Vyhľadávanie zájazdu

Čaro Kvarnerských ostrovovTermíny a ceny

Čaro Kvarnerských ostrovov

Úvod -

10-dňový autokarový zájazd.

Perex - Lúče trblietajúce sa v teplom mori. Ostrov Krk a historické mestečko Baška, hlavné mesto ostrova Krk, starobylé mestečko Vrbnik, ostrov Cres, druhý najväčší jadranský ostrov a cisárska Opatija - najkrajšie kúpeľné mesto Jadranu.

Ubytovanie -

7x ubytovanie v hoteli Corinthia Baška 3*.

Stravovanie -

7x polpenzia s nápojmi.

Poznámka - Zmena programu vyhradená.

Doprava -

Autokarová.

1. deň - Odchod zo Slovenska vo večerných hodinách (z Bratislavy cca o 21:00 hod.), tranzit cez Maďarsko.

2. deň -

V ranných hodinách príchod na ostrov Krk do strediska Baška, individuálne voľno, pobyt pri mori. Popoludní ubytovanie (cca o 14:00 h), odpočinok a večera.

3. deň - Raňajky. Po raňajkách návšteva historického mestečka Vrbnik, kde uvidíme najužšiu uličku sveta Klančič, župný kostol, romantické úzke uličky a kamenné dosky so vzácnym písmom hlaholika nás očaria svojou originalitou. Návšteva hlavného mesta ostrova - prístavu Krk, prechádzka opevneným historickým mestom, palác kniežacieho rodu Frankopanovcov s nádhernými benátskymi kamennými uličkami. Čas na kávičku a drobné nákupy. Prehliadka jedinečnej vápencovej jaskyne Biserujka s bohatou výzdobou, ležiacou len 5 metrov pod povrchom zeme. Návrat na ubytovanie,  individuálne voľno, večera.

4. deň - Po raňajkách celodenný výlet autobusom, trajektom sa preplavíme z Valbiskej na ostrov Cres, ktorý je špecifický lahodnou jahňacinou a včelím medom. Návšteva rybárskeho mestečka Cres. Budeme pokračovať do najmenšieho, historického mestečka Osor - mesta umelcov a zaujímavých sôch, kde uvidíme aj most spájajúci Cres s Lošinjom. Zastávka a prechádzka malebným prístavným mestečkom Veli Lošinj na ostrove Lošinj. Návrat na ubytovanie, večera. 

5. deň - Po raňajkách výlet do najkrajšieho kúpeľného mesta Jadranu - cisárskej Opatije, nazývanej aj malým Monte Carlom. Prechádzka promenádou Slatina, nádhernou záhradou a vilou Angiolina - 1. vila na Kvarneri, kúpanie v morských bazénoch, návšteva cisárskej cukrárne Wagner - voľno na kávičku a nákupy. Krátka zastávka a fotopauza v meste Rijeka. Zastávka a fotopauza pri románskej rotunde sv. Dujma - Punat, zastávka a fotopauza pri písmene A - hlaholickej abecedy nad Baškou, návrat cca o 16:00 h, individuálne voľno, večera. 

6. deň - Raňajky. Možnosť fakultatívne absolvovať poldenný lodný výlet na ostrov sv. Grgura (cca od 10:00 - 14:00 h) - návšteva nádhernej modrej lagúny, kúpanie, posedenie v originálnej rybárskej krčmičke, prechádzka zvyškami politickej ženskej väznice a kamennými ostreľovacími bunkrami z čias vlády prezidenta Tita. 

7. deň -

Raňajky, individuálny program a  osobné voľno, odporúčame navštvíviť malé morské akvárium v mestečku Baška, tzv. jadranský podvodný svet.Večera.

8. deň -

Raňajky, individuálny program a osobné voľno, pobyt pri mori. Večera.

9. deň - Po raňajkách odubytovanie o 10:00 h, uloženie batožiny vo vyhradených priestoroch, odchod autobusu na Slovensko vo večerných hodinách.

10. deň -

Príchod do Bratislavy v skorých ranných hodinách (cca o 06:00 hod.).


Celková cena zahŕňa - Dopravu luxusným autokarom, 7x ubytovanie s polpenziou s nápojmi v hoteli Corinthia Baška 3*, návšteva jaskyne Biserujka, pobytovú taxu, sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa - Doplatok za osobu v dvojlôžkovej izbe obsadenej 1 osobou 245 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR. Ostatné vstupy, cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -