Vyhľadávanie zájazdu

Florencia, Siena, RímTermíny a ceny

Florencia, Siena, Rím

Poďte s nami do Stingovho letného sídla v Chianti na exkluzívnu ochutnávku jeho vín. K tomu najkrajšie talianske mesto Florencia, večný Rím, Siena, San Gimignano aj Vatikán. Cesta pre ľudí, ktorí majú vkus a vôľu dozvedieť sa viac.

deň 1 - 1 -

Pristaneme v údolí rieky Arno. Sadneme si v Relais na macchiato s domácou čokoládou a s fľaštičkou ružového Taittingera budeme pozorovať najväčšiu výstavu sôch pod holým nebom v Európe. Tu na Piazza Signoria upálili dominikánskeho mnícha Savonarolu (predtým ho humánne obesili) a tu stál vyše tristo rokov originál Dávida. Teraz tu stojí kópia a na originál sa stoja mnohohodinové rady. My čakať nebudeme, máme totiž objednaný vstup na zajtra. Vyše päťmetrový gigant je dokonalý, každý sval a každá žila je na svojom mieste, Michelangelo bol génius! Toskánsko – to je najlepšie jedlo Talianska.

deň 2 - 2 -

SIENA: aj keď ste tu boli desaťkrát, povedzte, navštívili ste niekedy centrum Contrady? Každá zo 17 štvrtí je iná. Tu si porozprávame o konských bláznivých pretekoch Palio, kde je jedno, či jazdec padne z koňa, lebo vyhráva nie jazdec, ale kôň. Ten, kto vyhrá, vypláca peniaze tým, čo prehrali, no oslavuje najmenej tri mesiace. Je to obrovská pocta. Dáme si cafe na Piazza del Campo a potom interiér pruhovanej bielo-čiernej katedrály, na ktorom sa pracovalo vyše 600 rokov – interiérom Siena s prehľadom víťazí nad Florenciou. Dóm svätej Kataríny. Vinica slávneho speváka bude našou ďalšou zastávkou. Čaká nás STING a exkluzívna návšteva jeho viníc. Budeme mať šťastie a stretneme osobne túto svetovú a ohromne sympatickú celebritu? Nádherný deň zakončíme veľkým prekvapením. SAN GIMIGNANO (UNESCO) Na mieste kde kedysi stála etruská dedina vyrástlo úžasné stredoveké mesto, ktoré pre jeho vysoké veže získalo modernú prezývku Manhattan stredoveku. Komplexná prehliadka mesta a večerný návrat do Florencie.

deň 3 - 3 -

Pešia prehliadka Florencie a čas na vychutnávanie si mesta. Bronzové dvere do raja od Lorenza Ghibertiho sú nielen vstupom do Krstiteľnice, ale raným vstupom do renesancie. Socha Dávida v fantastickej galérii Academia. Prehliadka symbolu mesta, slávnej katedrály s nádhernou Brunelleschiho kupolou zvonku aj zvnútra. Campanila od geniálneho trpaslíka Giotta.  Viete o tom, že sa dá z galérie Uffizi prejsť na druhú stranu rieky až k Palazzo Pitti tak, aby Vás nikto nevidel a Vy ste videli všetkých? Áno, šípite správne, že takto, tajnou chodbou chodila rodina Medici. Chodbu navrhol architekt Vasari, ktorý je pokladaný za prvého kunsthistorika na svete, napísal životopisy slávnych umelcov Florencie a bol to on, kto prvý raz vyslovil termín – renesancia. S CK sprievodcom sa dozviete všetko.

deň 4 - 4 -

Prenajatou dopravou krížom cez Umbriu do mesta uloženého na vrchole tufovej skaly, ktoré založili Etruskovia. ORVIETO pred 2 300 rokmi dobyli Rimania a v polovici 13. storočia tu päť rokov učil Tomáš Akvinský. Prehliadka vraj najkrajšieho gotického chrámu Talianska, Duomo, katedrála zasvätená Panne Márii s freskami od Fra Angelica, ktoré sú bezmála o sto rokov staršie než tie Michelangelove. Príchod do večného mesta.

deň 5 - 5 -

Pozrite si Wylerov geniálny film Prázdniny v Ríme, prečítajte si, ako zažiť Rím čo najlepšie a poďte Do Ríma s láskou, ako to tvrdí Woody Allen. Urobte si chuť na to, čo vás tu čaká. Začíname pri aréne rímskych gladiátorov. Koloseum - jediná európska stavba, ktorá sa dostala medzi sedem novodobých divov sveta. Konštantínov oblúk a božské Forum Romanum, kde sa zasnívame do predstáv, ako Rím rozkvital pred príchodom kresťanstva. Megalomanský pamätník prvého kráľa zjednoteného Talianska Viktora Emanuela II. Pozrieme si Dunaj ( fontánu štyroch riek) na barokovej Piaza Navona a budeme obdivovať dokonalosť Pantheónu, chrámu pohanských rímskych bohov, ktorý si osvojili kresťania. Hrobky geniálneho Rafaela a prvých dvoch talianskych kráľov. Najkrajšia fontána sveta - Di Trévi a najluxusnejšou ulicou Ríma Via Condotti k Španielskym schodom. Prečo si na schody nemôžete sadnúť? Námestie Piazza del Popolo s egyptským obeliskom a ak ešte vládzete, aj krásny zelený park Villa Borghese. 

deň 6 - 6 -

Na raňajky najlepšie cappuccino (pozor, v Taliansku si popoludní mlieko do kávy nedávajte!) a ideme na to. VATIKÁN: Najväčšia bazilika sveta San Pietro vo Vatikáne. Ukážeme si, ktoré časti katedrály postavil Michelangelo a ktoré Bernini. Pohladkáme pre šťastie nohu svätého Petra a zastavíme sa pri hrobke Jána Pavla II, ktorý bol v roku 2014 vyhlásený za svätého ako prvý slovanský pápež v histórii. Odfotografujeme švajčiarsku stráž, ktorej oblečenie navrhol módny návrhár Michelangelo. Okolo egyptského obelisku a Anjelského hradu – Hadriánovo mauzóleum prekročíme rieku Tiber. Večer námestie Campo de' Fiori s množstvom reštaurácií alebo trendy štvrť Trastevere s najlepším nočným životom v Ríme. V prípade záujmu o rozlúčkovú večeru v nádhernej trojhviezdičkovej michelinovskej reštaurácii La Pergola nás, prosím, kontaktujte.

deň 7 - 7 -

Transfer na letisko a odlet domov.


Cena zahŕňa

ubytovanie 6 x v 3* hoteloch v izbách pre dve osoby Viac o ubytovaní - tu.

raňajky

prenajatú dopravu

návštevu viníc Stinga

sprievodcu

najlepšie poistenie proti insolventnosti 

asistenčné služby

prehliadku Florencie a Ríma

rezervácie a poradenstvo pri výbere michelinovských reštaurácií

Cena nezahŕňa

letiskové poplatky, inú stravu, vreckové, vstupné do pamiatok a atrakcií, batožinu prepravovanú v batožinovom priestore lietadla a miestne mestské dane (platia sa pri check ine do hotela v hotovosti alebo kartou).


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -