Vyhľadávanie zájazdu

Florencia - Kráľovná renesancieTermíny a ceny

Florencia - Kráľovná renesancie

Úvod - 5-dňový letecký zájazd

Perex - Žiadne miesto na zemi vás nezavedie tak hlboko do srdca a duše renesancie ako Florencia. Práve tu sa to všetko začalo. Toto mesto spoločne s humanistickými mysliteľmi, maliarmi, sochármi, remeselníkmi a architektmi vytiahlo Taliansko a celú Európu z temna do veku osvietenia. Kamkoľvek sa pozriete, nájdete nádherné pamiatky z tohto obdobia.

Ubytovanie - 4 x v hoteli 3*.

Stravovanie - 4 x raňajky.

Doprava - Letecká, autokar na transfery a výlet.

1. deň - Odlet z Viedne do Florencie. Po prílete sa presunieme do samotného centra mesta. Prejdeme sa popri Palazzo Pitti, cez most Ponte Vecchio, prezrieme si Palazzo Vecchio na námestí Piazza della Signoria, Dóm a baptistétium.  Nahliadneme do kostola Santa Croce, ktorý ukrýva hroby Galilea a Michelangela. Vo večerných hodinách ubytovanie vo Florencii, resp. presun na ubytovanie do Montecatini Terme.

2. deň - Raňajky. Presun vlakom do Florencie (v prípade ubytovania v Montecatini Terme) a spoznávanie jej ďalších zákutí - Galleria dell’ Accademia, ktorá sa pýši originálom Michelangelovho Dávida, Medicejská kaplnka a kostol San Lorenzo. Popoludní si oddýchneme v záhradách Giardino di Boboli, odkiaľ si vychutnáme západ slnka nad riekou Arno. Návrat na ubytovanie vo Florencii, resp. vlakom do Montecatini Terme.

3. deň - Dnes sa vyberieme do okolia Florencie.  Predpoludnie strávime v Pise, v meste preslávenom vďaka Námestiu Piazza dei Miracoli (UNESCO) a jeho štyrom dominantám, ktorými sú: Dóm, baptistérium, Campo Santo a svetoznáma Šikmá veža s odklonom vrchnej časti od päty takmer 4 metre. Popoludní sa presunieme do mesta Lucca, kde si prezrieme námestia Piazza San Michele, Piazza Napoleone, či Piazza dell‘Anfiteatro, katedrálu Duomo di San Martino. Vo večerných hodinách návrat na ubytovanie.

4. deň - Raňajky, presun vlakom do Florencie (v prípade ubytovania v Montecatini Terme) a dokončenie prehliadky. Dnes nám svoje brány otvorí Uffizi - najväčšia obrazová galéria v Taliansku. Návrat na ubytovanie vo Florencii, resp. vlakom do Montecatini Terme.

5. deň - Po raňajkách presun do Florencie. Poslednýkrát sa pokocháme výhľadom na Florenciu z jedného z jej najvyššie položených miest - z Piazza del Michelangelo a nahliadneme do jedného z najkrajších kostolov v celom Taliansku - San Miniato. Presun na letisko, odlet späť do Viedne a následný transfer do Bratislavy.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu Viedeň – Florencia – Viedeň, transfer Bratislava – Viedeň – Bratislava, transfer letisko – hotel – letisko, v prípade zájazdu s ubytovaním v Montecatni Terme 2 x transfer vlakom Montecatini Terme - Florencia - Montecatini Terme, celodenný výlet Pisa - Lucca, 4 x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, sprievodcu CK. Servisné poplatky.

Celková cena nezahŕňa - Doplatky: za 1/1 izbu 88 EUR, doplatok za 4 večere 48 EUR, pri zájazde s ubytovaním v centre Florencie doplatok za 1/1 izbu 220 EUR a doplatok za 4 večere 110 EUR, vstupné do galérie Uffizi 28 EUR, na kupolu Dómu vo Florencii 17 EUR (odporúčame objednať pri kúpe zájazdu). Prepravu počas pobytu mimo zahrnuté transfery, vstupy, pobytovú taxu, cestovné poistenie, servisné poplatky.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -