Vyhľadávanie zájazdu

Grand tour MadeirouTermíny a ceny


Doprava

letecky z Viedne

Poznámka

- program je organizován v pohodovém tempu pro všechny věkové kategorie; procházky po levádách nejsou vhodné pro klienty s omezenou mobilitou - v červnu se koná na Madeiře "Atlantic Festival" - každou sobotu ohňostroj v přístavu ve Funchalu od 22:30 h.

1. deň: odlet z Viedne do Funchalu, transfer do hotela a ubytovanie, nocľah. 2. deň: raňajky. Odchod do hlavného mesta Funchal (najkrajšie a najzaujímavejšie miesta a pamiatky: katedrála da Sé, tržnica Mercado dos Lavradores, výrobňa čipiek a ochutnávka madeirského vína, prejazd do Botanickej záhrady (vstupné v cene) s prekrásnymi drevinami a rastlinami, vtáčou voliérou v južnej časti záhrady), poobede voľný program, nocľah. 3. deň: raňajky. Odchod na severozápadné pobrežie ostrova Sao Vincente, zastávka v Porto Moniz s možnosťou kúpania v prírodných lávových bazénoch (vstupné cca 4 EUR), náhorná plošina Paul da Serra s vyhliadkou Encumeada s úžasným výhľadom na južné a zároveň severné pobrežie, spoločný neskorý obed v prírode pod Encumeada v Bica da Cana - typická Madeirská špecialita espetada (hovädzie mäso na vavrínovom špíze so zemiakmi, domácim chlebom, šalátom, červeným vínom a ovocím), možnosť krátkej prechádzky na vyhliadku. Cestou späť do Funchalu zastavenie na druhom najvyššom útese v Európe Cabo Girao a v typickej rybárskej dedine Camara do Lobos. Návrat do Funchalu a nocľah. 4. deň: raňajky. Odchod na pešiu túru pozdĺž levády Boa Morte – Eira do Mourao (cca 6-7 km/2-2,5 hod.), kúzelná príroda s nádhernými výhľadmi, prejazd k západnému mysu Ponta do Pargo (zastávka na vyhliadke), južným pobrežím Jardim do Mar (zastávka), do Calhety (krátka prehliadka továrne na spracovanie cukrovej trstiny), možnosť kúpania na krásnej pieskovej pláž, návrat do Funchalu, nocľah. 5. deň: raňajky. Odchod na tretí najvyšší vrchol ostrova Pico do Arieiro (1818 m n.m.), prejazd treťohornými lesmi k Ribeiro Frio (farma na chov pstruhov), prechádzka na vyhliadku Balcoes, ďalej prejazd do Santany (farebné domčeky so slamenou strechou), spoločný typický obed - ryba Espada. Prejazd k mysu Ponta de Sao Lourenco (najvýchodnejšie miesto ostrova), na spiatočnej ceste do Funchalu zastávka v Machico (kúpanie na pieskovej pláži alebo prehliadka mestečka). Nocľah.6. deň: raňajky. Odchod na vyhliadku Eira do Serrado - prvá zastávka na vyhliadke Pico dos Barcelos s jedinečným výhľadom na Funchal, druhá na vyhliadke Eira do Serrado (nezabudnuteľný výhľad do Údolia mníšok - krátera Curral das Freiras). Zastávka na Monte – rezidenčná štvrť nad hlavným mestom (kostol, park, možnosť jazdy na unikátnych drevených saniach babosas na trase 4 km za bežnej premávky - nie je zahrnuté v cene, cena cca 15 EUR/os.), možnosť návštevy tropických záhrad (vstupné cca 10 EUR), lanovkou späť do Funchalu (cca 10 EUR) alebo návšteva múzeí či parkov v meste, individuálne voľno. Nocľah. 7. deň: raňajky. Voľný program, možnosť fakultatívnych výletov (pešie túry po levádach, návšteva ďalších záhrad a parkov, lodné výlety replikou Kolumbovej lode Santa Maria pozdĺž pobrežia, plavba katamaránom, lodný výlet za pozorovaním delfínov, trajekt na ostrov Porto Santo s prekrásnou 9 km dlhou pieskovou plážou a veľa ďalších). Nocľah. 8. deň: transfer na letisko, odlet do Viedne.


Cena zahŕňa

leteckou přepravu Praha - Funchal - Praha • transfer letiště - hotel - letiště • 7 nocí ve 2lůžkovém pokoji ve 4* hotelu Jardins d´Ajuda se snídaní • 2x oběd dle programu • dopravu autokarem a výlety/trekking dle programu • vstupy uvedené "v ceně" dle programu • služby průvodce FIRO-tour • zákonné pojištění ve znění zákona 159/99 Sb.

Cena nezahŕňa

komplexné cestovné poistenie (Zóna A - 2,2 EUR/os./deň, Zóna B - 2,7 EUR/os./deň)

   cena za ODLET Z VIEDNE, BRATISLAVY alebo BUDAPEŠTI na vyžiadanie   Na vyžiadanie: lístok na verejnú dopravu do/z Prahy • parkovanie pri pražskom letisku •   ubytovanie v hoteli v Prahe pred odchodom na zájazd alebo po príchode na zájazd.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -