Vyhľadávanie zájazdu

Glacier ExpressTermíny a ceny

Glacier Express

Úvod - 5-dňový autokarový zájazd.

Perex - Najpopulárnejší panoramatický vlak Švajčiarska nás povezie zo St. Moritz zasneženými kopcami Bernských Álp cez horský priesmyk a najväčší tunel sveta, cez údolie Rýnu a Rhôny do Brigu, kde navštívime jeden z najkrajších zámkov Švajčiarska, Zermatt, nad ktorým dominuje majestátny Matterhorn. Nezabudnuteľná cesta s unikátnymi výhľadmi.

Ubytovanie - 3x v hoteli 3*.

Stravovanie - 3x poplenzia, 1 x obed (vo vlaku).

Poznámka - Zmena programu vyhradená.

Doprava - Autokar.

1. deň - Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy o 6:00 hod.), tranzit cez Rakúsko a príchod na ubytovanie do Švajčiarska v okolí St. Moritz, ubytovanie, večera.

2. deň - Raňajky. V St. Moritz nastúpime do najpopulárnejšieho panoramatického vlaku Švajčiarska – Glacier Express, ktorým cestujeme do Brigu. Na trase dlhej 270 km sa nachádza 291 mostov, 91 tunelov. Prechádzať budeme zasnežené kopce Bernských Álp, prekonáme 2044 m vysoký horský priesmyk Oberalppass, zdoláme najväčší tunel sveta Meterbahntunnel a cez údolie Rýnu a Rhôny pristaneme v Brigu (cesta trvá cca 6 h). Počas cesty sa podáva obed. Po jazde vlakom prehliadka Brigu, prejdeme sa jeho malebnými uličkami. Ubytovanie, večera.

3. deň - Raňajky. Výlet k priehrade Grande Dixence, ktorá je postavená v horách vo výše 2365 m.n.m. a s výškou hrádze 285 m a je najvyššia v Európe. Prejdeme sa po hrádzi. Po návšteve priehrady budeme pokračovať do historického mestečka Sion, ktoré je hlavným mestom kantonu Valis. Poobede nás čaká návšteva termálnych kúpeľov Leukerbad. Typické pre túto oblasť sú najvyššie položené vinohrady Európy, kde sa rodí vynikajúce víno. Návrat na ubytovanie, večera.

4. deň - Raňajky, odchod do Täsche a presun vlakom do Zermattu, jedného z najslávnejších európskych horských stredísk, nad ktorým dominuje majestátny Matternhorn (4478 m n. m.), fakultatívne možnosť výjazdu zubačkou na Gornergratt do výšky 3081 mn.m., príp. výlet lanovkou na Klein Matternhorn, odkiaľ sa otvárajú nádherné pohľady na rad štvortisícoviek vrátane najvyššieho vrcholu Švajčiarska na Monte Rose. Odchod na Slovensko vo večerných hodinách cez priesmyk Simplon.

5. deň - Návrat na Slovensko v poludňajších hodinách.


Celková cena zahŕňa - Dopravu luxusným autokarom. Dopravu Glacier Expressom v 2. triede. 3x ubytovanie s polpenziou v hoteli 3*. 1x obed vo vlaku. Sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa - Doplatok za jednolôžkovú izbu. Doplatok za miestenku. Vstupy. Cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -