Vyhľadávanie zájazdu

GrónskoTermíny a ceny

Grónsko

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE): Odlet z Prahy (Viedne) do Kodane. Ubytovanie v hoteli a nocľah v Kodani.

deň 2 - KODAŇ – KANGERLUSSUAQ – KÓTA 660 : Odlet v dopoludňajších hodinách z Kodane do Kangerlussuaq. Po prílete transfer do hotela, ubytovanie. Popoludní vyjdete krásnou krajinou ku kóte č. 660. Úchvatná nekončiaca plocha ľadu je úplne fascinujúca a vy sa budete môcť voľne prechádzať na tomto fantastickom prírodnom útvare, ktorý sa vyvíjal milióny rokov. Návrat do hotela. Nocľah v Kangerlussuaq.

deň 3 - NUUK: Prelet do grónskej metropole Nuuk. Privíta Vás majestátna hora Sermitsiaq týčiaca sa nad spletitými fjordami. Po prílete sa vydáte na prehliadku, počas ktorej navštívite Národné múzeum s expozíciou dávnych múmií, kultúrne centrum Katauaq s fasádou napodobňujúcou polárnu žiaru tancujúcu na oblohe a staré mesto. Poobede voľno na nákup suvenírov - zaujmú najmä kúsky z dielne grónskych tradičných remesiel. V podvečer sa nalodíte na plavidlo Sarfaq Ittuk a vyplávate v ústrety severu. Nocľah na lodi.

deň 4 - SISIMUT: Pokojná plavba pozdĺž čarokrásneho pobrežia, ktoré môžete pozorovať z pohodlia klubone, alebo z vonkajších palúb lode. Nezabudnite mať po ruke ďalekohľad a fotoaparát. Na večer zakotvíte v druhom najväčšom meste Grónska. Sisimut s malebnými drevenými domčekmi leží v nádhernej skalnatej krajine. Tu sa zoznámite s históriou regiónu, navštívite pôvodné koloniálne domy zo 17.storočia, v ktorých sa dens nachádza múzeum. Jeho veľmi autentická expozícia Vás prevedie všetkými etapami života Inuitov. Návrat na loď a pokračovanie v plavbe na sever. Nocľah na lodi.

deň 5 - ILULISSAT: Ráno vás čaká pozdrav severného vodstva - ľadové kry všetkých možných veľkostí a tvarov od menších placiek ľadu až po hrozivé icebergy (ľadové hory veľkosti auta či domu). Napokon slovo Ilulissat znamená "ľadové kry". Plavba zálivom Disko Bay do Ilulissat, kde na obed zakotvíme. Nasleduje presun do hotela a poobede prehliadka mesta pri ústí fjordu Ilulissat Icefjord, ktorý je pre svoju jedinečnú krásu na zozname svetového dedistva UNESCO. Nocľah v Ilulissat.

deň 6 - OSADA SERMERMIUT : Peší výlet do opustenej osady Sermermiut, ktorá leží 2 km od Ilulissat, počas cesty zastávka pri rokline "Kællingekløften", odkiaľ sa ponúka nádherný výhľad na ľadový fjord. K tomuto miestu sa viaže trochu temný príbeh. Asi pred 900 rokmi, v čase keď boli potraviny vzácne, staré ženy spáchali samovraždu skokom z útesu, a to preto, aby zabránili hladovaniu mladých. Teda sa tomuto miestu tiež hovorí "Čarodejnícka roklina". Popoludní možnosť fakultatívneho výletu helikoptérou nad úžasnou jazernou a horskou krajinou. Za svitu polnočného slnka sa večer vydáme na úchvatnú scénickú plavbu medzi icebergami. Nocľah v Ilulissat.

deň 7 - ZÁLIV DISKO BAY A VEĽRYBIE SAFARI: Dnes vyrazíte opäť do vôd okolo Ilulissat. Záliv Disko bay i priľahlý fjord sú v lete domovom niekoľkých druhov veľrýb - najmä Vráskovcov dlhoplutvých či Vráskavcov myšokov. Vďaka rádiovému spojeniu s miestnymi rybármi je úspech misie takmer istý. Dobrodružní jedinci môžu využiť možnosti požičať si kajak a vydať sa do pokojnej vody fjordu v tradičnom inuitskom dopravnom prostriedku (fakultatívne). Scenérie navôkol uvidia z inej perspektívy. Niemenej zvláštny pohľad ponúka let helikoptérou nad ľadovcovou krajinou, z ktorej ako tesáky obrovské vlčice vystupujú vrcholy hôr. Nocľah v Ilulissat. Dnes sa vydáte loďou k ľadovcu Eqi. Preplávate pozdĺž pobrežia okolo Bredebugtu, osady Oqaatsut a veľkého fjordového systému zvaného Pakitsoq, úžinu ÃtaÄ, ktorá je obklopená strmými horami. Iba niekoľko miest v Grónsku je tak úchvatných ako ľadovec Eqi. Je možné sa dostať loďou veľmi blízko k ľadovcu a počuť tak odlamujúce sa obrovské kusy ľadu, zvuky počas tohto prírodného úkazu sú búrlivé a padajúci ľad do vody je úplne ohromujúcy. Loď kotví pri ľadovci približne 2 hodiny a počas tejto doby sa podáva obed. Návrat do Ilulissat, nocľah.

deň 8 - ĽADOVEC EQI: Dnes sa vydáte k ľadovcu Eqi. Trasa vedie okolo zátoky Bredebugt, osady Oqaatsut a veľkého fjordového systému zvaného Pakitsoq, ďalej úžinou Ataa obklopenou strmými horami až k samotnému ľadovcu Eqi. V jeho tesnej blízkosti budete pozorovať obrovské kusy ľadu, ktoré sa náhle odlamujú a hrmotne padajú do vody. Loď pri ľadovci zakotví na približne 2 hodiny, obed na lodi. Príjemnou bodkou za dňom a celou výpravou urobí záverečná večera v hoteli. Návrat do Ilulissat, nocľah.

deň 9 - ODLET Z ILULISSAT : Váš deň začne posledným pohľadom na famózny obraz fjordu, ktorý si v sebe zachováte po dlhé roky, pretože je nezabudnuteľný. Transfer na letisko, vnútroštátny prelet do Kangerlussuaq a následne do Kodane. Prílet do Kodane vo večerných hodinách, ubytovanie v hoteli, nocľah.

deň 10 - ODLET DO PRAHY (VIEDNE): Prílet do Prahy (Viedne).Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -