Vyhľadávanie zájazdu

Borneo - Sarawak - Brunej - SabahTermíny a ceny

Borneo - Sarawak - Brunej - Sabah

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE): Zraz skupiny 2 hodiny pred odletom, odlet do Kuching odletom.

deň 2 - KUCHING: Prílet do Kuching. Ubytovanie, nocľah.

deň 3 - KUCHING: Po raňajkách prehliadka Kuching, mesta plného zelene, založeného sirom Brook, prvým bielym rádžom Sarawaku. Mesto je plné všadeprítomných čínskych chrámov, farebných trhov na každom rohu a príjemnou promenádou pozdĺž rieky. Obchody ponúkajú najlepší výber tradičných výrobkov z celého Bornea. Návšteva najznámejšieho tunajšieho múzea, popoludní voľný program. Nocľah.

deň 4 - NÁRODNÝ PARK BAKO: Raňajky. Odchod do dediny Bako, potom loďou do parku situovaného na polostrove. Bako je jedno z najlepších miest na pozorovanie zvierat v ich prirodzenom prostredí : hŕbu druhov opíc, jašteríc a diviakov žijú v tomto kúte dažďového pralesa zahŕňajúce pieskovcové skaly, močiare, skalné útesy či mangrovníkmi. Prechádzka po krásnych chodníkoch, ponúka sa tu i možnosť kúpania na odľahlej pláži teplého Juhočínskeho mora. Nocľah v Kuching. 5. deň MIRI Raňajky. Transfer na letisko. Nasleduje odlet do Miri. Po prílete návšteva miestneho trhoviska, rybieho trhu a čínskeho chrámu. Prehliadka prvého ropného vrtu v Malajzii zvaného Grand Old Lady z roku 1910. Návšteva Múzea ropy. Návrat do mesta. Ubytovanie, nocľah.

deň 6 - NÁRODNÝ PARK LAMBIR HILLS - BRUNEJ: Raňajky. Skorý odchod do Lambiru. Národný park pokrýva plochu 70 km ? a je obľúbeným miestom na prechádzky v dažďovom lese s bohatou flórou a faunou. V parku je veľké množstvo menších avšak krásnych vodopádov s možnosťou kúpeľa v osviežujúcich lagúnach. Návrat do Miri. Cesta pokračuje cez štátnu hranicu v Sungai do Bruneja. Ubytovanie, nocľah.

deň 7 - BRUNEJ: Raňajky. Celodenná prehliadka Bandar Seri Begawan ( hlavné mesto ) a okolia zahŕňa veľkoryso postavenú mešitu sultána Hassana al - Bolkiah, zastávku u sultánskeho paláca, miestne múzeum a návšteva tradičnej časti mesta Kampong Ayer s domami nad vodou, ktoré existuje už od stredoveku a bývalo jedným z obchodných centier juhovýchodnej Ázie, lodný výlet s návštevou miestnych opbyvatel. Nocľah.

deň 8 - BRUNEJ - KOTA KINABALU: Raňajky. Transfer na letisko. Prelet do Kota Kinabalu, hlavného mesta malajskej štátu Sabah, transfer do hotela. Popoludní prehliadka mesta novo prestavaného po 2. svetovej vojne s návštevou nočného trhu a večerou spojenou s typickým tanečným vystúpením. Nocľah v Kota Kinabalu.

deň 9 - PORING - KINABALU PARK: Skoro ráno po raňajkách odchod k horúcim sírnym prameňom Poring, po ceste zastávka v dedine Nabale s možnosťou nákupu tradičných výrobkov. Nasleduje unikátny pozorovanie pralesa na tzv závesnom chodníku v korunách stromov a možnosť kúpania v prameňoch obklopených krásnou scenériou. Po obede prechádzka Národným parkom Kinabalu, ktorý je na zozname UNESCO. Park bol založený v roku 1964 a jedná sa o absolútny botanický raj s veľmi rôznorodou flórou i faunou, ktorú nenájdete na iných miestach. Nocľah v Kota Kinabalu.

deň 10 - OSTROV MANUTIK ALEBO MANUKAN: Raňajky. Len 15 minút loďou od Kota Kinabalu sa nachádza prekrásne koralové ostrovčeky Tunku Abdul Rahman ponúkajúca pôvodné biele pláže, priezračnú vodu a koralové útesy. Možnosť kúpania, šnorchlovania ( vybavenie možné zapožičať ) vrátane obeda na mieste. Od poludnia návrat do hotela v Kota Kinabalu.

deň 11 - SANDAKAN - SEPILOK - KINABATANGAN RIVER: Po raňajkách odlet do Sandakanu, presun do orangutaního útulku v Sepiloku, odkiaľ bývajú preradení späť do voľnej prírody, možnosť ich pozorovanie pri kŕmení v pralese. Nasleduje prejazd do prístaviska a plavba loďou po delte rieky Kinabatangan pozdĺž mangrovníkového lesa, kde žijú opice nosaté, rôzni plazy a vtáky. Po obede sa pokračuje loďou po delte a potom po rieke Menanggul v objavovaní ďalšie fauny a flóry. Ubytovanie v národnom parku, večera, nocľah.

deň 12 - KINABATANGAN RIVER: Skorý výlet loďou k jazeru Ox Bow. Pozorovanie divokej prírody. Raňajky. Voľný program v národnom parku. V neskorom popoludňajšej lodný výlet po rieke Menanggul. Pozorovanie prírody. Návrat do lodge. Nocľah.

deň 13 - SANDAKAN - KOTA KINABALU: Po raňajkách návrat loďou do Sandakanu na prehliadku mesta s návštevou budhistického chrámu Puh Juh SYH s panoramatickým výhľadom. Po obede transfer na letisko a odlet späť do Kota Kinabalu. Ubytovanie v plážovom hoteli Voľno, nocľah.

deň 14 - KOTA KINABALU - VOĽNÝ PROGRAM: Raňajky. Voľný program s možnosťou kvalitného kúpania.

deň 15 - ODLET DO PRAHY: Raňajky. Voľné dopoludnie s možnosťou kúpania. Popoludní transfer na letisko. Nasleduje odlet do Prahy.


PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE): CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA

leteckú dopravu Praha- Kuching a Kota Kinabalu – Praha vrátane miestnych preletov - (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok), 13 x ubytovanie s raňajkami v hoteloch 3* -4*, 8 x obed, 3 x večera, program vrátane všetkých vstupov a transferov, miestneho česky hovoriaceho sprievodcu (min. 16 os.),

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA

letiskové taxy 369,- EUR, fakultatívne akcie a prepitné, cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň,

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -