Vyhľadávanie zájazdu

Egypt - Plavba po Níle s Káhirou a AlexandriouTermíny a ceny

Egypt - Plavba po Níle s Káhirou a Alexandriou

Úvod
8-dňový letecký zájazd

Perex
Krajina faraónov, ktorá oplýva jedinečnými stavbami pri rieke Níl. Spoznáte chrámový komplex v Karnaku a chrám v Luxore, Údolie kráľov so svojimi tajomstvami, zádušný chrám kráľovnej Hatšepsut. Z plaviacej sa lode budete pozorovať zeleň i púšť, a obdivovať dvetisíc ročné reliéfy plné mytológie, dotknete sa núbijskej kultúry, ohúria vás majestátne pyramídy a svoje brány vám otvorí bájna Alexandria.

Ubytovanie
4* hotely, 5* loď

Stravovanie
Na lodi plná penzia bez nápojov, v hoteli v Hurghade all inclusive, v hoteli v Káhire raňajky, počas výletov Káhira a Alexandria obed.

Povinné doplatky
Povinné prepitné na lodi 60 USD (platí sa na mieste).

Poznámka
Trasa plavby a dni odchodov sa môžu meniť. Lodným itinerárom sa prispôsobuje následne aj program zájazdu.

1. deň
Odlet z Bratislavy do Egypta. Po prílete do Hurghady, presun do hotela, čas na oddych.

2. deň
Skorý transfer do Luxoru, kde začne naša plavba. Navštívime dva nádherné chrámy na východnom brehu Nílu - Luxor a Karnak. Chrám v Karnaku, kultové stredisko boha Amona. Bol postupne stavaný a rozširovaný až 1500 rokov. Na jeho výstavbe sa zúčastnila väčšina významných faraónov. Luxor je jedným z najstarších a najvýznamnejších miest v Egypte. Mesto i chrám sú postavené v súlade s pravidlami egyptského náboženstva - východ je symbolom zrodenia, západ symbolom smrti.

3. deň
Navštívime „ríšu mŕtvych“ Údolie kráľov, kde sa nachádzajú hrobky kráľov z 18., 19. a 20. dynastie. Svoje miesto tu má i hrobka azda najznámejšieho faraóna Tutanchamóna. Navštívime Chrám kráľovnej Hatšepsut, čiastočne vytesaný do skaly a čiastočne dostavaný do svojej pôvodnej podoby. Nevynecháme ani sochy faraóna Amenthotepa III. – Memnonove kolosy. Plavba do Edfu.

4. deň
V meste Edfu navštívime chrám sokolieho boha Hora, ktorý je nielen najzachovalejším chrámom v celej krajine, ale i jedným z najkrajších chrámov. Boh Hor je vždy znázorňovaný ako sokol a jeho krídla boli symbolom rozlohy vesmíru a slnko a mesiac boli považované za jeho oči. Plavba do mesta Kom Ombo, kde navštívime chrám boha Sobeka. Asuán.

5. deň
Asuán je akousi pomyselnou "bránou do čiernej Afriky", a zároveň je mestom bez jediného mosta. Veľká asuánska priehrada vystihuje kontrast starej a novej doby. High Dam, Philae. Náštevy Núbijskej dediny (fakultatívne).

6. deň
Skorý ranný odlet do nádherného mesta Káhira. Po prílete si pozrieme monumentálne pyramídy v Gize, uchváti nás strážkyňa pyramíd Sfinga, ktorá je najslávnejšou a najväčšou sfingou a predstavuje ležiaceho leva s ľudskou hlavou. Navštívime Egyptské múzeum, Citadelu, Mešitu M. Aliho a samozrejme, nemôže chýbať rušný egyptský bazár.

7. deň
Po raňajkách sa vydáme objavovať tajomnú Alexandriu, kde nás čaká prehliadka. Pozrieme si katakomby Kom El Shoqafa, známu a historkami opradenú alexandrijskú knižnicu, prejdeme sa po pobrežnej promenáde pri pevnosti Qaitbey. Návrat do Káhiry, večerný prelet do letoviska Hurghada.

8. deň
Voľno do odletu, návrat do Bratislavy.


Celková cena zahŕňa
Leteckú dopravu z Bratislavy do Hurghady vrátane letiskových a servisných poplatkov. Miestne transfery. 4x ubytovanie na 5* lodi s plnou penziou, 2x ubytovanie v 4* hoteli v Hurghade s all inclusive programom, 1x ubytovanie v 4* hoteli v Káhire s raňajkami, obed počas výletov Káhira a Alexandria. Miestne prelety Asuán - Káhira - Hurghada. Miestneho sprievodcu. Sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa
Doplatok za jednolôžkovú izbu/kajutu. Stravu a nápoje nezahrnuté v programe. Vstupy do pamiatok 200 USD/osoba (platba na mieste sprievodcovi). Fakultatívne výlety - Abu Simbel cca 120 USD, let balónom nad Luxorom 110 USD (platba na mieste). Vstupné vízum. Cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -