchmi, pokračovanie do Salzburgu (prehliadka rodného mesta W. A. Mozarta s miestnym sprievodcom, individuálne voľno), odchod na ubytovanie v okolí Salzburgu.  

2. deň - Raňajky, odchod k jazeru Chiemsee, ktoré je pre svoju veľkosť nazývané Bavorské more (fakultatívne možnosť lodného výletu k Panskému ostrovu a návštevy zámku Herrenchiemsee, ktorý nechal postaviť Ľudovít II. a mal byť vernou kópiou francúzskeho Versailles), pokračovanie na okúzľujúci ostrovček Fraueninsel, malebnej idylickej oázy uprostred jazera. Návšteva ostrova a 1 200 rokov starého kostola, ktorý patrík najfotografovanejším v okolí, možnosť pochutnať si na špecialitách v miestnom hostinci. Odchod na ubytovanie v okolí.

3. deň - Raňajky, prehliadka ďalších dvoch zámkov Ľudovíta II. – Hohenschwangau (kde prežil svoje detstvo a časť mladosti) a následne najkrajšieho a najnavštevovanejšieho hradu v Nemecku – rozprávkového Neuschwansteinu. Návrat na ubytovanie.   

4. deň - Raňajky, odchod na prehliadku romantického zámku Linderhof, obklopeného krásnou záhradou. Linderhof bol postavený Ľudovítom II. ako kráľovská vila, pri jeho stavbe sa tvorcovia inšpirovali francúzskou architektúrou. Po prehliadke odchod na Slovensko, návrat vo večerných hodinách (o cca 22:00 hod.).    


Celková cena zahŕňa - Dopravu luxusným autokarom, 3x ubytovanie s raňajkami v hoteli/penzióne 3*, miestneho sprievodcu v Salzburgu, sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa - Za 1/1 izbu 98 EUR, za 3 večere 85 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR.

Vstupy, cestovné poistenie a pobytovú taxu.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -