Vyhľadávanie zájazdu

Dobytie južného póluTermíny a ceny

Dobytie južného pólu

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE): Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom a odlet do Punta Arenas.

deň 2 - PRÍLET DO PUNTA ARENAS : Prílet do Punta Arenas 3 dni pred plánovaným odletom na Antarktídu. Noc v Punta Arenas.

deň 3 - PUNTA ARENAS: Príprava na odlet, prednáška o základných aspektoch výprav do Antarktídy, inštruktáž, kontrola vybavenia, balenie na odlet. 2 noci v Punta Arenas.

deň 5 - PROGRAM NA ANTARKTÍDE: Deň 1 - ODLET DO ANTARKTÍDY Odlet na základňu Union Glacier Camp ( trvanie letu cca . 4,5 h ). Po pristátí odchod do tábora ( 1 km ) uvítanie personálom základne, ubytovanie v stanoch. Voľno. Deň 2 - UNION GLACIER CAMP Dopoludňajšia prednáška a informačná schôdzka k aktuálnym podmienkam pre výpravu. Orientačná prehliadka základne, počas ktorej sa Vám dostane zaujímavých informácií o živote na ľade. Voľno k fakultatívnym aktivitám. Deň 3 - LET NA JUŽNÝ PÓL Program obsahuje niekoľko rezervných dní pre prípad zlého počasia. Po raňajkách a poslednej kontrole poveternostných podmienok spolu s pilotmi a sprievodcom vyletíte v ústrety ceste na južnú os sveta. Let trvá cca. 6 h a zahŕňa medzipristátie pri skladisku paliva, ktoré sa nachádza približne v polovici cesty. Prestávku využijeme tiež k občerstveniu - vzhľadom k nízkym teplotám a efektívnej nadmorskej výške ( až 4.000 m ) je veľmi dôležité dodržiavať pitný režim a dopĺňať kalórie, ktoré organizmus spotrebuje pre zachovanie správnej telesnej teploty. Po prílete na americkú vedeckú stanicu na Južnom póle sa nás ujme jeden z jej pracovníkov, prevedie nás stanicou a vysvetlí nám ako a na čom vedci pracujú. Nasleduje prechádzka k vlastnému pólu, kde môžete prekročením všetkých 180 poludníkov obísť svet. Vychutnajte tieto chvíle plnými dúškami, lebo na tieto miesta sa vskutku dostane iba málo šťastlivcov. V teple stanice doceníme vôľu a nezlomného ducha polárnych priekopníkov, ktorí tu o storočie skôr stáli len s kompasom a lyžami. Deň 4 - 6 OBJAVOVANIE ANTARKTÍDY Dni na základni Union Glacier Camp. Dni po lete na Južný pól využijeme k objavovaniu okolia základne a poznávaniu bieleho kontinentu. K dispozícii sú napríklad výlety na snežných skútroch ( so sprievodcom ), výstup na Patriot Hills s nádhernými výhľadmi na hrebene Ellsworth Mountains, výlety na bežkách, či prechádzky po okolí základne. Môžete sa tiež zúčastniť kurzu navigácie v teréne či fotografovať vetrom vytesané ľadové sochy. Priamo na základni sa môžete pridať k bádaniu našich meteorológov, naučiť sa zaobchádzať s lanom, sledovať postup ostatných výprav, alebo v sebe dokonca prebudiť skrytého sochára a pretvárať ľad k obrazu svojmu. Deň 7 - ODLET DO PUNTA ARENAS

deň 12 - REZERVNÉ DNI PUNTA ARENAS :

deň 19 - ODLET DO PRAHY (VIEDNE) :

deň 20 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE):Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -