Vyhľadávanie zájazdu

Chile - Veľkonočný ostrov Termíny a ceny

Chile - Veľkonočný ostrov

deň 1 - ODLET Z PRAHY(VIEDNE): Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom, odlet do Santiaga de Chile.

deň 2 - SANTIAGO DE CHILE - CALAMA - SAN PEDRO DE ATACAMA: Po prílete do Santiago de Chile prestup a prelet do Calamy s následným transferom do mesta San Pedro de Atacama. Popoludní krátka prechádzka mestom, ktoré bolo centrom paleolitické civilizácie, návšteva miestneho hlineného kostola zo 16.storočia. Nocľah.

deň 3 - SANTIAGO DE CHILE - ATACAMA SALT FLAT: Po raňajkách návšteva dedinky Tulor, ktorá je stará približne 3000 rokov a je najstaršou doloženú osídlenú dedinou v údolí a pevnosti Pucara de Quitor. Popoludní návšteva dediny Toconao, ďalšou zastávkou je obrovské vysychajúce jazero Chaxa, ktoré je súčasťou soľnej planiny Salar de Atacama. Návrat do San Pedra a nocľah.

deň 4 - EL TATIO - MACHUCA - MOON VALLEY: V skorých ranných hodinách odchod na celodenný výlet. Gejzíry El Tatio, nachádzajúce sa v nadmorskej výške 4320 m n.m., sú jedny z najvyššie položených na svete, počtom gejzírov sú najväčšie na južnej pologuli a tretie najväčšie na svete. Ku gejzírom sa prichádza pri východe slnka, pretože v čase sú gejzíry najaktívnejšie. Vo vzduchu je cítiť síra, horúca voda vyviera na povrch v podobe bublajúcich prameňov. Jazierka sú pokryté farebnými kryštálmi soli. Celý ráz krajiny je akoby z iného sveta. Cestou späť do San Pedra vo výške 3400 m navštívime dedinku Machuca - jednoduché malé kamenné domčeky so slamenou strechou, prašné cesty, prostý kamenný kostolík na návrší. Toto je úžasné miesto uprostred vysočiny s veľkolepým výhľadom na Andy a soľné jazero Atacama. Na večer návšteva mesačnej krajiny Valle de la Luna v pozadí so zasneženým vrcholkom sopky a krásnym západom slnka, kedy sa okolité kopce zahalia do plejády rôznych odtieňov farieb. Návrat do San Pedra. Nocľah.

deň 5 - SAN PEDRO DE ATACAMA - CALAMA - SANTIAGO DE CHILE: Dopoludnia odchod na letisko v Cala, odbavenie a let do Santiaga de Chile. Po prílete transfer do hotela. Popoludní prehliadka mesta a jeho najväčších atrakcií - kostol San Francisco, Cerro Santa, Lucia, Alameda, Palacio de la Moneda, Plaza de la Constitución, Ex Congreso Nacional, Plaza de Armas s katedrálou. Nocľah v Santiagu de Chile.

deň 6 - SANTIAGO DE CHILE - VEĽKONOČNÝ OSTROV: Transfer na letisko a odlet na Veľkonočný ostrov (v miestnom jazyku Rapa Nui), najďalej obývaný ostrov na svete. Krátky transfer do hotela v hlavnom meste Hanga Roa, ubytovanie. Popoludní prechádzka pozdĺž pobrežia k pôvodnému prístavisku a na archeologické náleziská k Ahu (plošina, na ktorej sa stavali známej sochy moai) - Ahu Taha, kde ako jedinú moai zdobia oči z bieleho koralu. Cestou zastávka pri miestneho kostola a cintorína, ktoré zdobia polynézskej náhrobky s výjavmi vtáčieho muža. Nocľah v Hanga Roa.

deň 7 - RANO RARAKU - -PLÁŽ ANAKENA: Raňajky. Celodenný výlet (obed formou balíčka) počas ktorého navštívite lom Rano Raraku, zdroj materiálu, z ktorého bola vytesaná úplná väčšina bájnych sôch moai. Ďalej navštívite niekoľko Ahu, medzi nimi tiež legendárne Ahu Te Pito Kura, kde leží dnes pádom rozlomená kedysi najväčšia moai a v blízkosti tiež formácie kameňov Te Pito o Te henu, ktoré cez svoj pôvodný spirituálny význam dali ostrovu jednu z prezývok a vstúpila do povedomia každého z nás ako "Pupok sveta". Deň zakončíme po boku početných moai na mystickej pláži Anakena. Nocľah v Hanga Roa.

deň 8 - POSVÄTNÁ DEDINA ORONGO - AHU AKIVI: Dopoludnia výlet k Ahu Vinapu, ktoré pripomína inkskej stavby v Peru a následne k vulkánu Rano Kau a do posvätnej dediny Orongo na hrane krátera. Tá bola do 19. storočia centrom kultu Vtáčieho muža. V okolí Orongo sú stále vidieť petroglyfy znázorňujúci víťaza pretekov Vtáčieho muža, ktorý musel z neďalekého ostrovčeka Moto Nui priniesť prvé vajce vtáka manutara. Popoludní výlet k Ahu Akivi, kde sa nachádza sedem Moai, ďalej k Ana Te Pahu (jaskyňa vytvorená lávou z vulkánu) a k lomu Puna Pau, ktorý poskytoval jediný zdroj materiálu pre Puka - červené pokrývky hlavy niektorých Moai. Fakultatívne možnosť návštevy tanečného predstavenia s rapanuiskou hudbou. Nocľah v Hanga Roa.

deň 9 - VEĽKONOČNÝ OSTROV - SANTIAGO DE CHILE: Individuálne voľno, možnosť návštevy miestneho múzea alebo nákup suvenírov. Transfer na letisko, odlet do Santiaga de Chile. Po prílete transfer do hotelu. Nocľah v hlavnom meste Santiago de Chile.

deň 10 - VIŇAR DEL MAR - VALAPASARO: Raňajky. Celodenný výlet do Valparaísa a Viňa del Mar. Valparaíso je koloniálne mesto s veľkým prístavom a typickými farebnými domčekmi. Prechádzka po Cerro Conception, prehliadka anglikánskeho kostola Svätého Pavla. Prejazd do Viňa del Mar, ktoré je nazývané "Záhradné mesto" alebo "Vinohrad nad morom". Návrat do Santiago de Chile. Nocľah v Santiago de Chile.

deň 11 - ODLET ZO SANTIAGO DE CHILE: Ráno individuálne voľno, potom transfer na letisko a odlet zo Santiago de Chile.

deň 12 - PRÍLET DO PRAHY : Prílet do Prahy (Viedne).Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -