Vyhľadávanie zájazdu

Čína - MongolskoTermíny a ceny


deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE): Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Pekingu.

deň 2 - PRÍLET DO PEKINGU: Prílet do Pekingu. Transfer do hotela, ubytovanie. Večer individuálne voľno na prechádzku mestom či odpočinok.

deň 3 - TCHIEN-AN-MEN - PEJ-CHAJ PARK - WANG-FU-TING ROAD: Raňajky. Celodenná prehliadka námestia Tchien-an-men - námestie Nebeského pokoja s rozlohou 44 hektárov. Po obede prechádzka parkom Pej-chaj s návštevou kruhového mesta, kde bývalo sídlo Kublaj chána Chánbalyk. Prechádzka po Wang-fu-ting Road, najrušnejšej triede moderného centra Pekingu s rušnými obchodnými domami. Večer pre záujemcov fakultatívne predstavenie Pekinskej opery.

deň 4 - ZAKÁZANÉ MESTO - CHRÁM NEBES: Raňajky. Celodenná prehliadka Zakázaného mesta - sídla panovníkov dynastie Ming a Čching. V tomto rozľahlom cisárskom komplexe vládlo 24 panovníkov. Popoludní prehliadka Chrámu nebies, postaveného už v roku 1420. V tomto rozľahlom chráme panovníci dynastie Ming a Čching usporadúvali modlitebné obrady a rituály. Večer pre záujemcov fakultatívne návšteva kung-fu show.

deň 5 - VEĽKÝ ČÍNSKY MÚR - HROBKY DYNASTIE MING : Raňajky. Celodenný výlet k Veľkému čínskemu múru v Pa-ta-lingu. Obed. Popoludní prehliadka pohrebného areálu panovníkov dynastie Ming s návštevou hrobky Čching-ling. Nocľah.

deň 6 - LETNÝ PALÁC - ZOO: Raňajky. Prehliadka Letného paláca, letného sídla cisárov. Počas svojej vlády tu cisári prebývali a odpočívali v rozľahlých záhradách. Prezriete si aj známu Loď čistoty cisárovnej Cch'-si z roku 1888, ktorá je celá z mramoru. Obed v tradičnej čínskej reštaurácii. Popoludní cesta do pekingskej ZOO, kde uvidíte populárne pandy, symbol Číny. Večer fakultatívne ochutnávka miestnej špeciality - pekingskej kačice.

deň 7 - PEKING – ULÁNBÁTAR: Raňajky. Transfer na stanicu, odchod lôžkovým vlakom do Ulánbátaru. Jazda divokou krajinou autonómnej oblasti Vnútorné Mongolsko a okrajom púšte Gobi. Nocľah vo vlaku.

deň 8 - ULÁNBÁTAR: Príchod do Ulánbátaru okolo poludnia. Transfer do hotela, prehliadka mesta, zastávka na Suchbátarovom námestí s návštevou kopca Dzajsan. Nocľah.

deň 9 - ULÁNBÁTAR – CHUSTAJ NURÚ : Raňajky. Návšteva kláštora Gandan, najväčšieho kláštora krajiny so stúpou Megdžiddžanrajseg sum. Odchod do NP Chustaj Nurú. Obed. Pozorovanie koňa Prevalského vo voľnej prírode. Večera. Nocľah v jurtovom tábore.

deň 10 - CHUSTAJ NURÚ – KHARAKORUM: Raňajky. Odchod do Kharakorumu, kedysi hlavného mesta Džingischánovej ríše. Obed. Návšteva kláštora Erdenedzú, najdôležitejšieho a najstaršieho budhistického centra Mongolska. Popoludní návšteva nomádskeho obydlia, ochutnávka kumysu. Večera. Nocľah v jurte.

deň 11 - KHARAKORUM – ULÁNBÁTAR: Raňajky. Návrat späť do Ulánbátaru. Obed formou pikniku cestou v stepi. Večer kultúrne predstavenie s večerou, nocľah.

deň 12 - ULÁNBÁTAR – MOSKVA – PRAHA (VIEDEŇ): Raňajky. Transfer na letisko, odlet cez Moskvu do Prahy (Viedne). Prílet.Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -