Vyhľadávanie zájazdu

Grand Tour MadeirouTermíny a ceny

Grand Tour Madeirou

Úvod
8-dňový letecký zájazd

Perex
Súostrovie Madeira, v minulosti Rimanmi nazývané Purpurové ostrovy, náhodne znovuobjavené portugalskými moreplavcami je známe nielen vynikajúcim vínom, ale aj "vyšívanými" palácmi, záhradami, ideálnym podnebím, úchvatnou prírodou a pôsobivými scenériami. Tie vás budú všade sprevádzať od hlavného mesta Funchal, cez tie najkrajšie ostrovné vyhliadky ako Eira do Serrado, či na druhý najvyšší útes sveta Cabo Girao, rozprávkové mestá ako Santana, Câmara de Lobos, ktoré si obľúbila aj cisárovná Sissi.

Ubytovanie
7 x v hoteli 4*

Stravovanie
7x polpenzia (raňajky a večere, z toho 1 x folklórna večera)

Poznámka
Poradie výletov sa v jednotlivých termínoch môže meniť. Počas kvetinového festivalu bude program upravený podľa programu festivalu.

Doprava
Letecká, autobus, resp. mikrobus počas pobytu.

1. deň
Transfer z Bratislavy na letisko Schwechat (Viedeň). Odlet do Funchalu, transfer do hotela. Ubytovanie a večera.

2. deň
Raňajky. Odchod na celodenný výlet. Zastavíme sa na vyhliadke Pico dos Barcelos, kde sa Vám naskytne krásny panoramatický výhľad na Funchal a okolie. Pokračujeme do vnútrozemia do Údolia mníšok Curral das Freiras a následne sa vyvezieme na Eira do Serrado – jedného z najkrajších miest na ostrove s uchvacujúcim výhľadom na okolité hory. Na záver navštívime múzeum Quinta das Cruzes, zamerané na históriu Madeiry, so zaujímavou zbierkou antického nábytku a artefaktov Večera v hoteli.

3. deň
Raňajky, odchod na celodennú prehliadku mesta. Hlavné mesto ostrova sa pýši mnohými pamiatkami: monumentálne paláce s tienistými nádvoriami, meštianske domy obklopené subtropickými parkami, kostoly a kláštory, zaujímavé múzeá. Počas prehliadky uvidíme sochu Sissi, park Municipal, katedrálu, radnicu, ochutnáme víno Madeira v Oliveiras - najstarších vínnych pivniciach ostrova, vychutnáme si kolorit miestnej tržnice, farbami hýriacu tropickú záhradu a na záver si pozrieme barokový pútnický kostol Monte, v ktorom pochovali posledného rakúskeho cisára z rodu Habsburgovcov. Vychýrenou sa stala miestna atrakcia – jazda v tradičnom tobogáne dlhom 2 km. Návrat do hotela. Večera.

4. deň
Po raňajkách odchod na celodenný výlet do západnej časti ostrova: hlavná cesta ostrova Estrada Monumental nás privedie najskôr do mestečka Camara de Lobos (kde Winston Churchill trávil čas maľovaním obrazov v dobe jeho návštev Madeiry) a ďalej ku Cabo Girao – útesu (druhý najvyšší na svete) s úchvatným výhľadom. Zastavíme sa v Ribeira Brava, ktoré je situované na úrovni mora. Pokračovanie do mestečka Porto Moniz, ktoré je známe unikátnym prírodným kúpaliskom z lávových kameňov. Popoludní pokračujeme cez Seixal (vodopád Nevestin závoj Véu da Noiva), poslednou zastávkou je Sao Vicente a cesta nás zavedie priamo do hotela. Folklórny večer.

5. deň
Raňajky. Dnes sa vydáme na poldenný výlet - pozrieme si najstaršiu sochu Krista v dedinke Garaju, ktorá bola postavená ešte skôr ako slávnejšia socha v Brazílii. Pokračovanie do dedinky Camacha a následne sa turistickým chodníkom prejdeme popri levade v oblasti nad Funchalom. Odchod do botanickej záhrady Jardim Botanico, v ktorej si môžeme pozrieť unikátne druhy stromov, rastlín a kvetov. Návrat do hotela. Večera v hoteli.

6. deň
Raňajky. Odchod na celodenný výlet do východnej časti ostrova. Po ceste sa zastavíme na druhom najvyššom vrchu Madeiry Pico do Areeiro. Pokračujeme cez vnútrozemie do Ribeiro Frio, známeho farmou na pstruhy, ktorá je situovaná v krásnej záhrade. Po ceste na severovýchod ostrova navštívime mestečko Santana, kde sa nachádzajú jedny z posledných typických madeiranských domov v tvare písmena A. Na spiatočnej ceste budeme cez Portelu pokračovať do najvýchodnejšej časti Madeiry a zastavíme sa na vyhliadke Ponta do Rosto. Ďalej postupujeme pozdĺž pobrežia cez Machico – prvé miesto, kde sa vylodili moreplavci pri objavení Madeiry. Návrat do hotela. Večera.

7. deň
Voľný deň - možno ho využiť na lodný výlet (fakultatívne) alebo návštevu levád. Večera v hoteli.

8. deň
Raňajky. Transfer na letisko, odlet do Viedne. Transfer do Bratislavy.


Celková cena zahŕňa
Leteckú dopravu Viedeň - Funchal - Viedeň (priamy let okrem termínu 04.10. - 11.10.) vrátane letiskových a servisných poplatkov. Transfer BA - letisko - BA. Miestne transfery. 7 x ubytovanie s polpenziou v hoteli 4* (raňajky a večere, z toho 1 x folklórna večera). Sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa
Doplatok za jednolôžkovú izbu. Vstup. Cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -