Vyhľadávanie zájazdu

Fínsko na polárnom kruhuTermíny a ceny

Fínsko na polárnom kruhu

Fínsko nekonečných ihličnatých lesov, tisícov jazier, sobov a prírody bez ľudí. Pozývame vás do krajiny, kde stretne viac sobov než ľudí a kde spoločenský odstup dodržiavajú už po stáročia. Polpenzia na polárnom kruhu v cene.

Fínsko nekonečných ihličnatých lesov, tisícov jazier, sobov a prírody bez ľudí. Pozývame vás do krajiny, kde stretne viac sobov než ľudí a kde spoločenský odstup dodržiavajú už po stáročia. Polpenzia na polárnom kruhu v cene.

deň 1 - 1 -

Krátky let do najsevernejšie položeného hlavného mesta Európskej únie. HELSINKI - krátka letná noc a prechádzka uličkami tohto veľmi sympatického mesta, ktoré objavujeme už tri desaťročia.

deň 2 - 2 -

Letíme ďalej na sever a pristávame len kúsok pod polárnym kruhom a sme zrazu v ríši sobov. Pomedzi nekonečné ihličnaté lesy sa po opustených cestách presúvame do národného parku Oulanka. Ubytovanie sa, zoznámenie s okolím. Prvá fínska večera. 

deň 3 - 3 -

Medvedí okruh patrí k najobľúbenejším túram všetkých Fínov, napriek tomu tu stretnete minimum ľudí. Skvele upravené chodníky, zruby pri vode, čučoriedky, soby a pokoj. Krásna túra, kde budete dýchať fínske ticho. A večer zaslúžená sauna. Koľko fínskych slov poznáte? Túru zvládnete za cca 5 hodín. Dobrodruhom odporučíme dvojdenný trekking so spánkom v drevenom zrube v lese. Máme 30 rokov skúseností.

deň 4 - 4 -

Dnes máme čas užívať si okolie našich zrubov. Budete sa člnkovať na jazere? Prejdete sa k mlynu na vodopáde Myllykoski? Dáme vám tipy ušité na mieru vašim predstavám. Určite sa s nami vydáte pozrieť si sobiu farmu. Už poznáte rozdiely medzi sobom a losom a ponárate sa čoraz hlbšie do tajov fínskej duše. Pozrite si pred cestou Kaurismäkiho filmy. Teraz im budete rozumieť.

deň 5 - 5 -

Dnes nás čaká dobrodružstvo. Na Fínsko sa pozrieme z vody. Rafting, ktorý pobaví skúsených vodákov, ale zvládnu ho aj začiatočníci. Začíname pri kaskádach Jyrävä a smerujeme k ruským hraniciam. Okolo nás tajga, krásne výhľady na magické borovice. Najlepší spôsob ako si užiť fínsku divočinu. Zvuky ticha a pár miest so stupňom náročnosti I a II. Vedeli ste, že jazero Kitka patrí k najväčším zásobníkom pitnej vody v Európe? Večer pre záujemcov pokus o zhliadnutie medveďov. August je najlepší mesiac pre ich večerné pozorovanie.

deň 6 - 6 -

Výlet do kaňonu rieky Oulanka a poldenná túra k vodopádu Kiutakongäs. Poobede čas na individuálne aktivity a užívanie si fínskeho pokoja. Fakultatívne návšteva dedinky Deda Mráza priamo na polárnom kruhu a prehliadka metropoly fínskeho severu Rovaniemi.

deň 7 - 7 -

Je čas vrátiť sa do ruchu Európy. Rozlúčka s našimi sobíkmi, možno posledná  ranná sauna a letíme do Viedne.


Cena zahŕňa

ubytovanie v romantických bungalovoch v izbách pre dve osoby Viac o ubytovaní - tu.

5 x raňajky, polpenziu (3 x obed, 2x večeru)

všetky transfery a túry v nádhernej prírode

-sprievodcu

cestné poplatky

informačný materiál

najlepšie poistenie proti insolventnosti

asistenčné služby

Cena nezahŕňa

letiskové poplatky, poistenie, batožina prepravovaná v batožinovom priestore lietadla


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -