Vyhľadávanie zájazdu

Gruzínsko a jeho prírodné krásyTermíny a ceny

Gruzínsko a jeho prírodné krásy

Úvod - 9-dňový letecký zájazd.

Perex - Nádherná príroda, majestátne kopce, zelené lúky a pastviny, malé dedinky učupené v hlbokých údoliach. To všetko je Gruzínsko. Poďte s nami na turistiku a objavte tajomné prírodné zákutia.

Ubytovanie - 3* hotely, rodinné hotely, guesthouse.

Stravovanie - Raňajky, 7 x večera, 1 x obed.

Doprava - Letecká.

1. deň - Odlet z Viedne do Gruzínska. Prílet do nádherného mesta Tbilisi.

2. deň - Tbilisi, mesto poznačené ázijskou históriou a európskym šarmom sa nachádza v rokline rieky Mtkvari. Nám sa podarí spoznať toto miesto dokonale. Uvidíme všetky najznámejšie pamiatky tohto mesta. Staré mesto s nádhernými ortodoxnými katolíckymi kostolmi, mešitu, synagógu, najznámejšie gruzínske kúpele Salphur, malebné uličky s domčekmi s farebnými balkónmi, mestské domy z 19. storočia. Pozrieme si i pevnosť Narikala, symbol Tbilisi sklenený Most mieru, Námestie slobody a známu Rustaveli Avenue.

3. deň - Ráno sa presunieme na vlakovú stanicu a máme pred sebou presun vlakom do mesta Zugdidi. Dorazíme tam okolo obeda a vydáme sa do oblasti Becho. Becho je komunita malých dediniek uprostred nádherných majestátnych hôr a je zároveň východiskovým miestom pre mnohé jednoduchšie alebo náročnejšie túry. Ubytujeme sa v miestnom guesthouse a oddýchneme si po ceste.

4. deň - Po raňajkách vyrazíme. Miestnym minibusom sa presunieme do Mazeri. Mazeri je horská dedinka v oblasti Horné Svaneti. A naša túra smerujúca k ľadovcu Ushba (4 700 m) sa začína. Cestou budeme míňať niekoľko menších či väčších vodopádov a naskytnú sa nám nezabudnuteľné výhľady na krásu tejto krajiny. K prvému vodopádu sa dostaneme po cca 4-5 hodinách (prevýšenie 450 m), pre odvážnych bude výzvou druhý vodopád vzdialený cca 6 -7 hodín. Po nádhernej túre sa vrátime do Becho a presunieme sa do mesta Mestia, ktoré je centrom tohto regiónu. Ubytovanie v rodinnom hoteli.

5. deň - Ráno nás čaká túra (14 km, prevýšenie 500 m) do oblasti Mulakhi. Počas cesty sa nám naskytnú nádherné výhľady do okolia.

6. deň - V dnešný deň nás privíta malebná a najvyššie položená permanentne osídľovaná dedina v Európe, Ushguli (UNESCO). Cestou budeme míňať mnohé malé dedinky v oblasti Svaneti, kde si urobíme krátke zastávky na fotky a prechádzku a budeme sa snažiť získať obraz o tradičnom živote miestnych obyvateľov. Na brehu rieky si obzrieme vežu Maiden. V dedinke Ushguli sa prejdeme uličkami a vychutnáme si nádherný výhľad na najvyšší vrch Gruzínska, Mt. Shkhara (5 068 m n. m.). Neskoro popoludní sa vrátime do mesta Mestia. 

7. deň - Prvou zastávkou bude dedinka Gordi, ktorá je východiskovým bodom k návšteve kaňonu Okatse. Kaňon, dlhý cca 16 km a hlboký cca 50 m, ponúka množstvo pekných výhľadov. Prehliadka kaňonu začína zostupom po približne 1 000 schodoch k vysutému chodníku, ktorý sa nachádza vo výške asi 45 metrovej budovy. Prechádzka po moste ponúka nádherné výhľady na miesta, ktoré sú dodnes nedotknuté človekom. Naša cesta pokračuje Kutaisi.

8. deň - Kláštor Gelati pochádza z 12. st. a dnes je jednou z najvýznamnejších architektonických pamiatok v krajine. V minulosti bol dôležitým intelektuálnym a náboženským centrom. Na miestnej akadémii pôsobilo mnoho vedcov, teológov a učencov. Kláštor je obkolesený nádhernou prírodou. Zážitkom bude i katedrála Bagrati. Pokračovať budeme do dedinky Chardakhi, kde navštívime miestneho výrobcu bio vín. Jeho vína sú vyrábané v limitovaných edíciách a exportované len do zahraničia do luxusných hotelov. Čaká nás i malá ochutnávka. Navštívime bývalé hlavné mesto a náboženské centrum Gruzínska, mesto Mtskheta. Za zmienku určite stoja najväčšie historické pamiatky – kostol Jvari a katedrála Svetitskhoveli (UNESCO). Presun do Tbilisi.

9. deň - Náš bohatý program sa blíži ku koncu. Transfer na letisko, odlet do Viedne.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu z Viedne s prestupom. Servisné poplatky. Transfer BA – letisko – BA. Miestne transfery. 8 x ubytovanie (3* hotely a rodinné hotely) s raňajkami. 7 x večeru, 1 x obed piknik. Vstupy a výlety podľa programu. Ochutnávku miestnych vín. Sprievodcu CK SATUR a miestneho sprievodcu.

Celková cena nezahŕňa - Povinné doplatky: prepitné pre miestnych vodičov a sprievodcov 40 EUR/osoba (vyzbiera sprievodca na mieste). Ostatné doplatky: stravu a nápoje nezahrnuté v programe, príplatok za jednolôžkovú izbu 250 EUR, fakultatívne aktivity a cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -