Vyhľadávanie zájazdu

Gruzínsko - skryté poklady KaukazuTermíny a ceny

Gruzínsko - skryté poklady Kaukazu

Úvod - 8-dňový letecký zájazd.

Perex - Spoznajte s nami nádherné, farebné mesto Tbilisi s veľmi zaujímavou architektúrou. Navštívime rodné mesto Stalina Gori i skalné mesto Uplistsikhe. Pozrieme sa do množstva kláštorov a kostolov a ochutnáme chutnú gruzínsku kuchyňu a svetoznáme gruzínske víno.

Ubytovanie - 3* hotely, rodinný hotel.

Stravovanie - Raňajky, 3x obed, 2x večera.

Poznámka - Zmena programu oproti katalógu:Z dôvodu uzavretia oblasti David Gareja nie je možné navštíviť kláštor. Náhradný program - návšteva prírodnej rezervácie Lagodekhi (viď 4. deň programu).

Doprava - Letecká z Viedne s prestupom.

1. deň - Odlet Viedne do Gruzínska. Prílet do hlavného mesta Tbilisi. Transfer do hotela, ubytovanie. Podľa záujmu prechádzka so sprievodcom po meste.

2. deň - Tbilisi, nádherné mesto, ktoré je plné malebných uličiek a farebných domčekov v kontraste s modernou architektúrou veľkomesta. Začneme pri kostole Metekhi, prejdeme k židovskej synagóge, pozrieme si katedrálu Sioni, most Mieru, kostol Anchiskhati, mešitu Ateshka, monument Matka Gruzínska. Lanovkou sa vyvezieme k pevnosti Narikala. Vystúpime na svätý vrch Mtatsminda, zaujme nás jedinečná architektúra sírnych termálnych kúpeľov (vstup je možný v predposledný deň programu za poplatok). Navštívime najväčší kostol Sameba (Svätá Trojica), kostol je hlavnou gruzínskou ortodoxnou katedrálou a zároveň najväčšou náboženskou stavbou v krajine. Prejdeme sa hlavnou ulicou Rustaveli Avenue a starobylou ulicou Shardeni v centre hlavného mesta s množstvom nočných barov, malých galérií či reštaurácií.

3. deň - Mesto Mtskheta je jedno z najstarších miest v Gruzínsku a zároveň starobylým náboženským centrom krajiny. Leží v provincii Kartli a na sútoku riek Aragvi a Mtkvari. Navštívime kláštor Jvari pri meste Mtskheta – gruzínsky ortodoxný kláštor zo 6. storočia, ktorý je zapísaný do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Názov v preklade je Kláštor kríža. Katedrála Svetitskhoveli. Dostaneme sa i do mesta Gori, kde sa narodil Stalin. Aj keď sa môže zdať, že názov mesta je z ruského „gory“, je to gruzínske slovo, ktoré v preklade znamená „vrch“. Uplistsikhe je prehistorické skalné a jaskynné mesto – jedna z najstarších archeologicky doložených obytných lokalít v Gruzínsku. Návrat do Tbilisi. 

4. deň - Sighnaghi – „mesto lásky“ sa nachádza v najvýchodnejšom regióne Gruzínska Kakheti a je administratívnym centrom okresu Sighnaghi. Je známe výrobou kvalitných vín a tradičných kobercov. Mesto a jeho okolie je tiež známe jedinečnou prírodou a bohatstvom historických pamiatok. Navštívime kláštor St. Nino – osvietenkyňa Gruzínska z roku 338, ktorá kázala kresťanstvo a zaviedla v krajine kresťanskú vieru. Navštívime prírodnú rezerváciu Lagodekhi, kde si urobíme krátky trek v nádhernej prírode (nenáročná prechádzka cca 2 hodiny). Ubytovanie a večera v rodinnom hoteli v Telavi.

5. deň - Pozrieme si jednu z najvýznamnejších architektonických pamiatok Gruzínska v Gremi, ktoré bolo v 16. a 17. storočí prosperujúcim hlavným mestom kráľovského regiónu Kakheti. Katedrála Alaverdi. Na obed sa zastavíme v miestnej rodine, kde sa dozvieme niečo o gruzínskych tradíciách, ochutnáme tradičné jedlo, naučíme sa robiť tradičnú cukrovinku Churchkhela, ochutnáme tradičné víno a nápoj Chacha. V Tsinandali si pozrieme vilu bývalého miestneho vojvodu. Návrat do Tbilisi.

6. deň - Cesta nás povedie k hore Kazbegi (5033 m). Jedno z posledných miest, ktoré navštívime je kostol a hrad Ananuri z 13. st. Sídlo bolo využívané panovníkmi z regiónu Aragvi a bolo dejiskom mnohých bitiek. Po ceste návšteva „plačúcej steny“. Gergeti Trinity Church, kostol Najsvätejšej Trojice pri obci „Gergeti“ sa nachádza na pravom brehu rieky „Chkheri“, v nadmorskej výške 2 200 m. Večera v reštaurácii – ochutnávka gruzínskej národnej kuchyne.

7. deň - Voľno v hlavnom meste. Možnosť fakultatívnych aktivít: návšteva sírnych termálnych kúpeľov s terapeutickými vlastnosťami. Kúpele sú postavené na mieste, kde sírne potoky pramenia zo srdca zeme a majú terapeutickú povahu s konštantnou teplotou 38 – 40 °C. Možnosť návštevy trhu. Tu môžete získať staré koberce, maľby či iné zaujímavé artefakty ako spomienku na Vašu návštevu. Návrat na ubytovanie.

8. deň - V závislosti od letových časov transfer na letisko, odlet do Viedne.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu z Viedne s prestupom. Servisné poplatky. Transfery BA – letisko – BA. Miestne transfery. 7 x ubytovanie v 3* hoteloch a v rodinných hoteloch s raňajkami. 3 x obed, 2 x večeru, ochutnávku vín. Vstupy do pamiatok. Sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa - Povinné doplatky: prepitné pre miestnych vodičov a sprievodcov 40 EUR / osoba (vyzbiera sprievodca po prílete). Ostatné poplatky: stravu a nápoje nezahrnuté v programe. Príplatok za jednolôžkovú izbu 250 EUR. Vstupné do sírnych kúpeľov. Fakultatívne aktivity. Cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -