Vyhľadávanie zájazdu

Helsinky a Tallinn leteckyTermíny a ceny

Helsinky a Tallinn letecky

Názor CK

Navštívte s nami metropolu Fínska s návštevou Tallinu !

Rámcový program zájazdu

1.deň: Okolo obeda odlet z Prahy alebo Viedne do Fínska. Prílet do Helsiniek na letisko Vantaa, presun autobusom do centra mesta, ubytovanie v hoteli, voľný večer, nocľah. 2.deň: Po raňajkách prehliadka historickej časti Helsiniek, považovaných za baštu klasicistickej architektúry. Peší okruh so sprievodcom okolo Uspenskej pravoslávnej katedrály s trinástimi pozlátenými kupolami, mestská radnica Kaupungintalo na Senátorskom námestí, helsinská katedrála Suurkirkko - hlavná dominanta mesta, pred ktorou stojí socha ruského cára Alexandra II, prezidentského paláca, múzeum umenia Atheneum, národné divadlo, najstaršia inštitúcia v krajine. Nocľah v hoteli. 3.deň: Po raňajkách celodenný výlet trajektom cez Fínsky záliv do 87 kilometrov vzdialeného Tallinu, hlavného mesta etnicky i jazykovo príbuzného Estónska a jedného z najlepšie zachovaných historických , pôvodne hanzovných miest severnej Európy: unikátna stredoveká brána Viru, Veľký cechovný dom, radnica Raekoda s jedným z najstarších zvonov na Balte, pravoslávna katedrála Alexandra Nevského, hrad Toompea, dobytý dánskymi križiakmi pod vedením kráľa Valdemara II, dnes sídlo estónskeho parlamentu, mestská časť Kadriorg s barokovým palácom vybudovaným Petrom Veľkým pre jeho manželku Katarínu. Voľno v centre mesta, možnosť posedenia v jednej z mnohých krčmičiek v starom meste, potom cesta loďou späť do Helsiniek. Návrat do hotela v neskorých večerných hodinách. 4.deň: Po raňajkách pokračovanie prehliadky fínskej metropoly : Olympijský štadión s vyhliadkovou vežou, na ktorej v roku 1952 zažiarili manželia Zátopkoví , Sibeliov pamätník vo štvrti Toolo , postavený na počesť národného skladateľa Jeana Sibelia, národná opera, Temppeliaukion kirkko - unikátny moderný kostol vytesaný v skale, potom plavba loďou k pevnosti Suomenlinna (UNESCO), nazývaný aj Gibraltár severu, vybudovaný v 18.storočí Švédmi na ôsmich prepojených mestských ostrovoch na obranu proti Rusku. 5.deň: Po raňajkách individálne voľno, následne presun na letisko a odlet späť do Prahy alebo Viedne.

Základná cena zahŕňa

leteckú dopravu do Helsiniek tam aj späť z Prahy alebo Viedne, príručná batožina do 8 kg, cestu z letiska do hotela a späť, 4 x ubytovanie v hoteli, 4 x raňajky, spiatočný lístok na trajekt do Tallinnu, služby sprievodcu

Základná cena nezahŕňa

transfer na letisko v Prahe alebo Viedne ani tam ani späť, vstupy, pobytové taxy, MHD v Helsinkách , príplatok za batožinu do 20 kg 52,-€, komplexné cestovné poistenie .


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -