Vyhľadávanie zájazdu

Čína - Zlatý trojuholníkTermíny a ceny

Čína - Zlatý trojuholník

Úvod
10-dňový letecký zájazd

Perex
Najmodernejšie metropoly, historické miesta s tisícročnou históriou aj prírodné divy Číny. Terakotová armáda Xianu, aj jedinečná plavba po kanáloch “Benátok Číny”. Kontrasty veľkomiest Peking a Šanghaj, Veľký čínsky múr – symbol krajiny. Najvzácnejšie drahokamy z čínskej pokladnice za 10 dní! Len s nami zažijete  ranné cvičenia tai - či a ""bikovačku""  po hradbách starého Xianu.

Ubytovanie
4* hotely

Stravovanie
Polpenzia

Doprava
Letecká.

1. deň
Odlet z Viedne do Číny, do mesta Peking, ktoré je srdcom a symbolom Číny.

3. deň
Po raňajkách sa prejdeme po známej Posvätnej ceste, ktorá je lemovaná po stranách kamennými sochami zvierat a mýtických bytostí. Jedinečným zážitkom bude Veľký čínsky múr, najznámejší symbol Číny. Jedinečný obranný múr začal stavať Qin Shihuang, prvý panovník zjednotenej Číny, okolo 3. storočia pred naším letopočtom a takmer všetky nasledujúce dynastie v tomto diele pokračovali. Plavba kaňonom. Absolútna „vychytávka“ s dych vyrážajúcimi scenériami, ktoré inde v ponuke nenájdete! Návrat do Pekingu. Večerná kulinárska lahôdka, pekinská kačica.

5. deň
V ranných hodinách sa vlakom dostaneme do Xianu, presunieme sa na hotel, kde si dáme raňajky. Navštívime fabriku na výrobu malých terakotových figúrok, na ktorých nám predstavia celý proces zrodu veľkej Terakotovej armády, postavy neuveriteľných rozmerov, opäť jedno z najznámejších miest Číny. Takmer osem tisíc bojovníkov z terakoty v životnej veľkosti pripravených brániť hrob vladára. Pozrieme si symbol Xianu, pagodu Veľkej divokej husi. Zaujme nás zachovalé historické mestské opevnenie. Špeciálna večera zložená z typických čínskych špecialít. Po večeri sa pozrieme na tzv. Food street, aby sme nasali miestny život.

7. deň
Suzhou, mesto známe jedinečnými záhradami. Po príchode sa presunieme do hotela na raňajky a vydáme sa navštíviť Luzhi, vodnú dedinu. Tento názov dostali v minulosti viaceré malé mestá, vďaka svojej polohe pri kanáloch (ako Benátky). Luzhi je unikátnym miestom, kde sa čas zastavil pred 100 rokmi. Vychutnáme si plavbu po kanáloch medzi tradičnými domčekmi. Po návrate do Suzhou sa pozrieme do najmenšej, ale najkrajšej záhrady Majstra rybárskej siete, ktorá je zapísaná do zoznamu UNESCO. Pozrieme sa i do továrne na výrobu hodvábu.

9. deň
Na letisko sa presunieme sčasti supermoderným rýchlovlakom Maglev. Odlet do Viedne

Poznámka
Vstupné vízum
Žiadosť si každý klient podáva sám.
Vyzdvihnutie víz - každý klient sám alebo možnosť vyzdvihnúť udelené vízum prostredníctvom CK - je potrebné doručiť potvrdenú žiadosť o prevzatí + uhradiť poplatok.

2. deň
Po prílete sa presunieme sa do hotela a po krátkom oddychu sa vydáme spoznávať mesto. Čaká nás námestie Tianamen (Námestie nebeského pokoja), najväčšie námestie sveta s rozlohou 44 hektárov, obkolesené monumentálnymi budovami. Prejdeme sa po najstaršej ulici Pekingu, Qianmen street a navštívime Chrám Nebies – najväčšie posvätné miesto cisárskeho obdobia. Sem prichádzali vládcovia z dynastií Ming a Qing modliť sa za dobrú úrodu.

4. deň
Svoje brány nám otvorí Zakázané mesto, veľkolepé sídlo (Zimný palác) panovníkov dynastií Ming a Čching. V Letnom cisárskom paláci si pozrieme najväčšiu imperiálnu záhradu v Číne. Sú tu tradičné pavilóny obkolesené nádhernou scenériou. Dlhá chodba pôsobí ako umelecká galéria. Obrovské jazero Kunming, ktoré tvorí 2/3 územia celej záhrady, si užijeme počas plavby. Kde inde sa môžete zúčastniť tradičnej čajovej ceremónie? Do najstarších častí Pekingu (tzv. hutongov) sa dostaneme rikšou. Fotozastávka pri Olympijskom štadióne, ktorý je nazývaný i Vtáčím hniezdom a zastávka v obchode s nefritmi. Po večeri sa presunieme na vlakovú stanicu a nočným vlakom sa vydáme do Xianu.

6. deň
Návšteva oblastného múzea Shaanxi s veľmi kvalitnou zbierkou, zobrazujúcou históriu regiónu, považovaného za kolísku čínskej civilizácie. Aktívnym náboženským centrom islamu je dodnes Veľká mešita. Prejdeme sa moslimskou štvrťou. Po skoršej večeri sa presunieme nočným vlakom do Suzhou.

8. deň
Ráno sa presunieme do Šanghaja. Začneme ihneď s prehliadkou mesta, aby sme nič nevynechali. Na mesto z vtáčej perspektívy sa pozrieme z observatória. Uchváti nás najvyššia TV veža Ázie, známa „Perla Orientu“. Ďalšími zastávkami budú Námestie ľudu, hlavné námestie Šanghaja. Staré mesto, jediné miesto so zachovalou tradičnou architektúrou uprostred moderného veľkomesta plného mrakodrapov. Prístav Bund. Najznámejšia obchodná oblasť Šanghaja, ulica Nanjing. Oblasť Xintiandi plná barov a krčmičiek, kde trávia s obľubou svoje večery miestni obyvatelia. Po večeri si užijeme večernú plavbu po rieke Huang Pu s výhľadom na jedinečnú panorámu.

10. deň
Prílet do Viedne.


Celková cena zahŕňa
Leteckú dopravu s prestupom vrátane letiskových a servisných poplatkov. Transfer BA – letisko – BA. Miestne transfery. Superrýchlovlak Maglev na letisko v Šanghaji. Presuny nočnými lôžkovými vlakmi (4 osoby v kupé). Ubytovanie v 4* hoteloch s polpenziou (raňajky vrátane európskeho bufetového štýlu, večere v typických čínskych reštauráciách (6 – 7 chodov) vrátane 1 nealko nápoja, plus 1 x pekinská kačica.  Večernú plavbu v Šanghaji, plavbu v kaňone. Vstupy do pamiatok a múzeí podľa programu. Miestneho sprievodcu a sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa
Doplatok za jednolôžkovú izbu. Vstupné vízum. Fakultatívne aktivity neuvedené v programe. Povinné prepitné miestnym vodičom a sprievodcom 50 USD/osoba (vyzbiera sprievodca na mieste). Cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -