Vyhľadávanie zájazdu

Dominikánska republika – nedocenený raj Termíny a ceny

Dominikánska republika – nedocenený raj

Dominikánska republika je nedocenená princezná Karibiku. Získa si vás cez nedotknuté rajské modré lagúny uprostred tropického lesa, úchvatnými plážami s nádherne čistou vodou na brehu Atlantiku alebo historickým príbehom prepleteným nielen s Krištofom Kolumbom. Tento ostrov si jednoducho musíte zamilovať.

deň 1 - 1 -

Odlet z Európy smer Americký kontinent. Ešte v ten istý deň pristaneme na ostrove Hispaniola, ktorého výhodnú časť tvorí Dominikánska republika s rozlohou podobnou Slovensku. Má však navyše skvelé pláže, fantastické jedlo a neuveriteľný šarm. Čoraz viac ľudí si transatlantický let chce užiť a využije možnosť doplatenia Business class. Vyskúšajte to aj vy a na tento let sa budete tešiť. Po prílete stretnutie s CK sprievodcom a presun do Santo Domingo a začíname náš fantastický okruh nepoznaným ostrovom.  

deň 2 - 2 -

Prehliadka hlavného mesta SANTO DOMINGO. Čiastočne peši, čiastočne autobusom. Začíname v miestnej katedrále zo 16. storočia Nuestra Señora de la Encarnación. Mnohých prekvapí, ale je to najstaršia katedrála v celej Amerike. „Nový svet“ si jednoducho zaslúžil novú a veľkolepú náboženskú stavbu. V katedrále je aj pochovaný Simon Bolívar, predok slávneho rovnomenného revolucionára a bojovníka proti koloniálnemu Španielsku. Vyfotíme sa pri Soche objaviteľa „Nového sveta“ Krištofom Kolumbom. Koľko mu trvala cesta? Ako sa navigoval? Bol naozaj prvý? Odkiaľ sa utvrdil v myšlienke, že pri plavbe smerom na západ niečo objaví? CK ide hlbšie a spoločne zistíme, ktorými učencami sa Kolumbus inšpiroval. Bohatstvo a bezpečnosť bola vždy aktuálna otázka. Dvojnásobne to platilo v pirátskych časoch koloniálnych impérií. Ako sa s touto výzvou popasovalo Španielsko? Akým rizikám čelilo a či bolo úspešne si rozpovieme pri rezidencii Alcázar de Colón, kde kedysi žil Diego Kolumbus.
Ako vyzerali domácnosti pred vyše 400 rokmi? Odpovieme si v múzeu Autentických obydlí Museo de las casas reales. Nebudeme sa rozplývať nad každým jedným kusom nábytku, ale stojí za to sa preniesť do nie tak vzdialenej minulosti a porovnať si to s realitou dnešných dní. Zaujímavé fakty a nové informácie, ktoré nám dotvoria obraz o živote na ostrove.
Vedeli ste, že Dominikánska republika je známa nielen rumom, ale aj cigarami? Vyskúšate si s nami jednu ubaliť? Layenda Cigar Factory sa teší na vašu návštevu.
Spoločne vzdáme česť hrdinom a osobnostiam dominikánskej histórie v Národnom Pantéone. Vedeli ste, že ešte v 19. storočí táto budova slúžila ako divadlo?
Využijete voľný čas a pôjdete sa poprechádzať do Parku nezávislosti? Alebo dáte prednosť miestnej gastronómii a ochutnáte plody mora? Náš sprievodca vám určite ochotne poradí s výberom podniku.

deň 3 - 3 -

The 3 eyes je najfotografovanejšiou atrakciou hlavného mesta. Prečo? Odpoveďou vám budú dych vyrážajúce skalné útvary a hra svetla na vodnej hladine. Medzi dominanty mesta patrí pamätník Faro a Colon. V preklade Kolumbov maják vznikol na počesť 500-tého výročia Kolumbovej prvej cesty do Ameriky. Dominikánci tvrdia, že tu je aj pochovaný, ale odmietajú vykonať kontrolné DNA testy. Ani dnes nebude chýbať gurmánsky zážitok. Tentokrát v podobe miestnych rumov. Ochutnáte s nami unikátne značky akými sú Barcelo alebo Brugal? Po programe budeme nasávať koloniálnu atmosféru centra mesta, nakúpime suveníry. A večer sa necháme unášať živou hudbou v príjemnom podniku.

deň 4 - 4 -

Deň začneme pozvoľna. Dnes sa budeme presúvať z hlavného mesta smerom na východ do mesta La Romana. Cestu si spríjemníme niekoľkými zastávkami. Našou prvou návštevou bude Jaskyňa zázrakov. Archeológovia sa domnievajú, že táto jaskyňa bola obývaná už pred 5000 rokmi. Ohúria nás nielen vápencové útvary najrozmanitejších tvarov. Okrem fotiek so stalaktitmi si odnesieme aj silný zážitok. Budeme sa môcť vcítiť do dôb dávno minulých prostredníctvom skamenelín živočíchov. Na príbehy bohatá jaskyňa je aj miestom, ktoré ukrýva 800 rokov staré maľby indiánov z kmeňa „Tainos“. Rozmýšľali ste už niekedy aká motivácia hnala dobyvateľov „Nového sveta“? Z čoho financovali svoje zámorské cesty? Ako ich vnímali miestni ľudia? Na všetky tieto otázky si odpovieme v dobovom skanzene Altos de Chavón. Autentická ukážka koloniálnej osady zo 16. storočia.

deň 5 - 5 -

Fakultatívny výlet na Isla Saona. Privátny CK Katamarán je pripravený pre lovcov zážitkov. Podarí sa nám pozorovať delfíny? Zašnorchlujeme si s mantami? Biely piesok a 50 odtieňov modrej, tento ostrov je jednoducho raj na zemi. Niet divu, že legendárny film Piráti z Karibiku a Modrá lagúna natáčali aj tu. Každý pozná Bounty- čokoládová tyčinka. Vedeli ste, že práve ostrovom Sanoa sa inšpirovali pri tvorbe prvého obalu? Alternatívny program je oddych na jednej z najkrajších pláži pri pobreží Atlantiku. Kokosový orech s kvapkou (či dvoma) dominikánskeho rumu a zabudnete na všetky problémy. Skontrolujte si či máte opaľovací krém, slnko je tu ostrejšie.

deň 6 - 6 -

Opúšťame mesto La Romana a pokračujeme ďalej na východ. Prichádzame k prírodným klenotom. Reserva Ecológica Ojos Indígenas. Názov v preklade znamená domorodé oči a takto ho pomenovali ešte indiáni žijúci v tejto lokalite. Dôvod? Pretože práve tu preráža na povrch podpovrchová rieka. Zaplávajte si v niektorej z 12 lagún, ktoré sú domovom pre viac ako 500 druhov zvierat a rastlín. Unikátne prírodné bazéniky uprostred džungle čakajú len na vás. Poobede presun do oblasti Bavaro blízko Punta Cana, kde strávime niekoľko nocí v all inclusive hoteli a spolu si vychutnáme tu najlepšiu pláž Dominikánskej republiky. Ubytovanie v hoteloch podľa vášho výberu. Nezabudnite si pozrieť naše informácie k hotelom a rozhodnite sa správne, v ktorom strávite záver dovolenky. Zvládnete po prílete welcome drink domáceho rumu?

deň 7 - 7 -

Dnes si vychutnáme voľný deň relaxom na pláži alebo zvolíte niektoré fakultatívne aktivity? Možnosť fakultatívneho výletu za veľrybami. 

deň 8 - 8 -

Drink, slnko, more a užívame si nádherný život. 

deň 9 - 9 -

All inclusive. Relax na pláži. Zabudli sme na všetky problémy. 

deň 10 - 10 -

Posledná prechádzka po pláži a posledný drink pred cestou domov. Karibik je nádherný! Kam pôjdeme nabudúce? Presun na letisko, check in a čakáme na odlet domov. 

deň 11 - 11 -

Prílet do Európy. Transfer kvalitným CK transferom do Bratislavy (v prípade, ak ste si objednali túto službu). Zdieľanie zážitkov s rodinou a priateľmi a znovu prežívanie krásnych dní, ktoré ste práve absolvovali. Ktorý zážitok bol TOP? Ktorá fotografia je najlepšia? Karibik sme pochopili lepšie než ktokoľvek iný.

 
 


Cena zahŕňa

Cena nezahŕňa

letiskové poplatky, stravu mimo uvedenej, vreckové a fakultatívne výlety


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -