Vyhľadávanie zájazdu

Burundi, Rwanda, UgandaTermíny a ceny

Burundi, Rwanda, Uganda

Vydajte sa na cestu, akú absolvovalo len absolútne minimum Slovákov a Čechov, a dajte sa prekvapiť. Exkluzívna cesta s výborným ubytovaním s odborníkmi na Afriku. Zbavte sa predsudkov a navštívte krajinu vyspelejšiu a čistejšiu ako Slovensko. Vnorte sa do džungle, trekujte na úpätí sopiek a pozrite sa do očí horskej gorile. Zaplávajte si v jazere Kivu a dajte dúšok shirazu v bazéne s výhľadom na džungľu.

deň 1 - 1 -

Odlietame do vytúženej exotiky

deň 2 - 2 -

BURUNDI. Maličká krajina v srdci kontinentu, rozdelená medzi Hutuov a Tutsiov. Transfer do nášho hotela a nocľah v najväčšom meste BUJUMBURA, ktoré bolo ešte do februára roku 2019 hlavným mestom. Podľa možností sa už dnes pozrieme na niektoré zaujímavosti v Bujumbure. Je tu miesto, kde po šťastnom stretnutí Livingston a Stanley strávili pár dní.

deň 3 - 3 -

Prehliadka BUJUMBURY a náš dotyk s jazerom Tanganika, na brehu ktorého Bujumbura leží. Zaplávame si v jazere? Začneme rozprávaním o kmeňoch Hutu a Tutsi, ktoré dominujú v Burundi, ako aj v Rwande. Poobede sa presunieme jemne zvlnenou krajinou do Rwandy. BUTARE: Univerzitné mesto a historicky hlavné mesto Rwandy. Národné múzeum krajiny leží práve tu. Husto zaľudnené oblasti s bolestivou minulosťou. RWANDA: krajina so zlým renomé, ktoré si vôbec nezaslúži. Bezpečná, malá a jedinečná krajina, kde na území veľkosti tretiny Slovenska nájdete 4 000 metrov vysoké hory, hustú džungľu, opice a tajomné rovníkové jazerá. Rwanda je srdce Afriky, ktoré bije silno. Veľmi čistá a perfektne zorganizovaná krajina. Vedeli ste, že prezident Kagame v Rwande zakázal používať igelitové tašky? Že je to krajina s najväčším zastúpením žien v parlamente na svete? Na mieste sa dozviete viac!

deň 4 - 4 -

Skoro ráno odchádzame do pralesa. Národný park NYUNGWE FOREST. Ľudské obydlia nechávame za sebou. Cesta vedie hustým lesom, ktorý je posledným svojho druhu vo východnej Afrike. Práve tu sa láme povodie dvoch mohutných afrických veľtokov – Níl a Kongo. Už dnes absolvujeme prechádzku v hlbokom lese, kde budeme stopovať opice guerézy angolské, ktoré sa v desiatkach preháňajú v korunách stromov. Príroda mimo parku je nádherná. Ako prirodzená záhrada, tisícky kopcov s čajovými, banánovými, kávovými plantážami v sýtej zelenej farbe. Voľné popoludnie a individuálny relax.

deň 5 - 5 -

Opustíme Nyungwe. Čaká nás presun pozdĺž jazera Kivu (jedno z najhlbších na svete) cez rozprávkovú oblasť kopcov, plantáží a zahmlených vrcholkov hôr na jeho konžskom brehu. KIBUYE: malebná dedinka, ktorá pripomína skôr talianske Gargano ako Rwandu. GISENYI: centrum oblasti Kivu, rezort priamo na brehu jazera, 500 metrov od hraníc s Kongom. Úžasná lokalita s nebezpečne sa blýskajúcou aktívnou sopkou v pozadí a teplučkou vodou jazera pred Vami.

deň 6 - 6 -

Dnes nás čaká deň na hranici s krajinou, ktorá je azda najdivokejšia na svete.  Pokiaľ budete mať záujem, môžete absolvovať plavbu po jazere Kivu, navštíviť kávovú plantáž,  pozrieť sa na spracovanie surovej kávy (podľa sezóny) a navštíviť horúce pramene. Rozhodnete sa na mieste. Pozrieme sa zblízka aj na samotnú hranicu s Demokratickým Kongom a prejdeme sa miestnym trhoviskom. Gisenyi je bezpečné miesto na hranici s už menej bezpečnou Gomou. Atmosféra je tu uvoľnená a mesto samo o sebe veľmi príjemné. Turisti sa tu po uliciach bežne neprechádzajú a budete tak rovnakou atrakciou pre miestnych, akou sú oni pre vás.

Fakultatívny výlet: Východné Kongo a mesto GOMA. Jedno z najväčších miest Konga priamo pod aktívnym vulkánom Nyaragongo. Absolútne žiadny turisti a nefiltrované zážitky s domácimi. Tento výlet závisí vždy od aktuálnej politickej situácie vo východnom Kongu. Ak je situácia nestabilná a hranice zatvorené, strávime náhradný deň v Gisenyi. Večer návrat do Rwandy. Vzhľadom k bezpečnostnej situácii, ktorá nastala v priebehu posledných týždňov v máji 2018, nie je vhodné toto miesto navštíviť. Vláda DRC vyhlásila pre turistov v oblasti výnimočný stav a je pozastavená akákoľvek turistická aktivita. Pokiaľ nebude možné Gomu navštíviť, bude alternatívny fakultatívny program v Gysenyi.

deň 7 - 7 -

Skorý ranný budíček a vyrážame do RUHENGERI za fantastickým zážitkom. Spolu s hmlou, ktorá sa ráno drží kmeňov stromov, vstaneme aj my a vydáme sa na trek nášho života do srdca Afriky v národnom parku Virunga, kde zažijeme fantastické stretnutie zoči–voči horským gorilám. Horské gorily sú väčšie a tmavšie ako ich príbuzní z nížin. Na svete sú už len dve miesta, kde ich môžete vidieť, a my Vás k nim privedieme. Jedna gorila pripadá na pätnásť miliónov ľudí, patria k najohrozenejším živočíchom našej planéty. Máme čas, aby sme gorily pozorovali v ich prirodzenom prostredí. Za magickú hodinku budete mať dojem, že prešlo desať rokov.

deň 8 - 8 -

Cesta nádhernou krajinou, pripomínajúcou Švajčiarsko, nás dovedie až do národného parku QUEEN ELIZABETH. Cestou sa zastavíme v malej pygmejskej dedinke a porozprávame o si pôvodných obyvateľoch rovníkovej džungle. Večer sa započúvame do zvukov divočiny a pripravíme sa na vynikajúce safari. Slovenský sprievodca Vám do detailov popíše zvieratá, ktoré nás čakajú a vašou úlohou bude vychutnať si ich v ich prirodzenom prostredí.

deň 9 - 9 -

Skvelé safari a poobedňajšia plavba prírodným kanálom Kazinga, ktorý spája jazerá Edward a George. Zaostríme náš zrak na hrochy, krokodíly, antilopy, levy. Uganda spolu s Keňou, Tanzániou a Botswanou patrí ku krajinám s najlepším safari na svete a presvedčíte sa o tom na vlastné oči. Safari v dramatickom prostredí.

deň 10 - 10 -

Odchod z národného parku Queen Elizabeth a príchod do Kampaly, nádherne rušného mesta neďaleko brehu Viktóriinho jazera. Prehliadka KAMPALY podľa aktuálnej situácie na cestách a v meste.

deň 11 - 11 -

Ráno zbalení opúšťame rušnú Kampalu a odchádzame do mesta Jinja, ktorá leží na brehu Viktóriinho jazera, kde pramení Biely Níl. Na tomto mieste si doplníme zbierku veľkých afrických jazier. Stáli sme na brehu jazera Tanganika, niektorí sme sa kúpali v Kivu a teraz sa poplavíme po Viktóriinom. Príjemné zavŕšenie celej cesty. Z Jinjy sa už len presunieme do Entebbe a odletíme domov.

deň 12 - 12 - Prílet.


Cena zahŕňa

8 x ubytovanie v 4* hoteloch v izbách pre dve osoby Viac o ubytovaní - tu.

8 x raňajky, 5 x obed a 5 x večera

vstupné do národných parkov

stopovanie gueréz

safari v Ugande

sprievodcu

privátnu dopravu terénnym autom počas celého pobytu 

najlepšie poistenie proti insolventnosti

asistenčné služby  

Cena nezahŕňa

letiskové poplatky, víza, povolenie na stopovanie goríl  na 1 hodinu


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -