Vyhľadávanie zájazdu

Faerské ostrovy - Miesto, kde počuť tichoTermíny a ceny

Faerské ostrovy - Miesto, kde počuť ticho

Úvod - 5 - dňový letecký zájazd

Ubytovanie - 4* hotel

Stravovanie - Raňajky

Doprava - Letecká

1. deň - V ranných hodinách odchod z Bratislavy, presun na letisko vo Viedni s následným odletom cez Kodaň na Faerské ostrovy. Po prílete návšteva ikonického vodopádu Múlafossur v dedinke Gásadálur, zastávky v obciach Midvágur a Sandavágur a po ubytovaní sa na hoteli prehliadka hlavného mesta Tórshavn.

2. deň - Po raňajkách absolvujeme jednu z najpôsobivejších faerských plavieb k útesom Vestmannabjorgini, fakultatívne možnosť návštevy Múzea faerských ság. Po obede zastávka pri najvyššom faerskom vodopáde Fossá, prehliadka dediniek Saksun a Tjornuvik. Krátka prechádzka k saksunskej zátoke. Zastávka pri vodopáde Týggjára. Návrat na ubytovanie do Tórshavnu.

3. deň - Po raňajkách sa vydáme na prehliadku stredovekého duchovného centra Kirkjubour, s najstarším kostolom sv. Olafa, nedokončenou katedrálou sv. Magnusa a najstaršou drevenou stavbou sveta. Pokračovanie na ostrov Sandoy s návštevou dediniek Skopun s donedávna najväčšou poštovou schránkou na svete, Sandur s jedinými piesočnými dunami na celom súostroví, či takmer opustenú obec Skarvanes s nádhernou vyhliadkou na okolité ostrovy. Trajektom sa dostaneme na ostrov Skúvoy, turistika okolo ostrova s následným návratom na Sandoy a späť do Tórshavnu.

4. deň - Raňajky. V ranných hodinách sa presunieme trajektom na najjužnejší ostrov Suduroy a po dvojhodinovej plavbe nás čaká celodenné poznávanie tohto klenotu medzi ostrovmi. Navštívime severné útesy Ásmundarstakkur či Rituskor pri obci Sandvík. Frodba je známa svojimi bazaltovými útvarmi a morskou jaskyňou. V Tvoroyri nájdeme v bývalej výrobni lodí Historickú kaviareň s múzeom. Prezrieme si aj hlavné mesto ostrova Hvalba, vo Famjine v kostole visí najstaršia faerská vlajka. Dostaneme sa až celkom na juh ostrova k majáku Akraberg pri dedinke Sumba. Návrat trajektom na ubytovanie v Tórshavne.

5. deň - Po raňajkách presun podmorským tunelom na ostrov Eysturoy k štadiónu v Toftire, prehliadka druhého najväčšieho faerského mesta Klaksvík a popod najvyšší vrchol Slaettaratindur pokračovanie do dedinky Gjógv a po prehliadke tranzit na letisko s následným odletom do Viedne.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu s prestupom vrátane servisných a letiskových poplatkov. Transfer BA – letisko – BA. Dopravu mikrobusom počas programu. Všetky miestne trajekty. 4 x ubytovanie 4* hoteli s raňajkami. Sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa - Doplatok za 1/1. Fakultatívne aktivity. Stravu a nápoje mimo uvedenej. Vstupy do objektov. Cestovné poistenie. PCR test pred odletom do destinácie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -