Vyhľadávanie zájazdu

Dánsko z rozprávkyTermíny a ceny

Dánsko z rozprávky

Extrémne sympatická škandinávska krajina, ktorá v sebe spája to najlepšie zo severu aj zo zvyšku Európy. Systém funguje dokonale, mestá sú stavané pre ľudí, každý Dán má buď bicykel alebo dieťa alebo oboje. V tejto krajine vám bude s rodinou dobre, navyše sme program ušili deťom na mieru. Legoland zložený z miliónov kociek, kolotoče v zábavných parkoch a zvieratká na safari, v ZOO aj v akváriu. Poďte s nami do krajiny rozprávkara Hansa Christiana Andersena a užite si leto v škandinávskom štýle.

deň 1 - 1 -

Prilietame do Aalborgu, štvrtého najväčšieho mesta v Dánsku a zároveň jedného z najstarších obývaných miest v oblasti. Po obede v centre mesta sa presúvame na najsevernejší cíp jutského polostrova. Uvidíme Jutland. Poľnohospodársku krajinu striedajú polia a pasienky s dobytkom. prichádzame na najmalebnejšie miesta v Dánsku, kde chodili pre svoje inšpirácie mnohí dánski maliari. Prechádzame dedinkou Skågen, pozrieme si jej malebné zákutia a prejdeme sa plážami Grenen. Jedny z najkrajších škandinávskych pláží vôbec. Nikto by nepovedal, že v Dánsku niečo takéto nájdeme. Odvážnejší sa počas slnečných dní aj kúpu. Pri trocha šťastí stretneme tulene, ako sa vyvaľujú na pláži. Pozrieme si tam aj bunkre Atlantického valu.

deň 2 - 2 -

Plno zážitkov ako sa patrí. Poriadne sa vybláznime v jednom z dvoch najväčších zábavných parkov v krajine. Poriadne sa vykúpeme v Aqualande. Užijeme si veľa zábavy, čaká nás Fårup aj jeho húsenkové dráhy, kolotoče a vláčiky. Kto bude hladný dáme si hod dog, burgre alebo pizzu. Deň zábavy ako z filmov. Kto sa nebojí ide na „Orkán“ alebo máte nervy na „Saven“? Zahráme si golf alebo spravíme detský vodičák? Je tu zábavy na celý deň.

deň 3 - 3 -

Presunieme sa do centrálneho Dánska, kde sa nachádza jedno z najlepších akvárií so žralokmi. Dozvieme sa o nich takmer všetko. Uvidíme ako sa kŕmia. Zistíme veľa o oceánoch a nájdeme si nových priateľov v rybom svete. Kajakom prejdeme od pólu k pólu a zistíme veľa o ľadových kryhách. Ako sa volá najväčší žralok na svete? Aby toho nebolo dosť zažijeme poriadnu ZOO. Skamarátime sa s gorilami, pozrieme si nosorožce a budeme hľadať levy. Kto sa nebojí vstúpiť s nami do Jurského Parku? Tu si dáme Baobab burger alebo rhino menu? Koľko druhov dinosaurov stretneme?

deň 4 - 4 -

Dnes nás čaká jedna z top destinácií zájazdu. Celý deň v Legolande. Pri vstupe sa odfotíme s bránou postavenou z lega. Celý svet tu je postavený z lego kociek. Dozvieme sa jeho históriu a pozrieme si modely najvyšších budov sveta, prejdeme sa Aténami, odfotíme sa pri Mount Rushmore, stretneme Hansa Christiana Andersena ako sedí na lavičke a číta rozprávku? Zažijeme dobrodružstvá lego postavičiek z filmov, naučíme sa bojové umenie v Ninjago. Kto si dá obedové menu v Legoréde? Kto si postaví svoju vlastnú figúrku? Zachránime expedíciu do polárnych oblastí?

deň 5 - 5 -

Presunuli sme sa do rozprávkového mesta, Kodane. Užijeme si ju úplne naplno. Chcete ísť aj do Tivoli? Prejsť sa vodnými kanálmi starého mesta či vidieť ikonické miesta tohto malebného mesta? Prejdeme si mesto a uvidíme dom Hansa Christiana Andersena. Všade plno bicyklov, rôznych tvarov a veľkostí. Ochutnáme dánsku zmrzlinu. Kto sa chce previezť mestom na bicykli? Mesto farebných domčekov ako z rozprávky, povieme si niečo o dobrej dánskej kráľovnej, pozrieme si domček, kde býval najznámejší Dán Hans Christian Andersen, potešíme sa zo sochy Malej morskej panny a odletíme domov. K nezabudnuteľným rozprávkam jednoznačne patrí aj Pippi dlhá pančucha, ktorej obľúbeným zvykom bolo spať s nohami na vankúši a hlavou pod pokrývkou...Je Dánsko rozprávková krajina?

Určite sa prejdeme večernou Kodaňou, do hotela sa odvezieme autobusom a plní zážitkov zaspíme.

deň 6 - 6 -

Minieme posledné koruny posledný lego obchod a rozlúčime sa s Dánskom definitívne, letíme domov.


Cena zahŕňa

5 x ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami Viac o ubytovaní - tu.

kvalitnú prehliadku Kodane 

sprievodcu

dopravu prenajatým autobusom

najlepšie poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa

letiskové poplatky, vstupné, ostatnú stravu, poistenie, batožinu prepravovanú v batožinovom priestore lietadla 


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -