Vyhľadávanie zájazdu

Čaro Maďarskej PustyTermíny a ceny


Úvod - 3-dňový autokarový zájazd

Perex - Sídlo arcibiskupa  - Ostrihom s bazilikou, jedno z najkrajších maďarských miest  - Eger, maďarská pusta Hortobágy – najväčšia trávnatá step v Európe so studňami, čárdami a honcami koní, Hajdúszoboszló s možnosťou návštevy najväčšieho kúpeľného komplexu v Európe, Debrecín - druhé najväčšie mesto Maďarska.

Ubytovanie - 2x v hoteli 3*

Stravovanie - 2x raňajky 

Poznámka - Zmena programu vyhradená.

Doprava - Autokarová

1. deň - Odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách (z Bratislavy o 07:00 hod.). Našou prvou zastávkou bude Ostrihom - sídlo ostrihomského arcibiskupa. Prezrieme si hradné návršie s Ostrihomskou bazilikou, ktorá je po Bazilike sv. Petra v Ríme a Bazilike sv. Pavla v Londýne, tretím najväčším kostolom v Európe. V ceste budeme ďalej pokračovať do jedného z najkrajších maďarských miest - Egeru. Pri prehliadke si pozrieme dominantu mesta – baziliku a oproti nej stojace lýceum, Egerský hrad ako i ďalšie zaujímavosti. Určite sa vydáme i do Údolia krásnych žien (Szépasszony), kde možno ochutnať a zakúpiť si rôzne druhy preslávených egerských vín priamo od výrobcov. Ubytovanie, fakultatívne večera.

2. deň - Po raňajkách sa vydáme do oblasti maďarskej pusty Hortobágy – najväčšej trávnatej stepi v Európe a pamiatky UNESCO, s typickými studňami s váhadlami a tureckými hostincami - čárdami. Zažijeme predstavenie, na ktorom nám svoju šikovnosť, bravúrne kúsky jazdeckého umenia a drezúry koní predstavia honci koní (čikóši) v typických modrých plátenných košeliach, širokých nohaviciach a čiernych klobúkoch. Navštívime prírodný park, kde si pozrieme zvieratá žijúce na puste v súčasnosti (divá mačka, líška, bocian, volavka) ako aj zvieratá, ktoré tu žili ešte pred príchodom ľudí na toto územie (vlk, divý kôň, žeriav, pelikán, sup). Počas safari sa dostaneme do bezprostrednej blízkosti divých koní a zubrov. Pasienky, lúky a močiare poskytujú vhodné podmienky pre hniezdenie a migráciu početných druhov vtákov. V samotnom parku bolo zaznamenaných až 320 druhov vtákov. Po prehliadke odchod do Hajdúszoboszló. Fakultatívne možnosť návštevy najväčšieho kúpeľného komplexu v Európe - Hungarospa. 

3. deň - Raňajky. Našou poslednou zastávkou bude druhé najväčšie mesta Maďarska, Debrecín. Pozrieme si historické centrum – Veľký reformovaný kostol, Starý reformovaný kostol, Župný dom, kostol sv. Anny, budovu reformovaného kolégia). Po prehliadke nás čaká presun späť do Bratislavy. Príchod vo večerných hodinách.


Celková cena zahŕňa - Dopravu luxusným autokarom, 2x ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami, vstup na predstavenie na puste Hortobágy, sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa - Doplatok za 1/1 izbu 54 EUR, za 2 večere 40 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR, vstupy, pobytovú taxu a cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -