Vyhľadávanie zájazdu

Farby Toskánského vínaTermíny a ceny

Farby Toskánského vína

Úvod - 5-dňový autokarový zájazd

Perex - Malebné Toskánsko je najznámejším a pravdepodobne najdôležitejším vinárskym regiónom Talianska, pričom miestne vína rozhodne patria medzi svetovú špičku. Brunello di Montalcino, Vino Nobile di Montepulciano, Chianti sú pojmami a z každého z nich vás čaká lahodná ochutnávka. Gurmáni si prídu na svoje na typických toskánskych obedoch a milovníci histórie si nenechajú ujsť prehliadku starobylej Sieny.

Ubytovanie - 4x v hoteli 3*.

Stravovanie - 4x raňajky, 3x 4-chodové gurmánske obedové menu.

Doprava - Autokarová.

1. deň - Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy cca o 06:00 h), tranzit cez Rakúsko, ubytovanie v okolí Sieny, fakultatívne večera.

2. deň - Raňajky. Odchod do Sieny na prehliadku historického centra, pri ktorej určite nevynecháme Palazzo Publico s vežou Torre del Mangia, odkiaľ je výhľad na námestie Piazza del Campo. 4-chodový obed v typickej talianskej reštaurácii nás posilní na prehliadku kamenného mestečka San Gimignano. Ochutnáme víno Chianti, taliansky destilát - grappa a naučíme sa rozoznávať najkvalitnejšie talianske olivové oleje. Návrat na ubytovanie, fakultatívne večera.

3. deň - Po raňajkách navštívime Montepulciano, z ktorého hradieb je pekný výhľad na Umbriu, južné Toskánsko a vinohrady, kde sa pestuje hrozno na víno Nobile. Jeho chuť a vôňu sami posúdime pri ochutnávke v historickej pivničke. Ďalej sa presunieme do dedinky Pienza, kde si v miestnej reštaurácii pochutíme na výdatnom toskánskom obede. Návrat na ubytovanie, fakultatívne večera.

4. deň - Raňajky, návšteva kláštora Monte Oliveto Maggiore, presláveného freskami Signorelliho a Sodomy. Pokračovanie do mestečka Montalcino, ležiaceho v údolí Orcia, obkoleseného vinicami, kde dozrieva hrozno na červené víno Brunello, ochutnávka.  Po nej nás čaká ďalší gurmánsky zážitok v podobe 4-chodového menu.  V popoludňajších hodinách návšteva románskeho kostola Sant´Antimo.  Ubytovanie, fakultatívne večera.

5. deň - Raňajky, odchod na Slovensko. Návrat vo večerných hodinách.


Celková cena zahŕňa - Dopravu luxusným autokarom. 4x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*. 3x 4-chodové gurmánske obedové menu. 3x ochutnávku vína. 1x ochutnávku olivového oleja a grappy. Sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa - Doplatok za jednolôžkovú izbu. Doplatok za miestenku. Doplatok za 4 večere. Vstupy. Pobytovú taxu. Cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -