Vyhľadávanie zájazdu

Čína - perly ríše streduTermíny a ceny

Čína - perly ríše stredu

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE) : Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Pekingu.

deň 2 - PRÍLET DO PEKINGU: Prílet do Pekingu. Transfer do hotela, ubytovanie. Večer individuálne voľno na prechádzku mestom alebo odpočinok.

deň 3 - ZAKÁZANÉ MESTO - PEJ-CHAJ PARK - THIEN-AN MEN: Raňajky. Dopoludnia prehliadka Zakázaného mesta – sídla panovníkov dynastie Ming a Čching. V tomto rozľahlom cisárskom komplexe vládlo 24 panovníkov po dobu viac než 500 rokov celej Čínskej ríši. Zakázané mesto býva tiež nazývané najväčším kultúrnym múzeom Číny, počas vlády cisárov nebolo prístupné verejnosti. Obed v tradičnej čínskej reštaurácii. Popoludní prechádzka parkom Pej-chaj s prehliadkou pagody, postavenej na ostrove uprostred lagúny. Nasleduje prehliadka najväčšieho námestia na svete Tchien-an-men – námestie Nebeského pokoja s rozlohou 44 hektárov.

deň 4 - VEĽKÝ ČÍNSKY MÚR - HROBKY DYNASTIE MING: Raňajky. Celodenný výlet k veľkolepej stavbe - Veľkému čínskemu múru, ktorý sa rozpína v dĺžke viac ako 21.000 km. Tento múr, ktorý pôvodne slúžil na obranné účely proti invázii barbarov, sa nachádza približne 60 km severovýchodne od Pekingu. Obed v tradičnej čínskej reštaurácii. Popoludní prehliadka jednej z dvoch prístupných hrobiek panovníkov dynastie Ming (celkom 13 hrobiek).

deň 5 - LETNÝ PALÁC - WANG-FU-TING ROAD: Raňajky. Prehliadka Letného paláca, letného sídla cisárov. Počas svojej vlády tu cisári prebývali a odpočívali v rozľahlých záhradách. Prezriete si aj známu Loď čistoty a pokoja – Mramorovú loď cisárovnej Cch'-si z roku 1888. Obed v tradičnej čínskej reštaurácii. Popoludní prechádzka po Wang-Fu-Ting Road, najrušnejšej triede moderného centra tra Pekingu s obchodnými domami.

deň 6 - CHRÁM NEBIES A LAMAISTICKÝ CHRÁM: Raňajky. Dopoludnia prehliadka Chrámu nebies, postaveného už v roku 1420. V tomto rozsiahlom chráme panovníci dynastie Ming a Čching organizovali modlitebné obrady a rituály. Ďalej prehliadka lamaistického kláštora. Jeho päť hlavných siení stelesňuje slohovú zmes chánskych, mongolských a tibetských prvkov.

deň 7 - PEKING - XI’AN: Raňajky. Voľné dopoludnie. Transfer na stanicu a odchod rýchlovlakom do Xi'anu, hlavného mesta provincie Šan-si. Toto mesto s bohatou históriou bolo hlavným mestom 11 čínskych dynastií a bývalo najväčším mestom. Vo svojich cestopisoch sa o Xi'ane zmieňuje aj Marco Polo ako o východiskovom bode Hodvábnej cesty pre obchodníkov. Ubytovanie, nocľah.​

deň 8 - TERAKOTOVÁ ARMÁDA A DEDINA BANPO : Po raňajkách výlet k jednej z najväčších turistických atrakcií celej Číny – Terakotovej armáde – hlinenej armáde cisára Čchin Š’chuang-tiho, významnej osobnosti v čínskych dejinách. Tento cisár zjednotil Čínu v jednu silnú významnú ríšu. Hlinená armáda bola úplne náhodou objavená v roku 1974 miestnymi roľníkmi. Viac ako 6.000 ozbrojených bojovníkov v životnej veľkosti je rozostavaných v bojovom šíku. Celá armáda bola súčasťou posmrtnej výbavy zosnulého panovníka. Obed. Popoludní prehliadka dediny Banpo - sídliska pôvodných obyvateľov pred zhruba 5.000 rokmi. Návrat do hotela, večera, nocľah.

deň 9 - XI’AN : Po raňajkách nasleduje prehliadka mesta - navštívite areál Veľkej pagody divokej husi zo 4. storočia, prezriete si mestské opevnenie z raného obdobia dynastie Ming a miestne múzeum. Popoludní transfer na stanicu a odchod rýchlovlakom do Šanghaja. Ubytovanie, nocľah.

deň 10 - ŠANGHAJ : Raňajky. Prechádzka po rušnej triede Nanjing s priľahlým nábrežím Bund. Plavba po rieke Huangpu pozdĺž shanghajského prístavu. Shanghaj je rýchlo sa rozvíjajúca metropola východnej Číny s viac než 18 miliónmi obyvateľov a upúta svojich návštevníkov modernou výstavbou. Nocľah.

deň 11 - ŠANGHAJ: Raňajky. Celodenná prehliadka mesta. Prezriete si chrám jadeitového Budhu s plastikami s budhistickými motívmi. Obed. Popoludní sa prejdete záhradami Yuyuan, ktoré boli postavené už v 16. storočí a sú centrom odpo činku pre miestnych obyvateľov. Večera, voľný program na prehliadku centra mesta.

deň 12 - ŠANGHAJ: Raňajky. Voľný deň s možnosťou fakultatívnej návštevy „čínskych Benátok“ – mesta Su-čou. Mesto je známe svojimi umelými vodnými kanálmi a záhradami. V roku 1997 boli tunajšie klasické záhrady zaradené na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Večer transfer na letisko a odlet do Prahy.

deň 13 - ODLET DO PRAHY (VIEDNE): Prílet do Prahy (Viedne).Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -