Vyhľadávanie zájazdu

Francúzska Polynézia - plavbaTermíny a ceny

Francúzska Polynézia - plavba

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE): Odlet na Tahiti s prestupom v Paríži a Los Angeles (nutný biometrický pas a vstupné povolenie do USA). Po prílete transfer do hotela, nocľah na Tahiti.

deň 2 - TAHITI – NALODENIE: Po raňajkách transfer do prístavu a nalodenie na loď Regata (Oceania Cruises), popoludňajšia relaxácia, zoznámenie sa s loďou, alebo možnosť prechádzky po meste.

deň 3 - MOOREA: Skoro ráno vyplávanie z Tahiti k ostrovu Moorea. Tak trochu v tieni Bora Bora je tento ostrov utajenou perlou. Ak máte chuť spestriť si cestu golfom, tu je tá správna príležitosť na neobvyklý golfový zážitok.

deň 4 - FAKARAVA (TUAMOTU): Čarokrásny atol napĺňa všetky predstavy rajského života v príjemnom slnečnom podnebí južného Pacifiku a láka k spoznávaniu prírody pod vodou, alebo leňošeniu na pláži. Práve tu má rodinné korene dynastia Pomara, ktorá bezmála jedno storočie vládla nad polynézskym súostrovím, než bola nemilosrdne vytlačená európskymi mocnosťami.

deň 5 - PLAVBA JUŽNÝM PACIFIKOM: Plavba na lodi.

deň 6 - NUKU HIVA (MARKÉZY): Najväčší ostrov súostrovia Markézy - pre niektorých tá pravá, ešte nedotknutá Polynézia, ktorou sa nechal očariť a inšpirovať Paul Gauguin. Vodopády Vaipo (350 m), obrovské sochy tiki, divé kone i náhorná plošina Toovii tvoria tento nebývalo rozmanitý mikrosvet zapadnutý v Pacifiku. Sem zavítajú len pravoverní cestovatelia.

deň 7 - PLAVBA JUŽNÝM PACIFIKOM: Plavba na lodi.

deň 8 - RANGIROA (TUAMOTU): Najrozľahlejší atol Tuamotu je jedným obrovským akváriom lemovaným plážami s ružovým pieskom. Rangiroa je centrom obchodu a fariem s perlami a je tu dokonca škola so špecializovaným vzdelávaním v tomto odbore. Nájdeme tu tiež unikátnu vinicu s prekvapivo zaujímavými produktmi.

deň 9 - BORA BORA: Po nočnej plavbe sa na obzore začínajú rysovať kontúry bájneho ostrova Bora Bora. Sen mnohých cestovateľov a dobrodruhov nám pomaly prichádza naproti. Možnosť vydať sa za žralokmi a rajami, alebo pod hladinu v malej ponorke, je rovnako lákavá ako prieskum vnútrozemia v terénnom vozidle, alebo plavba loďou okolo ostrova.

deň 11 - RAIATEA: Ostrov, na ktorom napodiv nie sú žiadne pláže. Odporúčame návštevu najposvätnejšieho miesta v krajine Marae Taputapuatea, kde sa dozviete všetko o miestnom božstve a nemilosrdných „imigračných“ pravidlách starej Polynézie. Možnosť vyraziť na neďaleký vanilkový ostrov Tahaa alebo plavba na kajaku po jedinej splavnej rieke v Polynézii.

deň 12 - PAPEETE: Raňajky na lodi, následné vylodenie, transfer na letisko a odlet do Prahy (Viedne).

deň 13 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE):Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -