Vyhľadávanie zájazdu

Faerské ostrovy - súostrovie prírodných pokladovTermíny a ceny

Faerské ostrovy - súostrovie prírodných pokladov

Úvod - 5 - dňový letecký zájazd

Ubytovanie - 4* hotel

Stravovanie - Raňajky

Doprava - Letecká

1. deň - V ranných hodinách odchod z Bratislavy, presun na letisko vo Viedni s následným odletom cez Kodaň na Faerské ostrovy. Po prílete návšteva ikonického vodopádu Múlafossur v dedinke Gásadálur, spojenej s ľahkou turistikou k útesom, zastávky v obciach Midvágur a Sandavágur a po ubytovaní sa na hoteli prehliadka hlavného mesta Tórshavn.

2. deň - Raňajky. Dnešný deň sa vydáme na ostrov Eysturoy, na ktorom navštívime futbalový štadión v Toftire, známu dedinku Gjógv s veľmi fotogenickým prírodným prístavom a ľahkou turistikou na susedné útesy, zdoláme najvyšší vrchol Slaettaratindur, zastavíme sa na foto pri najvyššom faerskom vodopáde Fossa, a podnikneme ešte jednu túru z dedinky Tjornuvik do Saksunu.

3. deň - Po raňajkách sa vydáme na najzápadnejší ostrov Mykines, známy hniezdami mníška bielobradého. Túrou sa dostaneme až k majáku na ostovčeku Mykinesholmur, kde sa pokocháme pohľadom na jediné hniezdiska súl na celom súostroví. Po návrate zastávka pri vodopáde Týggjára, možnosť absolvovania túry k majáku Bordan na ostrove Nólsoy s najväčšou šošovkou na svete vysokou takmer 3 metre a vážiacu 4 tony. Ubytovanie v Tórshavne.

4. deň - Raňajky. Dnešný deň sa vydáme na ostrov Bordoy, kde si prezrieme druhé najväčšie faerske mesto Klaksvík a podnikneme ľahkú túru na vrh Klakkur s fantastickým výhľadom na okolité ostrovčeky. Trajektom sa presunieme na ostrov Kalsoy, na ktorom navštívime sochu legendárnej tulenej ženy Kópakónan v Mikladálure a zdoláme maják Kallur v obci Trollanes (pri majáku sa natáčal posledný film o Jamesovi Bondovi). Ubytovanie v Tórshavne.

5. deň - Po raňajkách dokončenie prehliadky Tórshavnu, návšteva stredovekého centra Kirkjubour s najstarším kostolom sv.Olafa, nedokončenou katedrálou sv.Magnusa a najstaršou drevenou stavbou sveta, presun do obce Vestmanna, plavba k nádherným útesom Vestmannabjorgini. Popoludní presun na letisko s následným odletom cez Kodaň do Viedne.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu s prestupom vrátane servisných a letiskových poplatkov. Transfer BA – letisko – BA. Dopravu mikrobusom počas programu. Všetky miestne trajekty. 4 x ubytovanie 4* hoteli s raňajkami. Sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa - Doplatok za 1/1. Doplatok za faerský večer. Fakultatívne aktivity. Stravu a nápoje mimo uvedenej. Vstupy do objektov. Cestovné poistenie. PCR test pred odletom do destinácie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -