Vyhľadávanie zájazdu

Edinburgh Termíny a ceny

Edinburgh

Úvod
4-dňový letecký zájazd.

Perex
Unikátna škótska atmosféra v hlavnom meste Edinburghu je kombináciou stredoveku so súčasnosťou, ktorú tvoria typickí Škóti v kilte s gajdami, hlavná ulica Princess a Rose s množstvom tradičných barov, ale i veľkolepé kráľovské sídla, či tajomné podzemné ulice. Škótska whisky, kráľovská jachta Britania alebo Rosslynská kaplnka zas majú svoje pútavé príbehy, ktoré sa stali svetovými legendami. 

Ubytovanie
3x v 3* hotely

Stravovanie
3x raňajky.

Poznámka
Zmena programu, letových časov a odletových miest vyhradená.

Doprava
Letecká.

1. deň
Odlet do Edinburghu, po prílete transfer do hotela. Fascinujúce hlavné mesto Škótska si vás získa schopnosťou skombinovať staroveké a moderné v unikátnej škótskej atmosfére. Pešiu prehliadku mesta začneme prechádzkou cez Princes Street Gardens, krásna panoráma kamenného mesta vybudovaného na vyhasnutej sopke, Scott Monument, hlavná tepna mesta Princess Street, luxusný Hotel Balmoral. Inšpiratívny pohľad pre mnohých fotografov a maliarov sa nám naskytne z Calton Hill, ďalej nevynecháme St. Andrews house - sídlo škótskej vlády a deň zakončíme na chýrnom Grassmarkete, kde sa nachádza množstvo reštaurácií a tradičných pubov. Ochutnáte tradičné Haggis?

2. deň
Raňajky. Navštívime Holyrood palace, ktorý kedysi obývala Mária Stuarová, dnes slúži ako oficiálna kráľovská rezidencia počas kráľovninej návštevy mesta. Vydáme sa po Kráľovskej míli - Royal Mile, na ktorej sa vám určite podarí stretnúť typického Škóta v károvanom kilte ako hrá na gajdy, pozrieme si St. Giles katedrálu a Grassmarket s množstvom pubov a reštaurácii. Pokračujeme na Edinburghský hrad, ktorý po stáročia menil svoju funkciu – od pevnosti cez kráľovský palác až po štátnu väznicu. Popoludní voľno na návštevu „Mary Kings Close“ – odhaľte s nami svet tajomných podzemných ulíc. Návrat na hotel

3. deň
Raňajky. Dnes nás čaká návšteva tajomstvami a legendami opradenej Rosslyn Chapel, ktorá sa stala dejiskom poslednej kapitoly knihy Dana Browna – Da Vinciho kód. V prístave Leith sa nachádza jedna z najnavštevovanejších škótskych atrakcií – Kráľovská jachta Britania. Prehliadka kráľovninej izby a kajuty viac než 200 člennej posádky, jedálne či strojovne. Možnosť nákupov v Ocean Terminal.

4. deň
Dnes nás čaká prechádzka v malebnej a turistami často opomínanej Dean Village, v ktorej minulosti stálo množstvo mlynov, poháňaných riečkou Lieth. Staré mlyny a sklady sa zmenili na obytné domy a dnes je táto časť Edinburghu vyhľadávanou rezidenčnou štvrťou. Pre záujemcov možnosť výstupu na Arturovo sedlo, odkiaľ sa nám naskytne nezabudnuteľný výhľad na mesto. Pre milovníkov histórie a umenia možnosť návštevy Škótskej národnej galérie či Škótskeho národného múzea. Transfer na letisko a odlet z Edinburghu.


Celková cena zahŕňa
Leteckú dopravu vrátane servisných a letiskových poplatkov. Transfer letisko – hotel – letisko. 3x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami. Sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa
Doplatok za jednolôžkovú izbu. Prepravu MHD počas pobytu v Edinburghu. Vstupy. Cestovné poistenie. 


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -