Vyhľadávanie zájazdu

GruzínskoTermíny a ceny


Rýchly popis:

Ubytovanie: 7x v hoteli

Stravovanie:7x raňajky, 6x večera, 2x tradičný obed


Tbilisi - Mtskheta - Uplistskhe - Ananuri - Guadauri - Stepantsmidna - Gergeti - Gveleti - Telavi - Alaverdi - Napareuli - Gremi - Gurjaani - Signagi - BodbeDoprava:
letecká

Program:

1. deň – odlet z Viedne, prílet do Tbilisi, ubytovanie v hoteli.

2. deň – raňajky, prehliadka centra mesta – hodinová veža Gabriadze, najstarší kostol Anchiskhati zo 6. storočia, kostol Sioni, prechádzka ulicou Shardeni s množstvom reštaurácií a kaviarní. Pokračovanie do „kúpeľnej štvrte“ Abanotubani so sírovými kúpeľmi. Popoludní pokračovanie k pevnosti Narikala s výhľadmi na mesto. Jazda zubačkou do parku Mtatsminda na hore s rovnomenným názvom. Ochutnávky počas dňa – Chacha room (pravá gruzínska vodka), Azarpecha (vínna pivnica) a Sarajishvill (továreň na výrobu brandy). Večera v tradičnej gruzínskej reštaurácii, nocľah.

3. deň – raňajky, presun k starovekému hlavnému mestu Mtskheta, návšteva kláštora Jvari zo 6. storočia a katedrály Svetitskhoveli (UNESCO). Pokračovanie k jaskynnému mestu Uplistsikhe, ktoré aj napriek ničivým zemetraseniam a inváziám bojovníkov ostáva jedným z najočarujúcejších miest Gruzínska. Zastávka vo vínnej pivnici, večera s ochutnávkou. Návrat do Tbilisi.

4. deň – raňajky, presun k hradnej pevnosti Ananuri, ktorá bola pôvodným sídlom vojvodov. Pokračovanie údolím lemovaným horskými masívmi k lyžiarskemu stredisku Gudauri a národnému parku Kazbegi. Ubytovanie v hoteli v okolí dediny Stepantsmidna. Fakultatívne možnosť participovať pri výrobe teky – vlnenej tkaniny alebo výrobe tradičných knedličiek khinkali plnených mletým mäsom. Večera, ubytovanie a nocľah.

5. deň – raňajky, pešia túra cestou lemovanou dramatickými výhľadmi na nedotknutú prírodu ku kostolu Najsvätejšej trojice v dedinke Gergeti (2127 m n. m.). Výhľad na tretí najvyšší vrch Gruzínska – Kazbek (5047 m n. m.), na ktorom bol podľa gréckej mytológie prikovaný Prometeus. Prechádzka k vodopádu Gveleti. Presun do regiónu Kachétia, označovaného ako gruzínske Toskánsko. Ubytovanie v Telavi, voľný čas na odpočinok, večera.

6. deň – raňajky, návšteva majestátneho kláštora Alaverdi, po ktorej nasleduje návšteva vínnych pivníc v dedinke Napareuli s ochutnávkou a obedom. Pokračovanie ku kráľovskej pevnosti Gremi, ktorá pripomína zašlú slávu kedysi významného obchodného bodu hodvábnej cesty. Večera.

7. deň – raňajky, presun ku kostolu Gurjaani Kvelatsminda, ktorý je jediným dvojkupolovým kostolom na území Gruzínska. Pokračovanie k vinárstvu v Gurjaani. Prehliadka tradičného rodinného vinárstva s ochutnávkou a možnosť priučiť sa výrobe sladkostí čurčchela. Obed v gruzínskom štýle. Presun do romantického mestečka Signagi. Ochutnávka vína a individuálne voľno na prechádzku. Zakončenie dňa v kláštore v Bodbe, kde bola upálená sv. Nino, ktorá do Gruzínska priniesla kresťanstvo. Presun do Tbilisi, ubytovanie, nocľah.

8. deň – raňajky, odlet do Viedne.V cene je zahrnuté:
7x ubytovanie s raňajkami, 6x večera, 2x tradičný obed, letecká doprava Viedeň - Tbilisi - Viedeň, transfer letisko - hotel - letisko,  transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, sprievodca CK, miestny sprievodca, autokarová doprava počas okruhu, prehliadky podľa programu s vybranými vstupmi v cene, ochutnávky podľa programu.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky 220 EUR/os., pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc.). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 3,30 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 4 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 210 EUR/7 nocí.

Typ stravy:
polpenzia

Dni:
8 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD


 


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -