Vyhľadávanie zájazdu

Bordeaux vínna cesta pre gurmánov s výletom do ToulouseTermíny a ceny

Bordeaux vínna cesta pre gurmánov s výletom do Toulouse

Úvod - 5-dňový letecký zájazd

Ubytovanie - 4x ubytovanie v hoteli 3*

Stravovanie - 4x raňajky

1. deň - Transfer na letisko vo Viedni a odlet do juhofrancúzskeho mesta Bordeaux, ktoré bolo vyhlásené cestovateľským sprievodcom Lonely planet za najlepšieu cestovateľskú destináciu roka 2017. Po prílete transfer na ubytovanie. Bordeaux nás očarí hneď po príchode svojou vynikajúcou kuchyňou. Prejdeme sa historickým centrom, prípadne si pochutnáme na dobrej večeri.

2. deň - Po raňajkách navštívime Katedrálu Saint André de Bordeaux, jedno z najväčších múzeí francúzskej histórie - Musée d´Aquitaine, i známe Place de la Bourse. Popoludní sa vyvezieme k úžasnému a novodobému múzeu vína - La Cité du Vin. Architektonický skvost, ktorého budova pripomína vír vína v pohári, sa špecializuje na svetovú kultúru vína. Počas prehliadky nás čaká degustácia v strešnom bare, odkiaľ sa nám naskytne panoramatický výhľad na celé Bordeaux. Nezabudnuteľným zážitkom bude i vyhliadková plavba po rieke Garonne spojená s degustáciou vynikajúcich miestnych vín. Fakultatívne večera - degustačné menu v Michelinskej reštaurácii Le Gabriel.

3. deň - 1. Raňajky. Dnešný deň sa vydáme na cestu svetoznámym rýchlovlakom do Toulouse. Daný vlak dosahuje rýchlosť až 360 km / h. Po príchode do Toulouse sa prejdeme historickým centrom mesta, dozvieme sa, prečo sa nazýva ružovým mestom, zblízka si prezrieme Kapitolské námestie a iné pamätihodnosti. Následne sa prejdeme po nábreží rieky Garonny. Poobede navštívime ikonickú pamiatku, Baziliku sv. Saturnina a tiež atraktívne letecké múzeum Aeroscopia, pri ktorom zaplesá srdce snáď každého leteckého nadšenca. Večer sa rýchlovlakom vrátime do Bordeaux. Návrat na ubytovanie.

4. deň - Raňajky, presun do vinárskeho mestečka Saint Emilion (UNESCO). Cestou sa zastavíme na ochutnávku vín Bordeaux Superieur, kde prvé vinice založili už Rimania. Prehliadneme si stredoveké centrum i podzemie, kde sa ukrýva známy kostol Saint Emilion Monolithic Church. Popoludní navštívime vinice a ochutnáme znamenité vína z klasifikácie Grand Cru Classe. Návrat na ubytovanie.

5. deň - Transfer na letisko, odlet do Viedne a následne transfer do Bratislavy.

Perex - Juh Francúzska je veľmi pôvabný. Jeho čaro spočíva v architektúre a histórii akú má Bordeaux či Toulouse, v krásnej prírode, čo je zaliata sýtou zeleňou, vo víne a úžasnej kuchyni. Umelecké skvosty v uliciach miest lákajú pre ich eleganciu a veľkoleposť, ktorú Francúzsko v minulosti dosiahlo.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu vrátane letiskových a servisných poplatkov. Transfer Bratislava – Schwechat – Bratislava. Transfer letisko – hotel – letisko. 4x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami. 2x degustáciu vín. Plavbu po rieke Garonne s degustáciou. Spiatočný vlakový lístok Bordeaux - Toulouse. Sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa - Za 1/1 izbu. Večera v Michelinskej reštaurácii. Vstupy. Pobytovú taxu a cestovnépoistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -