Vyhľadávanie zájazdu

Dubaj - Svet fantastickych atrakciiTermíny a ceny

Dubaj - Svet fantastickych atrakcii

Úvod - 8 - dňový letecký zájazd.

Perex - Dubaj „mesto budúcnosti“ je dynamicky rozvíjajúcim sa mestom, ktoré okrem starobilých štvrtí dýcha na Vás neprehliadnuteľným luxusom. Môžete sa vybrať na nákupy do niektorého s mnohých nákupných centier, relaxovať na pláži alebo ísť za zábavou aj s Vašimi deťmi. Aquapark, Dolphin Bay, Formula, tučniaky a ďalšie atrakcie Vás čakajú na tomto dokonalom rodinnom výlete.

Ubytovanie - 4* mestský hotel v Dubaji, 4* plážový hotel v Ras Al Khaimah.

Stravovanie - Polpenzia počas okruhu, all inclusive počas pobytu.

Poznámka - Detský paušál - dieťa do 12 rokov na lôžku rodičov.

Doprava - Letecká z Bratislavy alebo z Viedne.

1. deň - Odlet z Bratislavy alebo z Viedne, prílet do Dubaja. Už po prílete na nás dýchne duch tejto nádhernej arabskej krajiny s množstvom architektonických skvostov, ktoré nemajú nikde inde vo svete konkurenciu. Transfer do hotela.

2. deň - Po raňajkách sa vydáme objavovať najznámejší emirát Dubaj, ktorý vyrástol z púšte v neuveriteľne krátkom čase. Nahliadneme do tajov dávnych štvrtí Bastakia a Deira, vyfotíme si belostnú mešitu Jumeirah.  Na vodnom taxíku Abra sa prevezieme cez dubajskú zátoku Dubai Creek, prejdeme sa trhom s korením a známym trhom so zlatom „Gold souk“, kde budeme môcť obdivovať najväčší zlatý prsteň na svete.  Vystúpime na najvyššiu vežu sveta, 828 metrov vysokú Burj Khalifa, ktorá je súčasťou najväčšieho nákupného centra Dubai Mall a z ktorej sú neuveriteľné výhľady na celý Dubaj. Už len samotný presun najrýchlejším výťahom na svete je veľkým zážitkom. Zastavíme sa aj  pri najznámejšom hoteli sveta Burj al arab. Popoludní nás čaká adrenalínový zážitok - púštne safari. Zažijeme adrenalínovú jazdu po piesočnatých dunách, v kempe nahliadneme do života beduínov, pomaľujeme sa henou, vyskúšame si miestne tradičné odevy a vodnú fajku. Zavŕšením dňa bude výborná večera a vystúpenie brušnej tanečnice.

3. deň - Dopoludnia strávime čas s malými tučniakmi v Ski Dubai. Deti si ich budú môcť pohladkať, dozvedia sa o ich živote, uvidia ich kŕmenie a zabavia sa na ich neuveriteľných kúskoch. Presunieme sa na Palmový ostrov a nejaký čas strávime v najväčšom vodnom parku na Strednom východe Aquaventure. Jedinečný svet zábavy s bazénmi, toboganmi, umelými vlnami, detským hradom s rôznymi šmykľavkami a mnohými ďalšími vodnými atrakciami. Nezabudnuteľným zážitkom najmä pre deti je návšteva Dolphin Bay, umelo vybudovaná lagúna s delfínmi, kde sa deti dostanú do úzkeho kontaktu s týmito milými tvormi (vstup je za poplatok, v prípade záujmu odporúčame rezervovať si vstup vopred v CK alebo hneď po príchode u sprievodcu). V podvečerných hodinách si vychutnáme plavbu s výbornou večerou na typickej drevenej lodi po Dubai Creeku, kochajúc  sa nádhernými scenériami mesta pri západe slnka.

4. deň - Tento deň bude veľkým zážitkom najmä pre malých pretekárov a oteckov. Pred nami je totiž návšteva jednej z najväčších atrakcií Emirátov a zároveň najväčšieho indoorového tematického parku na svete – Ferrari World v Abu Dhabi. Každému členovi rodiny ponúka zábavu, chvíle relaxu i adrenalínu. Dozvieme sa celú históriu stajne Ferrari, virtuálne, ako piloti lietadla navštívime domov Ferrari – Taliansko, zajazdíme si s najväčšími svetovými šampiónmi, na trenažéroch si osobne vyskúšame rýchlosť monopostov. Tí odvážnejší vyskúšajú rýchlodráhu Formula Rossa, pre deti je pripravený Junior GT, kde si môžu na malých autíčkach urobiť školu šoférovania, zažijú atmosféru skutočných pretekov na Junior Grand Prix. Zaujímavá bude i návšteva miestnych obchodov s tovarom pod  značkou Ferrari. Pred nami je ešte krátka prehliadka mesta Abu Dhabi a návšteva najväčšej a najkrajšej mešity emirátoch - Sheikh Zayed Mosque.

5. deň - V dopoludňajších hodinách sa presunieme do emirátu Ras Al Khaimah. Ubytujeme sa v plážovom hoteli.

6. deň -

Pobyt na pláži alebo možnosť fakultatívneho výletu k brehom polostrova Musandam, nachádzajúci sa na hraniciach sultanátu Omán. Navštívime typickú dedinku Dibba, preslávenú výrobou drevených lodí Dhows, nalodíme sa na arabskú plachetnicu, kde nás čaká výborný obed, šnorchlovanie, plávanie v krištálovo čistých vodách a zábava v rytmoch arabskej hudby.

7. deň - Relax na pláži, kúpanie, šnorchlovanie. Možnosť nákupov v niektorom z nákupných centier.

8. deň - V závislosti od letových časov transfer na letisko a odlet do Bratislavy alebo Viedne.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu z Bratislavy. Miestne transfery. 4x ubytovanie v 4* mestskom hoteli s polpenziou v Dubaji, 3x ubytovanie v 4* plážovom hoteli v Ras Al Khaimah s all inclusive. Výlety a vstupy: Dubaj City tour, Burj khalifa, púštne safari, tučniaci v Ski Dubai, Dhow cruise, aquaventure, výlet do abu Dhabi, ferrari World, mešita. Služby miestneho sprievodcu a delegáta CK SATUR. Servisné poplatky 330 EUR.

Celková cena nezahŕňa - Povinné doplatky: turistickú taxu (platí sa priamo v hoteli na recepcii), vratný depozit za izbu (platí sa na mieste). Ostatné doplatky: fakultatívne aktivity mimo programu, za jednolôžkovú izbu 460 EUR, možnosť priplatiť si ubytovanie v 5* hoteli Double Tree by Hilton Marjan Island s all inclusive počas pobytu v Ras Al Khaimah 380 EUR a cestovné poistenie.  


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -