Vyhľadávanie zájazdu

Grecotel Creta Palace ***** Grécko KrétaTermíny a ceny

Grecotel Creta Palace ***** Grécko Kréta

Rýchly popis:
Luxusný hotel postavený kúsok od nádhernej piesočnatej pláže s drobnými kamienkami, s rôznymi typmi ubytovania, vhodný pre náročných klientov, ako aj rodiny s deťmi.

Poloha:

Hotel má vynikajúcu polohu a je situovaný priamo pri pláži, v blízkosti je hotelový minimarket aj obchodík so suvenírmi, 5 km od centra historického mesta Rethymna, kde je množstvo reštaurácií, obchodov, taverien, barov a historických pamiatok, 60 km od letiska v Heraklione.Hotel:

Hotel sa skladá z hlavnej budovy a priľahlých budov s izbami, suitami a bungalovmi, ďalej má hlavnú reštauráciu Labyrinth, 3 a´la carte reštaurácie (Barbarossa - rybacie špeciality, Golden Dragon ázijská, Zeus a Amalthia reštaurácia), dress code, 3 bary (jeden je priamo na streche hotela), WI-FI zdarma, niekoľko bazénov (so slanou vodou, detský bazén, sladkovodný bazén, s vírivkou, bazén so šmykľavkami), slnečníky a ležadlá pri bazéne zdarma, miniklub, animácie, welness centrum, fitnescentrum, volejbal, tenisové kurty, boccia, stolný tenis, lezecká stena, plážový volejbal, minimarket, TV miestnosť, obchod so suvenírmi, kaderníctvo a kozmetiku, dokonca aj kaplnku.

Izby:

klimatizované priestranné dvojlôžkové izby s možnosťou 1 prístelky s výhľadom na more, kúpeľňa s WC, sušičom na vlasy, telefónom, LCD SAT TV, radiom, chladničkou, trezorom, WI-FI zdarma, balkónom alebo terasou. Rodinné izby typu bungalov sú vhodné pre rodiny s dvomi deťmi, sú s výhľadom do záhrady a majú rovnaké vybavenie.

Stravovanie:
raňajky formou bufetových stolov (aj bezlepková strava), polpenzia a all inclusive za doplatok.

Pláž:
priestranná pieskovo-kamienková pláž s pozvoľným vstupom do mora, slnečníky a ležadlá zdarma, plážové osušky zdarma, vodné športy za poplatok, potápačské centrum za poplatok.

Doprava:

leteckáV cene je zahrnuté:
7, 10, resp. 11x ubytovanie s raňajkami, letecká doprava Bratislava - Heraklion - Bratislava alebo Košice - Heraklion - Košice, služby delegáta partnerskej CK (slovensky alebo česky hovoriaci). .

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky pre osoby od 2 rokov 199 EUR, pre osoby do 2 rokov 50 EUR, Hygienický a bezpečnostný príplatok 20 EUR/osoba/pobyt, pobytová taxa od 0,50 do 4 EUR/osoba/noc (platba na mieste podľa kategórie hotela). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,90 EUR/osoba/deň alebo poistenie PLUS 3,70 EUR/osoba/deň, pripoistenie COVID 2,60 EUR/osoba do 70 rokov/deň, 5,20 EUR/osoba 70-85 rokov/deň (možné objednať, len ak má osoba zakúpené poistenie KOMFORT alebo PLUS).Typ stravy:
raňajky

Informácie o krajine a stredisku:

Kréta je piaty najväčší zo všetkých ostrovov v Stredozemnom mori, už dlhodobo patrí k najnavštevovanejším v Európe vďaka širokým piesočnatým a vždy slnečným plážam s azúrovo čistým morom. Letecké zájazdy sú realizované z Bratislavy a z Košíc na letisko Heraklion. Let trvá približne 2 hod. 30 min.

 

Rethymno leží na severnom pobreží Kréty, asi 80 km západne od mesta Heraklion a 57 km východne od mesta Chania. Architektúra mesta bola ovplyvnená dlhými rokmi benátskej a tureckej nadvlády. Centrum charakterizujú pôvabné krivoľaké uličky, mešity a priečelia starých tureckých domov, ako aj benátska pevnosť Fortezza postavená nad prístavom s majákom. Mesto Vás očarí svojou jedinečnou atmosférou, romantickými uličkami a prístavom s obchodíkmi a kaviarničkami, ale aj prekrásnymi pieskovými plážami. Transfer z letiska v Chanii trvá asi hodinu. Transfer z letiska Heraklion trvá asi 2 hodiny.Fakultatívne výlety:

Elafonissi  - ružová pláž na juhozápade ostrova, pripomínajúca Karibik, spojené s ochutnávkou miestnych produktov: cena 47 Euro
Balos - plavba loďou do modrej lagúny na severozápade ostrova, zastávka na pirátskom ostrove Gramvoussa : cena 53 Euro
Samaria  - horský priesmyk, ktorý má 15 km a je najdlhší v Europe: cena 49 Euro (vstupné a prevoz loďou sa platia zvlášť)
Knossos - najznámejšia krétska pamiatka z obdobia minojskej civilizácie, palác Knossos, prehliadka archeologického múzea v Heraklione: cena 51 Eur (vstupné nie v cene)
Prevelli -  palmová pláž na juhu ostrova, návšteva starobylého kláštora a benátskych fontán: cena 46 Eur (vstupné na loď nie je v cene)

Ceny sú uvádzané z minulého roka, sú orientačné a závisia tiež od oblasti, kde sa klienti nachádzajú.
 

V cene je zahrnuté: ubytovanie s príslušnými službami, letecká doprava BTS/KSC-HER-BTS/KSC, delegát partnerskej CK (slovensky alebo česky hovoriaci). Povinné príplatky: servisné poplatky pre osoby od 2 rokov 199 EUR, pre osoby do 2 rokov 50 EUR, pobytová taxa od 0,50 EUR do 4 EUR/izba/noc (podľa kategórie hotela, platba na mieste), hygienický a bezpečnostný poplatok 20 EUR/os./pobyt. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,90 EUR/osoba/deň alebo poistenie PLUS 3,70 EUR/osoba/deň, pripoistenie COVID 2,60 EUR/osoba/deň.

 


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -