Vyhľadávanie zájazdu

Florencia, Siena, RímTermíny a ceny


Dovolenka sa takmer vždy spája s príjemnou klímou, jedlom a zaujímavými miestami. Tento zájazd má všetko. Tie najlepšie reštaurácie pre znalcov, kultúru a pamiatky, ktoré dodnes dokážu pohnúť každým, úžasné víno, ktoré nechcete pustiť z ruky a umenie, ktoré nik nedokáže napodobniť. Zájazd pre ľudí, ktorí majú vkus a vôľu dozvedieť sa viac.

deň 1 - 1 -

Pristaneme v údolí rieky Arno. Sadneme si v Relais na macchiato s domácou čokoládou a s fľaštičkou ružového Taittingera budeme pozorovať najväčšiu výstavu sôch pod holým nebom v Európe. Tu na Piazza Signoria upálili dominikánskeho mnícha Savonarolu (predtým ho humánne obesili) a tu stál vyše tristo rokov originál Dávida. Teraz tu stojí kópia a na originál sa stoja mnohohodinové rady. My čakať nebudeme, máme totiž objednaný vstup. Vyše päťmetrový gigant je dokonalý, každý sval a každá žila je na svojom mieste, Michelangelo bol génius! Toskánsko – to je najlepšie jedlo Talianska.

deň 2 - 2 -

Aj keď ste boli v Siene desaťkrát, povedzte, navštívili ste niekedy centrum Contrady? Každá zo 17 štvrtí je iná. Tu si porozprávame o konských bláznivých pretekoch Palio, kde je jedno, či jazdec padne z koňa, lebo vyhráva nie jazdec, ale kôň. Ten, kto vyhrá, vypláca peniaze tým, čo prehrali, no oslavuje najmenej tri mesiace. Je to obrovská pocta. Dáme si cafe na Piazza del Campo a potom interiér pruhovanej bielo-čiernej katedrály, na ktorom sa pracovalo vyše 600 rokov – interiérom Siena s prehľadom víťazí nad Florenciou. Dóm svätej Kataríny. Opátstvo z 11. storočia v srdci prírody. Mnoho rokov tu pobýval Galileo Galilei, ktorý mníchov vyučoval matematiku. Nikto nepochybuje, že najlepšie Chianti Classico pochádza z týchto viníc.

deň 3 - 3 -

Pešia prehliadka Florencie a čas na vychutnávanie si mesta. Bronzové dvere do raja od Lorenza Ghibertiho sú nielen vstupom do Krstiteľnice, ale raným vstupom do renesancie. Prehliadka symbolu mesta, slávnej katedrály s nádhernou Brunelleschiho kupolou zvonku aj zvnútra. Campanila od geniálneho trpaslíka Giotta. Individuálne prechádzky, alebo máme pre Vás fakultatívny návrh. Viete o tom, že sa dá z galérie Uffizi prejsť na druhú stranu rieky až k Palazzo Pitti tak, aby Vás nikto nevidel a Vy ste videli všetkých? Áno, šípite správne, že takto, tajnou chodbou chodila rodina Medici. A teraz Vás tadiaľ prevedieme my. Chodbu navrhol architekt Vasari, ktorý je pokladaný za prvého kunsthistorika na svete, napísal životopisy slávnych umelcov Florencie a bol to on, kto prvý raz vyslovil termín – renesancia.

deň 4 - 4 -

Prenajatou dopravou krížom cez Umbriu do mesta uloženého na vrchole tufovej skaly, ktoré založili Etruskovia. ORVIETO pred 2 300 rokmi dobyli Rimania a v polovici 13. storočia tu päť rokov učil Tomáš Akvinský. Prehliadka vraj najkrajšieho gotického chrámu Talianska, Duomo, katedrála zasvätená Panne Márii s freskami od Fra Angelica, ktoré sú bezmála o sto rokov staršie než tie Michelangelove. Príchod do večného mesta.

deň 5 - 5 -

Pozrite si Wylerov geniálny film Prázdniny v Ríme, prečítajte si, ako zažiť Rím čo najlepšie a poďte Do Ríma s láskou, ako to tvrdí Woody Allen. Urobte si chuť na to, čo vás tu čaká. Začíname pri aréne rímskych gladiátorov. Koloseum - jediná európska stavba, ktorá sa dostala medzi sedem novodobých divov sveta. Konštantínov oblúk a božské Forum Romanum, kde sa zasnívame do predstáv, ako Rím rozkvital pred príchodom kresťanstva. Megalomanský pamätník prvého kráľa zjednoteného Talianska Viktora Emanuela II. Pozrieme si Dunaj na barokovej Piaza Navona a budeme obdivovať dokonalosť Pantheónu, chrámu pohanských rímskych bohov, ktorý si osvojili kresťania. Hrobky geniálneho Rafaela a prvých dvoch talianských kráľov. Najkrajšia fontána sveta - Di Trévi a najluxusnejšou ulicou Ríma Via Condotti k Španielským schodom. Prečo si na schody nemôžete sadnúť? Námestie Piazza del Popolo s egyptským obeliskom a ak ešte vládzete, aj krásny zelený park Villa Borghese. 

deň 6 - 6 -

Na raňajky najlepšie cappuccino (pozor, v Taliansku si popoludní mlieko do kávy nedávajte!) a ideme na to. VATIKÁN: Najväčšia bazilika sveta San Pietro vo Vatikáne. Ukážeme si, ktoré časti katedrály postavil Michelangelo a ktoré Bernini. Pohladkáme pre šťastie nohu svätého Petra a zastavíme sa pri hrobke Jána Pavla II, ktorý bol v roku 2014 vyhlásený za svätého ako prvý slovanský papež v histórii. Odfotografujeme švajčiarsku stráž, ktorej oblečenie navrhol módny návrhár Michelangelo. Okolo egyptského obelisku a Anjelského hradu – Hadriánovo mauzóleum prekročíme rieku Tiber. Večer námestie Campo de' Fiori s množstvom reštaurácií alebo trendy štvrť Trastevere s najlepším nočným životom v Ríme. V prípade záujmu o rozlúčkovú večeru v nádhernej trojhviezdičkovej michelinovskej reštaurácii La Pergola nás, prosím, kontaktujte.

deň 7 - 7 - Transfer na letisko a odlet domov.


Cena zahŕňa

ubytovanie 6 x v 3* hoteloch v izbách pre dve osoby Viac o ubytovaní - tu.

raňajky

prenajatú dopravu

sprievodcu

najlepšie poistenie proti insolventnosti

asistenčné služby

prehliadku Florencie a Ríma

rezervácie a poradenstvo pri výbere michelinovských reštaurácií

Cena nezahŕňa

letiskové poplatky, inú stravu, vreckové, vstupné do pamiatok a atrakcií, batožinu prepravovanú v batožinovom priestore lietadla


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -